Silk Way 2019: Přes Mongolsko a poprvé také pro motocyklisty

Rubrika: Moto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Silk Way Rally 2019

Devátý ročník Silk Way Rally bude plný novinek. Zásadní jsou dvě: soutěž bude vypsána i pro motocykly a její účastníci budou premiérově závodit také na území Mongolska.

Silk Way Rally 2019 odstartuje 6. července v ruském Irkutsku ležícím nedaleko jezera Bajkal. Odtud se závodní stroje vydají Tajgou východní Sibiře, dále přes mongolské stepi a duny čínské pouště Gobi do Tun-chuangu, kde soutěž 16. července skončí.

Mongolsko se stane po Rusku, Kazachstánu, Turkmenistánu a Číně pátou zemí, kterou Silk Way Rally navštíví.

Během deseti dnů ujedou účastníci soutěže téměř 5000 kilometrů, z toho více než polovinu v rámci rychlostních zkoušek. Celkem jsou na programu dvě etapy v Rusku, pět v Mongolsku a tři v Číně.

Jak už bylo zmíněno, poprvé je rally připravena tak, aby se jí mohli zúčastnit i motocyklisté. A hned od začátku budí zájem továrních týmů. Již při listopadové prezentaci podniku v Paříži potvrdil pravděpodobný start továrního týmu KTM manažer Jordi Viladoms a ve stejném duchu se vyjádřil i jeho kolega z týmu TVS Sherco David Casteu.

Pořadatelé také chtějí podpořit příliv nových talentů do cross-country rally, proto odpustí startovné těm posádkám automobilů a kamionů, jejichž všichni členové budou mladší třiceti let. Stejné výhody se opět dostane i stoprocentně dámským posádkám.

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu