Loeb s Hyundaiem poprvé na stupních vítězů

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Sébastien Loeb a Daniel Elena se po více než půlroce vrátili v mistrovství světa v rally na stupně vítězů. O víkendu vybojovali třetí místo na novém podniku WRC v Chile. Ve službách továrního týmu Hyundai se francouzsko-monacká posádka prosadila do elitní trojice poprvé.

Na konci loňského roku ukončili Loeb s Elenou téměř po dvou dekádách spolupráci s francouzským koncernem PSA a dohodli se na šesti letošních startech za Hyundai. Před Chilskou rally se v barvách korejské automobilky zúčastnili Rallye Monte Carlo, Švédské rally a francouzské Tour de Corse.

V Monte Carlu skončili devítinásobní světoví šampioni a čtyřnásobní účastníci Rally Dakar těsně pod stupni vítězů a připsali si nejrychlejší časy na dvou rychlostních zkouškách. Ve Švédsku a na Korsice další vítězství na erzetě nepřidali. Přestože v obou případech získali body za sedmé, resp. osmé místo, nebyl Loeb se svou situací před soutěží v Chile spokojen. Přiznal, že si na nový vůz zvyká déle, než předpokládal. Důvodem je i menší porce testování, než na jakou byl zvyklý při předchozím angažmá.

„U Citroënu to bylo jednodušší. Měl jsem víc příležitostí testovat a navíc jsem s nimi vyrostl. Můj poslední test na šotolině byl pouze jednodenní a proběhl už před měsícem a půl,“ prozradil Sébastien Loeb.

Chilský návrat na výsluní

Navzdory popsané situaci i nehodě s nákladním vozem v průběhu seznamovacích jízd, sledovala Chilská rally Francouzův návrat do boje o nejvyšší příčky. Loeb se po druhé etapě vyhoupl na třetí pozici a poslední den se ještě pokusil zaútočit na druhého Sébastiena Ogiera s Citroënem. I když úřadujícího šampiona nepřekonal, s výsledkem byl spokojen.

Sébastien Loeb & Daniel Elena, Rally Chile 2019
Sébastien Loeb / Daniel Elena, Hyundai WRT. Rally Chile 2019. © Hyundai Motorsport

„Před třemi dny jsme absolvovali první rychlostní zkoušku s i20 Coupe WRC na šotolině a dnes slavíme umístění na stupních vítězů. Vyhráli jsme čtyři erzety, svedli skvělý souboj se Sebem a získali slušnou porci bodů pro Hyundai. Tým odvedl skvělou práci a auto bylo po celou rally perfektní. Co víc si přát?“ hodnotil bezprostředně po soutěži 45letý Francouz.

V mistrovství světa se Loeb s Elenou letos představí ještě dvakrát, ale zatím není potvrzené, na jakých soutěžích.

„Finsko mi opravdu nevyhovuje, Německo je možnost, ale rozhodnuto zatím není o ničem,“ tvrdí Loeb.

Potvrzen zatím zůstává pouze start s Hyundaiem i20 Coupe WRC v rámci francouzského šampionátu na červnové Rallye Vosges Grand Est, která se jede nedaleko Loebova rodného Haguenau.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu