DAKARMANIA #5 právě v prodeji

Rubrika: E-shop, Magazín  
/ Aktualizováno:

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů. My jsme se do ní znovu ponořili, abychom pro vás připravili další číslo magazínu DAKARMANIA.

DAKARMANIA #5

Magazín DAKARMANIA již popáté přináší jedinečný obsah věnovaných výhradně historii a současnosti Rally Dakar a maratonských soutěží. Na 160 stranách najdete slavné i zapomenuté příběhy z minulosti dakarské rally, otevřené rozhovory, pohledy na nejaktuálnější dění a spoustu další zajímavostí.

Z OBSAHU MAGAZÍNU DAKARMANIA #5

Dakar 2022: Méně ostrých kilometrů, více dun
Při přípravě Rally Dakar 2022 musela pořádající Amaury Sport Organisation přistoupit na řadu kompromisů a ze slibovaného závodění v oblasti Pusté končiny nezbylo téměř nic, přesto se jednalo o ročník, který závodníky bavil. Podrobné ohlédnutí za 44. ročníkem dakarské rally.

Fortissimo | Perlini na Rally Dakar (1988 – 1994)
Období mezi lety 1988 a 1994 je v historii Rally Dakar ohraničeno dvěma slavnými vítězstvími Karla Lopraise. Ostatní ročníky této éry opanoval v kategorii kamionů tovární tým italského výrobce do té doby prakticky neznámého jména Perlini. Jeho vozy zdobila nejen rychlost, ale také množství neobvyklých a invenčních technických řešení.

Zapomenutá čtyřkolka
V období oficiálního továrního týmu vzniklo v Kopřivnici několik soutěžních kamionů, které se svými výsledky zapsaly do historie Rally Dakar zlatým písmem. Ve stínu svých úspěšnějších předchůdců i následovníků naopak zůstala jedna dvounápravová Tatra, s níž se do boje o vítězství zpočátku vůbec nepočítalo. Přesto se souhrou okolností za jejím volantem objevil i Karel Loprais.

Milan Engel: Tým je to hlavní, na čem záleží
Na svém kontě má osm startů na Dakaru a v uplynulých letech svými výkony a obětavostí významně pomohl týmu Orion – Moto Racing Group na jeho cestě do širší špičky kategorie motocyklů. Přesto prožil letošní ročník pouštního maratonu poněkud separé. Milan Engel poprvé okusil, jak náročný Dakar je, pokud se na něj motocyklista vydá bez asistence.

Jaroslav Valtr ml.: Snažím se být co nejpreciznější
O jeho debutu na Rally Dakar se před rokem rozhodlo doslova několik desítek hodin před odletem do Saúdské Arábie. O dvanáct měsíců později dostal příležitost po boku Aleše Lopraise, přestože jeden z nejzkušenějších českých dakarských účastníků současnosti spoléhal dlouhé roky téměř výhradně na zahraniční navigátory. Obě velké výzvy zvládl Jaroslav Valtr mladší výtečně a díky svému přístupu, talentu a povaze si rychle buduje velmi zajíma vou pozici. Opravdu dobří navigátoři specializující se na cross country rally totiž v současnosti patří v českých luzích a hájích víceméně k úzkoprofilovému zboží.

…a mnohem víc

DAKARMANIA #5 vychází v pátek 18. března 2022.

Magazín můžete objednávat v našem e-shopu, a to i v rámci balíčku SEZONA 2022 společně s následující DAKARMANIÍ #6.

DAKARMANIA 2022

PŘIPRAVUJEME DO MAGAZÍNU DAKARMANIA #6

Nezdolná Babča: Obsáhlý materiál specialisty na tatrováckou dakarskou historii Radomíra Smolky mapující příběh nejdéle sloužící dakarské Tatry, kterou dnes všichni fanoušci znají jako „Babču“.

Bedřich Sklenovský prožil řadu dakarských ročníků právě s Babčou a dlouhé roky patřil k pilířům tatrováckého týmu. Obětavý týmový hráč stál vždy trochu stranou mediálního zájmu, což je skoro nepochopitelné. Vyprávět o Dakaru tak jako on totiž umí jen málokdo. Náš první rozhovor v rámci přípravy materiálu pro DAKARMANII trval neuvěřitelných 11 hodin (!) a každá minuta byla zajímavá. A to jsme určitě ještě nestihli probrat zdaleka všechno…

Poprvé do Pekingu: Před třiceti lety se poprvé jela Rally Paříž – Moskva – Peking, která chtěla zastínit slavnou Rally Dakar. Obsáhlé připomenutí prvního ročníku i dalších osudů jedinečné soutěže.

Dakar 1980: Jaký byl druhý ročník Rally Dakar a co se dělo na jeho tratích i v zákulisí?

Sezona 2022: Shrnutí nejvýznamnějších podniků i novinek ze zákulisí světové scény cross-country rally.

Dakar 2023: Preview 45. ročníku nejslavnější maratonské rally světa.

Mohlo by vás zajímat

Seth Quintero, Abu Dhabi Desert Challenge 2023

ADDC: Kategorii S×S ovládli junioři Red Bullu

Mladí piloti podporovaní Red Bullem triumfovali na Abu Dhabi Desert Challenge 2023 v obou skupinách kategorie S×S.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2023

ADDC: Prokop s Chytkou obhájili loňské stříbro

Závěrečná etapa Abu Dhabi Desert Challenge 2023 žádný nečekaný zvrat v souboji o vítězství v kategorii automobilů nepřinesla.

Více...
L. Benavides, A. Van Beveren & T. Price, ADDC 2023

Van Beveren poprvé vyhrál ADDC. Price do čela šampionátu

Adrien Van Beveren a Toby Price zářili v cíli Abu Dhabi Desert Challenge 2023 spokojeností. Francouz poprvé ve své kariéře tuto soutěž vyhrál.

Více...

Mobile Sliding Menu