Loeb s Hyundaiem poprvé na stupních vítězů

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:
Sébastien Loeb, Rally Chile 2019

Sébastien Loeb a Daniel Elena se po více než půlroce vrátili v mistrovství světa v rally na stupně vítězů. O víkendu vybojovali třetí místo na novém podniku WRC v Chile. Ve službách továrního týmu Hyundai se francouzsko-monacká posádka prosadila do elitní trojice poprvé.

Na konci loňského roku ukončili Loeb s Elenou téměř po dvou dekádách spolupráci s francouzským koncernem PSA a dohodli se na šesti letošních startech za Hyundai. Před Chilskou rally se v barvách korejské automobilky zúčastnili Rallye Monte Carlo, Švédské rally a francouzské Tour de Corse.

V Monte Carlu skončili devítinásobní světoví šampioni a čtyřnásobní účastníci Rally Dakar těsně pod stupni vítězů a připsali si nejrychlejší časy na dvou rychlostních zkouškách. Ve Švédsku a na Korsice další vítězství na erzetě nepřidali. Přestože v obou případech získali body za sedmé, resp. osmé místo, nebyl Loeb se svou situací před soutěží v Chile spokojen. Přiznal, že si na nový vůz zvyká déle, než předpokládal. Důvodem je i menší porce testování, než na jakou byl zvyklý při předchozím angažmá.

„U Citroënu to bylo jednodušší. Měl jsem víc příležitostí testovat a navíc jsem s nimi vyrostl. Můj poslední test na šotolině byl pouze jednodenní a proběhl už před měsícem a půl,“ prozradil Sébastien Loeb.

Chilský návrat na výsluní

Navzdory popsané situaci i nehodě s nákladním vozem v průběhu seznamovacích jízd, sledovala Chilská rally Francouzův návrat do boje o nejvyšší příčky. Loeb se po druhé etapě vyhoupl na třetí pozici a poslední den se ještě pokusil zaútočit na druhého Sébastiena Ogiera s Citroënem. I když úřadujícího šampiona nepřekonal, s výsledkem byl spokojen.

Sébastien Loeb & Daniel Elena, Rally Chile 2019
Sébastien Loeb / Daniel Elena, Hyundai WRT. Rally Chile 2019. © Hyundai Motorsport

„Před třemi dny jsme absolvovali první rychlostní zkoušku s i20 Coupe WRC na šotolině a dnes slavíme umístění na stupních vítězů. Vyhráli jsme čtyři erzety, svedli skvělý souboj se Sebem a získali slušnou porci bodů pro Hyundai. Tým odvedl skvělou práci a auto bylo po celou rally perfektní. Co víc si přát?“ hodnotil bezprostředně po soutěži 45letý Francouz.

V mistrovství světa se Loeb s Elenou letos představí ještě dvakrát, ale zatím není potvrzené, na jakých soutěžích.

„Finsko mi opravdu nevyhovuje, Německo je možnost, ale rozhodnuto zatím není o ničem,“ tvrdí Loeb.

Potvrzen zatím zůstává pouze start s Hyundaiem i20 Coupe WRC v rámci francouzského šampionátu na červnové Rallye Vosges Grand Est, která se jede nedaleko Loebova rodného Haguenau.

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Namibie 2019

Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si

Více...
Jakub Przygoński, Baja Poland 2018

Baja Poland: Souboj o titul pokračuje bez Prokopa

Seznam přihlášených na Baja Poland 2019 v rámci světového poháru v bajách čítá dvě desítky posádek. Své umění

Více...
Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017

Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu