36. ročník | 25. až 27. července | Teruel, Aragón, Španělsko
Celkem 810 km, z toho 400 km rychlostních zkoušek
4. podnik Světového poháru FIA v cross-country bajách
3. podnik Světového poháru FIM v bajách
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 AUTOMOBILY (FIA) konečné výsledky |
||||||
1. | 204 | Orlando Terranova / Ronnie Graue | Mini JCW Rally | X-raid Mini JCW Team | 6:21:40 | |
2. | 274 | Nani Roma / Àlex Haro | Mini All4 Racing | X-raid Mini JCW Team | +3:36 | |
3. | 203 | Kuba Przygoński / Timo Gottschalk | Mini JCW Rally | Orlen Team / X-raid | +4:12 | |
4. | 202 | Martin Prokop / Jan Tománek | Ford Raptor RS Cross-Country | MP-Sports | +5:33 | |
5. | 201 | Vladimir Vasiljev / Konstantin Žilcov | Toyota Hilux | VRT | +12:17 | |
6. | 209 | João Ramos / Jesus Victor | Toyota Hilux | +16:29 | ||
7. | 227 | Luis J. Recuenco / Victor M. Alijas | Mini | Cuenca Motor 4×4 | +22:17 | |
8. | 224 | Helder Carapeta / Rui M. Pereira | Range Rover Evoque | Lino Carapeta | +36:59 | |
9. | 219 | Fernando Álvarez / Juan P. Monasterolo | Volkswagen Amarock | South Racing | +38:29 | |
10. | 220 | Laurent Poletti / Cyril Debet | MMP Original | +41:27 | ||
11. | 226 | Hugo Arellano / Fabien Bigard | Isuzu D-Max | +41:37 | ||
12. | 237 | Santiago Navarro / Daniel Oliveras | Can-Am Maverick X3 | FN Speed Team | +42:32 | |
13. | 239 | Alexandr Dorossinskij / Dmitrij Pavlov | Can-Am Maverick X3 | Sports Racing Technologies | +42:37 | |
14. | 210 | Rui Sousa / Carlos Silva | Mini Paceman | +46:36 | ||
15. | 241 | Gerrard Farrés / Armand Monleón | Can-Am Maverick X3 | Monster Energy Can-Am | +48:46 | |
16. | 206 | Andrej Novikov / Vladimir Novikov | G-Force BARS | G-Force Motorsport | +49:38 | |
17. | 236 | Adel Abdulla / Jean Michel Polato | Can-Am Maverick X3 | FN Speed Team | +53:48 | |
18. | 250 | Miguel A. Ukriola / Samule Benitez | Nissan Navara | Escuderia Lagunartea | +55:25 | |
19. | 248 | Manuel Plaza / Monica Plaza | BV2 Sodicars Chevrolet | Cuenca Motor 4×4 | +55:49 | |
20. | 230 | Cristina Gutiérrez / Pablo Moreno | BV6 Sodicars Mitsubishi | Eclipse Cross Team | +59:17 | |
21. | 232 | Gilles Billaut / Mayeul Barbet | Chevrolet 4 | +1:00:11 | ||
22. | 228 | Edgar Condenso / Nuno Silva | Opel Mokka | +1:01:15 | ||
23. | 234 | Michele Cinotto / Rafael Tornabell | Polaris RZR 1000 Turbo | CR Racing | +1:02:57 | |
24. | 233 | Williams Villanueva /Borja Aguado | Toyota Hilux | +1:04:40 | ||
25. | 215 | Javier Pita / Ana Herrero | Ford Ranger GPR18 | GPR Sport | +1:05:23 | |
26. | 238 | Abdullah Al Zubair / Faisal Al Raisi | Can-Am Maverick X3 | AZ Racing Team | +1:17:18 | |
27. | 217 | Gerard Subirats / Fina Roman | Toyota Hilux | +1:22:17 | ||
28. | 251 | Alexandre Franco / Rui Franco | BMW Evo X1 | +1:26:05 | ||
29. | 256 | Manuel Vasco / Maria Belén Martín | Nissan Navara | Jose M. Vasco | +1:29:42 | |
30. | 254 | Javier Herrador / Daniel Mesa | Herrator Inzane | Escuderia JMP Racing | +1:29:45 | |
31. | 268 | Jose Maria Naranjo / Miguel A. Lazaro | Toyota Hilux | Escuderia JMP Racing | +1:29:53 | |
32. | 252 | Toto Ramos / Jaqueline Ricci | Mitsubishi L200 | Miño Lugo | +1:34:54 | |
33. | 258 | Shanti Guridi / Elixabette Otegi | Mitsubishi L200 | +1:37:24 | ||
34. | 235 | Fjodor Vorobjev / Kirill Šubin | Can-Am Maverick X3 | Zavidovo Racing Team | +1:40:42 | |
35. | 231 | Blas Zapag / Juan J. Sanchez | Ford Ranger | South Racing | +1:43:26 | |
36. | 264 | João Ferreira / David Monteiro | Toyota Land Cruiser KD | +1:46:11 | ||
37. | 263 | Nuno Corvo / José Martins | Nissan Pathfinder | +1:49:32 | ||
38. | 257 | Bernard Touzery / François Ganache | Sans Original | +2:07:37 | ||
39. | 262 | Fernando Barreiros / Nuno Barreiros | Isuzu D-Max | +2:18:42 | ||
40. | 255 | Frederic Dubois / Frederic Dessillons | Sans Original | +2:35:06 | ||
41. | 242 | Ilya Rouss / Anton Yarashuk | Can-Am Maverick X3 | South Racing Can-Am | +2:39:23 | |
42. | 243 | Adrian Yacopini / Ricardo Torlaschi | Can-Am Maverick X3 | South Racing Can-Am | +2:56:36 | |
43. | 229 | Jesus Henriquez / Raquel Santamaria | Dakar McRae Enduro | +3:43:04 | ||
44. | 212 | Alexandre Ré / Hugo Magalhães | Volkswagen Amarok | South Racing | +5:23:00 | |
45. | 271 | Domingo Román / Julian García | Nissan Pathfinder | Metal Lube Rally Raid Team | +6:59:11 | |
DNF | 205 | Benediktas Vanagas / Sebastian Rozwadowski | Toyota Hilux | General Financing Team Pitlane | ||
DNF | 208 | Bernhard ten Brinke / Tom Colsoul | Toyota Hilux | Overdrive Racing | ||
DNF | 211 | Rui Ferreira / Jorge Monteiro | Toyota Hilux | Paulo Rui Ferreira | ||
DNF | 214 | Tiago Reis / Valter Cardoso | Mitsubishi Rancing Lancer | |||
DNF | 216 | Petr Hozák / René Kilian | Hummer H3 RS | Rockstar Energy AVE Team | ||
DNF | 218 | Miguel Casaca / Pedro Tavares | Mitsubishi Lancer | |||
DNF | 221 | Jesus Calleja / Fernando Lopez | Toyota Hilux | |||
DNF | 222 | Arnaud Lepilliez / Sébastien Delaunay | Volkswagen Off Road | |||
DNF | 223 | Pal Lonyai / Albert Horn | LPR Porsche Macan | LP Racing | ||
DNF | 225 | Roberto Carranza / Juan C. Fernandez | Mitsubishi Montero | Automovil C. Costablanca | ||
DNF | 240 | Ghislain de Mevius / Johan Jalet | Yamaha Interceptor 100 | |||
DNF | 245 | Nicolas Larroquet / Bruno Larroquet | MMP Evo Raid | |||
DNF | 246 | Felix Macias / Jose L. Conde | Toyota Hilux | Team Repauto | ||
DNF | 247 | Cesar M. Costa / Filipa I. Cardoso | Mini Cooper D Prototype | Cesar Sequeira | ||
DNF | 259 | Javier Grasa / Miguel Grasa | Bowler Wildcat 200 | |||
DNF | 260 | Pietro Cinotto / Maurizio Dominella | Audi Titano | CR Racing | ||
DNF | 261 | Jose L. Iañez / Antonio Berlanga | Toyota Hilux | JRX4 Competicion | ||
DNF | 266 | Jose A. González / Maria Ángeles Hernández | Mitsubishi L200 | Metal Lube Rally Raid Team | ||
DNF | 267 | Josep Solé / Albert Casabona | Mitsubishi Montero | Escuderia Lleida | ||
DNF | 269 | Victor Verdu / Alfonso V. de Miguel | Toyota Hilux | Metal Lube Rally Raid Team | ||
DNF | 270 | David Camacho / Alvaro Ortega | SsangYong Kyron Proto | AC Costablanca | ||
V rámci hodnocení FIA odstartovalo 66 automobilů, v cíli klasifikováno 45 |
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 MOTOCYKLY (FIM) konečné výsledky |
||||||
1. | 1 | Michael Metge | Sherco Rallye | Sherco TVS Rally Factory | 6:30:21 | |
2. | 25 | Tosha Schareina | Husqvarna FE 450 | Motodes | +3:39 | |
3. | 2 | Joan Pedrero | KTM 450 | Club Aventura Touareg | +7:18 | |
4. | 3 | Lorenzo Santolino | Sherco Rallye | Sherco TVS Rally Factory | +14:36 | |
5. | 26 | Martin Michek | KTM 450 Rally Replica | Orion – Moto Racing Group | +21:10 | |
6. | 23 | Maciej Giemza | Husqvarna 450 | Orlen Team | +25:03 | |
7. | 28 | Harith Noah Koitha Veettil | Sherco Rallye | Sherco TVS Rally Factory | +29:38 | |
8. | 4 | Benjamin Melot | KTM EXC 450 | KTM Work Inc | +36:42 | |
9. | 9 | Cristian España | KTM 450 Rally Replica | Moto3DBN/ Team CE Rally | +37:19 | |
10. | 11 | CS Santosh | Hero 450 Rally | Hero MotoSports Team Rally | +52:35 | |
11. | 22 | Adam Tomiczek | Husqvarna 450 | Orlen Team | +56:57 | |
12. | 5 | Jakub Piątek | Husqvarna FE 450 | +1:01:30 | ||
13. | 15 | Sultan Al Balooshi | KTM EXC | Mário Patrão Motorsport | +1:14:51 | |
14. | 12 | Abdullah T’Alshatti | KTM EXC | Mário Patrão Motorsport | +1:28:11 | |
15. | 13 | Tomas de Gavardo | KTM EXC-F 450 | +1:30:14 | ||
16. | 14 | Rosa Romero | KTM EXC | Team Women Bajas RFME | +1:31:09 | |
17. | 16 | Rita Vieira | Yamaha WR | Raposeira Bubbles Racing | +1:45:03 | |
18. | 32 | Bruno Bony | KTM 450 Rally Replica | Team Casteu | +1:46:30 | |
19. | 19 | Sara García | Yamaha WRF | Pont Grup Yamaha/Team Women Bajas RFME | +1:48:51 | |
20. | 27 | Margot Llobera | Husqvarna FE 450 | Margot Llobera Team | +1:50:52 | |
21. | 17 | Ashis Raorane | KMT EXC 450 | Bigrock Spain | +1:57:34 | |
22. | 30 | Fabrice Lardon | KTM 450 Rally Replica | Team Casteu | +2:01:44 | |
23. | 24 | Enzo Cilote | KTM EXC | +3:02:19 | ||
24. | 20 | Aishwarya Pissay | Sherco Rallye | Sherco TVS Rally Factory | +4:39:46 | |
25. | 7 | Joaquim Rodrigues | Hero 450 Rally | Hero MotoSports Team Rally | +4:56:26 | |
DNF | 6 | Mário Patrão | KTM EXC-F | Mário Patrão Motorsport | ||
DNF | 8 | Mohamed Al Balooshi | KTM EXC | Mário Patrão Motorsport | ||
DNF | 10 | Ivan Donoso | Honda CRF450 | Team Bianchi Prata | ||
DNF | 18 | Aravind Prabhakar | Sherco | Sherco TVS Rally Factory | ||
DNF | 21 | Michael Ott-Eulberg | Speedbrain Rally 450 | Club Aventura Touareg | ||
DNF | 29 | Alejandro Andreu | Beta RR | Betatrueba | ||
V rámci hodnocení FIM odstartovalo 31 motocyklů, v cíli klasifikováno 25 |
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 ČTYŘKOLKY (FIM) konečné výsledky |
||||||
1. | 50 | Dani Vilà | Yamaha Raptor 700 | SDS Pro Race | 6:56:11 | |
2. | 53 | Mario Gajon | KTM 525 XC | Newcar Zaragoza Team/Ayto | +14:32 | |
3. | 59 | Toni Vingut | KTM 450 HC | Pitera’s Racing/Quads Dul | +19:10 | |
4. | 58 | Jerôme Connart | KTM XC 525 C | SMX Racing | +32:10 | |
5. | 51 | Alexandr Maximov | Yamaha Raptor 700 | +36:24 | ||
6. | 60 | Romain Dutu | Paoletti 350 | SMX Racing | +48:33 | |
7. | 56 | Alexandre Giroud | KTM 510 | SMX Racing/Team Giroud | +56:13 | |
8. | 55 | Miguel Angel Arranz | KTM 525 HC | Carza/Araiz/Arranz Racing | +1:02:26 | |
9. | 52 | Juraj Varga | Yamaha Raptor 700 | Varga Motorsport | +1:45:38 | |
10. | 57 | Sergej Redkov | Yamaha Raptor 700 | Xraids | +6:27:59 | |
11. | 54 | Artur Ardavičus | Kawasaki KFK 450R | Xraids | +6:57:51 | |
DNF | 61 | Diego Ortega | Yamaha Raptor 700 | Pitera’s Racing/Quads Dul | ||
DNF | 62 | Jose Vicente Martinez | Honda TRX | Pitera’s Racing/Quads Dul | ||
V rámci hodnocení FIM odstartovalo 13 čtyřkolek, v cíli klasifikováno 11 |
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 SKUPINA T2 (FIA) konečné výsledky |
|||||
1. | 264 | João Ferreira / David Monteiro | Toyota Land Cruiser KD | 8:07:51 | |
2. | 263 | Nuno Corvo / José Martins | Nissan Pathfinder | +3:21 | |
3. | 262 | Fernando Barreiros / Nuno Barreiros | Isuzu D-Max | +32:31 | |
4. | 271 | Domingo Román / Julian García | Nissan Pathfinder | Metal Lube Rally Raid Team | +5:13:00 |
V rámci hodnocení FIA odstartovaly 4 vozy skupiny T2, v cíli klasifikovány 4 |
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 SKUPINA T3 (FIA) konečné výsledky |
||||||
1. | 237 | Santiago Navarro / Daniel Oliveras | Can-Am Maverick X3 | FN Speed Team | 7:04:12 | |
2. | 239 | Alexandr Dorossinskij / Dmitrij Pavlov | Can-Am Maverick X3 | Sports Racing Technologies | +5 | |
3. | 241 | Gerrard Farrés / Armand Monleón | Can-Am Maverick X3 | Monster Energy Can-Am | +6:09 | |
4. | 236 | Adel Abdulla / Jean Michel Polato | Can-Am Maverick X3 | FN Speed Team | +12:48 | |
5. | 234 | Michele Cinotto / Rafael Tornabell | Polaris RZR 1000 Turbo | CR Racing | +20:20 | |
6. | 238 | Abdullah Al Zubair / Faisal Al Raisi | Can-Am Maverick X3 | AZ Racing Team | +34:41 | |
7. | 235 | Fjodor Vorobjev / Kirill Šubin | Can-Am Maverick X3 | Zavidovo Racing Team | +58:05 | |
8. | 242 | Ilya Rouss / Anton Yarashuk | Can-Am Maverick X3 | South Racing Can-Am | +1:56:46 | |
9. | 243 | Adrian Yacopini / Ricardo Torlaschi | Can-Am Maverick X3 | South Racing Can-Am | +2:13:59 | |
DNF | 240 | Ghislain de Mevius / Johan Jalet | Yamaha Interceptor 100 | |||
V rámci hodnocení FIA odstartovalo 10 vozidel skupiny T3, v cíli klasifikováno 9 |
BAJA ESPAÑA ARAGÓN 2019 KAMIONY konečné výsledky |
|||||
1. | 702 | Martin Macík ml. / František Tomášek / David Švanda | Iveco Powerstar | Big Shock Racing | 7:39:50 |
2. | 703 | Alex Aguirregaviria / Francesc Salisi / Jordi Perera | Mercedes 1844-SK | Biela Club Manresa | +17:50 |
3. | 704 | Javier Mariezcurrena / Facundo Martin Vitoria / Angel Iribar | Tatra 163 Jamal | Bonver Dakar Project | +52:05 |
4. | 708 | Javier Jacoste / Jordi Celma / Juan Maria Piera | Mercedes 1844-AK | Escuderia Costa Daurada | +1:10:38 |
5. | 706 | Alberto Herrero / Susana Hernando / Joseba Berasategi | MAN TGA 480 6×6 | GPR Sport | +1:45:00 |
6. | 705 | Richard Gonzales / Guillaume Gonzalez / Jean Philippe Salviat | Tatra 163 Jamal | Bonver Dakar Project | +2:05:32 |
7. | 701 | Jaroslav Valtr st. / Jaroslav Valtr ml. / Michal Valtr | Iveco Powerstar | Valtr Racing Team | +2:33:23 |
8. | 707 | Enrique A. Vila / Luis Martinez / Miguel Rey | MAN 19.422 | AC Madrid Sport | +2:47:57 |
9. | 709 | Francisco del Pozo / Daniel Cesteros / Antonio Cerezo / Mario Garcia | Pegaso 2223 | AC Madrid Sport | +3:47:01 |
Odstartovalo 9 kamionů, v cíli klasifikováno 9 |