Africa Race 2019: Králem první čtvrtiny Dominique Laure

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  
/ Aktualizováno:

Francouz Dominique Laure se spolujezdcem Christophem Crespem dominovali v úvodu Africa Eco Race 2019 kategorii automobilů. S buggy Optimus týmu MD Rallye Sport vyhráli všechny dosud odjeté etapy a do druhé čtvrtiny závodu vstupují s téměř sedmnáctiminutovým náskokem.

Na rychlých kamenitých a prašných cestách prvního a třetího dne měl Laure před soupeři navrch jen nepatrně, ale ve druhé etapě zazářil naplno. Přestože na trať vyrážel jako první a soutěžní karavana poprvé zamířila i do dun, počínal si Francouz bravurně a všem konkurentům nadělil více než deset minut.

Laure s Crespem tak zatím přesvědčivě potvrzují roli černých koní, do které je už při slavnostním startu pasoval ředitel závodu a jeho šestinásobný vítěz Jean-Louis Schlesser.

Jean-Pierre Strugo, Africa Eco Race 2019
Jean-Pierre Strugo / François Borsotto, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. © AER Media

Že marocké tratě v úvodu AER 2019 rychlým buggy Optimus skutečně svědčily, potvrzuje i pořadí na dalších příčkách. Po druhé etapě se na druhé místo průběžné klasifikace vyhoupli Jean-Pierre Strugo a François Borsotto. Průběžně třetí jsou po třech dnech závodění Laureho a Strugovi týmoví kolegové, manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi.

V čím dál populárnější kategorii SxS, která má i na letošním Africa Eco Race velmi početné zastoupení, vedou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri. Jejich Can-Am X3 najdeme ve společné klasifikaci aut a kamionů na jedenáctém místě, v samostatném hodnocení automobilů jsou devátí.

Z posádek startujících s vozy s pohonem všech kol si zatím nejlépe počínali François a Stéphane Cousinovi, kteří v celkovém hodnocení figurují po třech etapách na třinácté pozici, mezi automobilisty jsou desátí.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 3. etapě
1.Laure/CrespoOptimus MD10:45:41
2.Strugo/BorsottoOptimus MD+16:46
3.Julien/JulienOptimus MD+48:59
4.Fromont/VidalBuggy+1:04:33
5.Martin/BigotMercedes-Benz+1:15:13
6.Mognier/RoubinPeugeot+1:50:02
7.Gerard/DelacourOptimus MD+2:00:58
8.Kuprijanov/KuprijanovOptimus MD+2:14:42
9.Roquesalane/FerriCan-Am+2:29:34
10.Cousin/CousinNissan+2:45:45
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu