MAZ vyvinul nový soutěžní „kapotnik“

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony, Rally Dakar
MAZ 6440RR

Tovární tým MAZ-Sportauto připravuje zásadní změnu. Do dálkových soutěží hodlá příští rok nasadit nový kapotovaný kamion, v jehož útrobách bude opět bít srdce z roudnické Buggyry.

Minská automobilka oficiálně představila svou novou zbraň těsně před Vánoci, ovšem na první start speciálu MAZ 6440RR si ještě několik měsíců počkáme.

Podvozek běloruské novinky vychází z typu 5309RR, který je v současnosti soutěžním náčiním týmu MAZ-Sportauto. Nová velká kabina byla původně vyvinuta pro model 5440, zatímco kapota motoru pochází z tahače 6440PA.

Přesunutí kabiny do střední části vozu přispělo k příznivějšímu rozložení hmotnosti, snížilo zátěž přední nápravy a mělo by také ulevit posádce, která bude čelit menším nárazům a vibracím. Především však mají tyto změny vést k lepší ovladatelnosti auta.

MAZ 6440RR
„Pokusili jsme se postavit jeden z nejkrásnějších závodních kamionů v historii. Není jen výkonný a ovladatelný, ale také skvěle vypadá,“ míní šéf týmu MAZ-Sportauto Sergej Vjazovič. „Během významných soutěží nepochybně vzbudí pozornost. ‚Kapotnik‘ vznikl v první řadě proto, aby vítězil. Ale zároveň ho využijeme, abychom vyzkoušeli technické novinky v extrémních podmínkách. Už teď patří MAZ-Sportauto k favoritům mezinárodních dálkových soutěží a nasazení kapotovaného vozu může naše šance na úspěch ještě zvýšit.“

Na jaře podstoupí MAZ 6440RR sérii důkladných testů, následně s ním tým absolvuje první závody. Pokud se osvědčí, měl by si v lednu 2020 odbýt také svou premiéru na Rally Dakar.


MAZ 6440RR

Délka:7,05 m
Šířka:2,55 m
Výška:3,4 m
Rozvor:4,3 m
Motor:šestiválec Gyrtech G-13,
960 koní,
kroutící moment 4500 Nm
Převodovka:automatická Allison 4000
Pružiny:Weweler
Tlumiče:Reiger
Nápravy:SISU
Max. rychlost:140 km/h
Palivová nádrž:1000 l
Hmotnost:9,6 t (včetně náhradních kol a posádky)

MAZ 6440RR

Mohlo by vás zajímat

Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Dakar 2019

Hotovo? Dakar 2020-24 údajně v Saudské Arábii

Jezdci ze Saudské Arábie na sociálních sítích tvrdí, že se představitelé jejich země dohodli s pořadateli Rally Dakar na

Více...
Tapio Lauronen, Baja Russia Northern Forest 2019

Baja Russia 2019: Lauronen nedal Vasiljevovi šanci, Zapletal nedojel

Finská posádka Tapio Lauronen – Toni Lauronen s vozem Mitsubishi Pajero vyhrála ruskou baju, která se jela v Karélii

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu