Novinky od Vimosu: Lady & ukradený Hasičák

In E-shop On
- Updated

Vydavatelství Vimos představilo na přelomu roku dvě novinky: papírové modely Lopraisovy Pragy a další verze slavného „hasičáku“.

Vimos No 45 & No 46

Dvě róby pro Lady

Nejžhavější novinkou z produkce vydavatelství Vimos je papírový model Pragy V4S DKR v provedení z Rally Dakar 2021, ovšem Lopraisovu „Lady“ lze postavit i v neobvyklém designu. Konkrétně se jedná o červenomodré zbarvení, které frenštátský tým zvažoval před prvním nasazením vozu v roce 2020, ale nakonec dal přednost tradičnější kombinaci. Model má natáčecí přední nápravu, otevíratelnou kapotu i sklopnou kabinu. Pod pláštěm nástavby modeláři najdou podrobně zpracované příslušenství. Součástí sešitu je také servisní plachta, na níž kamion stává v dakarských bivacích. Originálu odpovídající díl mohou modeláři využít jako podložku pro vystavení sestaveného vozu. S více než tisícovkou jednotlivých dílů se jedná o zatím nejrozsáhlejším stavebnici od Vimosu.

Pokračování oblíbené série

Dalším titulem rozšiřuje Vimos svou systematicky doplňovanou řadu The HAStory, která připomíná slavné tatrovácké „hasičáky“. Tentokrát Jiří Vintr zabrousil do závěrečného – a jediného neúspěšného – závodního období prvního z kopřivnických speciálů s dlouhou kabinou. Nejnovější sešit totiž nabízí varianty z dakarských ročníků 1997 a 1998, kdy vůz pilotovaný Karlem Lopraisem závod nedokončil a o rok později byl posádce Bedřicha Sklenovského ukraden.

Modely v měřítku 1:32 i sady doplňkových laserem řezaných dílů, obsahující nejen dezény pneumatik a potištěné fólie oken, ale také nejrůznější mřížky, síťky a další drobné detaily, můžete objednávat v našem e-shopu.

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu