Peterhansel poprvé zvítězil v Polsku

Rubrika: Auto, Baja Poland, FIA SP baja  

Stéphane Peterhansel rozšířil svou bohatou sbírku o další pohár. Zkušený Francouz poprvé vyhrál Polskou baju, přestože v jejím průběhu musel řešit problémy s technikou. Jeho soupeři však během víkendu prošli ještě větším martýriem.

Stéphane Peterhansel, Baja Poland 2020
Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger, Mini All4 Racing, X-raid. Baja Poland 2020. © Red Bull Content Pool

O výsledcích Polské baji 2020 rozhodovala především dlouhá první etapa ve vojenském prostoru Drawsko Pomorskie. Silný déšť, který zasáhl severozápad země v noci z pátku na sobotu, velmi zkomplikoval podmínky na trati více než stosedmdesátikilometrové speciálky, která se jela dvakrát.

S novým spolujezdem Edouardem Boulangerem byl Stéphane Peterhansel po prvním průjezdu čtvrtý. Odpoledne si připsal nejrychlejší čas a ujal se vedení, přestože jeho Mini All4 Racing nefungovalo ideálně a mechanici týmu X-raid museli následně měnit spojku a převodovku.

Do závěrečné etapy nastupoval třináctinásobný dakarský vítěz se čtrnáctiminutovým náskokem před Bernhardem ten Brinkem s Toyotou. Na čtyřech krátkých testech se do boje o nejrychlejší časy nezapojil a zodpovědně kontroloval svou pozici. Nizozemec sice dokázal ze svého manka umazat čtyři minuty, ale to zdaleka nestačilo. Svůj návrat do Polska, kde předtím startoval pouze v roce 2011, ozdobil Peterhansel vítězstvím.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Bernhard ten Brinke s Tomem Colsoulem sice na tratích v okolí Štětína na jednotlivých speciálkách nijak zásadně nevyčnívali, vyrovnané výkony jim však po sérii problémů přinesly nejlepší výsledek od počátku loňské sezony, kdy po několikaleté přestávce obnovili vzájemnou spolupráci.

Nizozemsko-belgické dvojici nahrály do karet problémy většiny soupeřů. Šestinásobného vítěze domácí baji Krzysztofa Hołowczyce v sobotu odpoledne přibrzdil stávkující alternátor a přetržený klínový řemen. Na stejném testu musel zastavit a opravovat také jeho krajan Kuba Przygoński, jehož Toyotě upadlo kolo, zatímco Nasser Al-Attiyah zůstal stát, když vzduchový filtr jeho Hiluxu ucpala voda a bláto.

Kuba Przygoński, Baja Poland 2020
Kuba Przygoński/Timo Gottschalk, Toyota Hilux, Orlen Team. Baja Poland 2020. © Red Bull Content Pool

Ještě dříve vypadli z boje o stupně vítězů Martin Prokop a Viktor Chytka, jejichž Ford zůstal stát na první dlouhé rychlostní zkoušce v jednom z brodů. Dvojice týmu MP-Sports se v sobotu odpoledne do závodu vrátila druhým časem na RZ3 a úspěšně zvládla také nedělní program. Soutěž zakončila dvěma třetími časy na RZ6 a RZ7. V hodnocení posádek přihlášených do Světového poháru FIA v cross-country bajách obsadila osmou příčku.

V samostatném hodnocení Středoevropského šampionátu FIA v cross-country rally patří čtvrté místo Miroslavu Zapletalovi s Markem Sýkorou (Hummer), pátí skončili Tomáš Ouředníček a Petr Hauptmann s Fordem.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu