Silk Way 2019: Přes Mongolsko a poprvé také pro motocyklisty

Rubrika: Moto, Silk Way Rally
Silk Way Rally 2019

Devátý ročník Silk Way Rally bude plný novinek. Zásadní jsou dvě: soutěž bude vypsána i pro motocykly a její účastníci budou premiérově závodit také na území Mongolska.

Silk Way Rally 2019 odstartuje 6. července v ruském Irkutsku ležícím nedaleko jezera Bajkal. Odtud se závodní stroje vydají Tajgou východní Sibiře, dále přes mongolské stepi a duny čínské pouště Gobi do Tun-chuangu, kde soutěž 16. července skončí.

Mongolsko se stane po Rusku, Kazachstánu, Turkmenistánu a Číně pátou zemí, kterou Silk Way Rally navštíví.

Během deseti dnů ujedou účastníci soutěže téměř 5000 kilometrů, z toho více než polovinu v rámci rychlostních zkoušek. Celkem jsou na programu dvě etapy v Rusku, pět v Mongolsku a tři v Číně.

Jak už bylo zmíněno, poprvé je rally připravena tak, aby se jí mohli zúčastnit i motocyklisté. A hned od začátku budí zájem továrních týmů. Již při listopadové prezentaci podniku v Paříži potvrdil pravděpodobný start továrního týmu KTM manažer Jordi Viladoms a ve stejném duchu se vyjádřil i jeho kolega z týmu TVS Sherco David Casteu.

Pořadatelé také chtějí podpořit příliv nových talentů do cross-country rally, proto odpustí startovné těm posádkám automobilů a kamionů, jejichž všichni členové budou mladší třiceti let. Stejné výhody se opět dostane i stoprocentně dámským posádkám.

Mohlo by vás zajímat

Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Dakar 2019

Hotovo? Dakar 2020-24 údajně v Saudské Arábii

Jezdci ze Saudské Arábie na sociálních sítích tvrdí, že se představitelé jejich země dohodli s pořadateli Rally Dakar na

Více...
Tapio Lauronen, Baja Russia Northern Forest 2019

Baja Russia 2019: Lauronen nedal Vasiljevovi šanci, Zapletal nedojel

Finská posádka Tapio Lauronen – Toni Lauronen s vozem Mitsubishi Pajero vyhrála ruskou baju, která se jela v Karélii

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu