Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

In Kamiony, Rallye du Maroc, Tiskové zprávy On
- Updated

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka. Tento pátek proto bude severočeský závodní speciál stát na startu dalšího ročníku Rallye du Maroc.

Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021
Gert Huzink/Rob Buursen/Martin Roesink, Renault C460 Hybrid Edition, Riwald Dakar Team. Shakedown před Rallye du Maroc 2021. © MKR Technology

„Na našem hybridním kamionu jsme udělali mnoho úprav především na odpružení. Řešili jsme tlumiče a pérování a vše bylo třeba pořádně vyzkoušet. Testy v Polsku, které jsme minulý týden absolvovali, nám ale ukázaly skvělé výsledky, a tak na místě padlo rozhodnutí odcestovat na tradiční marockou rally. Gert už prostě chtěl závodit,“ usmívá se Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology, který připravuje hybridní Renault pro nizozemskou stáj Riwald Dakar.

Gert Huzink tak bude jediným pilotem kamionu z Chvalína, který už tento pátek do závodu vyjede. Kamion prošel od lednového Dakaru citelnou proměnou a dostal i zcela nový kabát s převládající zelenou barvou, jež má symbolizovat ekologičtější cestu, kterou se tým Riwald ve spolupráci s Mariem Kressem rozhodl vydat.

Tatra 815 6x6 "Babča", Vimos Publishing
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V Maroku je tým v kompletním složení už od úterka. Na řadu přišel i nezbytný shakedown a ve čtvrtek technické přejímky. Závod odstartuje v páteční podvečer krátkým prologem a od soboty do středy 13. října bude následovat pětice etap, které mají být především velkým testem před lednovým Dakarem.

„Marocká rally má pro nás obrovskou výhodu v tom, že jsme po celou dobu v jednom bivaku a každá etapa startuje prakticky ze stejného místa. Můžeme tak skvěle reagovat na případné problémy. Šlo o rychlé, ale velmi účelné rozhodnutí. Máme na čem stavět a jsme ve velkém očekávání,“ těší se na závod Mario Kress.

Tisková zpráva MKR Technology [editováno]

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Loprais Team zpátky v soutěži i mezi elitou

Můžeš neuspět, ale nesmíš přestat bojovat. Právě tato myšlenka v posledních dvou dnech hnala vpřed členy Loprais Teamu.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Aleš Loprais po skoku z duny nedokončil etapu

Naděje Aleše Lopraise na špičkové umístění v kategorii kamionů se rozplynuly tři dny před koncem Rally Dakar 2022.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu