Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

Rubrika: Kamiony, Rallye du Maroc, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka. Tento pátek proto bude severočeský závodní speciál stát na startu dalšího ročníku Rallye du Maroc.

Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021
Gert Huzink/Rob Buursen/Martin Roesink, Renault C460 Hybrid Edition, Riwald Dakar Team. Shakedown před Rallye du Maroc 2021. © MKR Technology

„Na našem hybridním kamionu jsme udělali mnoho úprav především na odpružení. Řešili jsme tlumiče a pérování a vše bylo třeba pořádně vyzkoušet. Testy v Polsku, které jsme minulý týden absolvovali, nám ale ukázaly skvělé výsledky, a tak na místě padlo rozhodnutí odcestovat na tradiční marockou rally. Gert už prostě chtěl závodit,“ usmívá se Mario Kress, hlavní konstruktér severočeského týmu MKR Technology, který připravuje hybridní Renault pro nizozemskou stáj Riwald Dakar.

Gert Huzink tak bude jediným pilotem kamionu z Chvalína, který už tento pátek do závodu vyjede. Kamion prošel od lednového Dakaru citelnou proměnou a dostal i zcela nový kabát s převládající zelenou barvou, jež má symbolizovat ekologičtější cestu, kterou se tým Riwald ve spolupráci s Mariem Kressem rozhodl vydat.

Tatra 815 6x6 "Babča", Vimos Publishing
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V Maroku je tým v kompletním složení už od úterka. Na řadu přišel i nezbytný shakedown a ve čtvrtek technické přejímky. Závod odstartuje v páteční podvečer krátkým prologem a od soboty do středy 13. října bude následovat pětice etap, které mají být především velkým testem před lednovým Dakarem.

„Marocká rally má pro nás obrovskou výhodu v tom, že jsme po celou dobu v jednom bivaku a každá etapa startuje prakticky ze stejného místa. Můžeme tak skvěle reagovat na případné problémy. Šlo o rychlé, ale velmi účelné rozhodnutí. Máme na čem stavět a jsme ve velkém očekávání,“ těší se na závod Mario Kress.

Tisková zpráva MKR Technology [editováno]

DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Jakub Hroneš

Jakub Hroneš přijde o Dakar 2022

Při Rallye du Maroc, která odstartuje již tento pátek (8. října), zahájí tým Orion – Moto Racing Group svou přípravu na Dakar 2022.

Více...
Iveco Powerstar "Arnošt", Big Shock! Racing

Martin Macík na Rallye du Maroc s novým vozem

Dakarský pilot Martin Macík má novou hračku. Jeho táta, šéf týmu Big Shock! Racing Martin Macík starší, mu postavil nový závodní kamion.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu