Africa Race 2019: Králem první čtvrtiny Dominique Laure

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  
/ Aktualizováno:

Francouz Dominique Laure se spolujezdcem Christophem Crespem dominovali v úvodu Africa Eco Race 2019 kategorii automobilů. S buggy Optimus týmu MD Rallye Sport vyhráli všechny dosud odjeté etapy a do druhé čtvrtiny závodu vstupují s téměř sedmnáctiminutovým náskokem.

Na rychlých kamenitých a prašných cestách prvního a třetího dne měl Laure před soupeři navrch jen nepatrně, ale ve druhé etapě zazářil naplno. Přestože na trať vyrážel jako první a soutěžní karavana poprvé zamířila i do dun, počínal si Francouz bravurně a všem konkurentům nadělil více než deset minut.

Laure s Crespem tak zatím přesvědčivě potvrzují roli černých koní, do které je už při slavnostním startu pasoval ředitel závodu a jeho šestinásobný vítěz Jean-Louis Schlesser.

Jean-Pierre Strugo, Africa Eco Race 2019
Jean-Pierre Strugo / François Borsotto, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. © AER Media

Že marocké tratě v úvodu AER 2019 rychlým buggy Optimus skutečně svědčily, potvrzuje i pořadí na dalších příčkách. Po druhé etapě se na druhé místo průběžné klasifikace vyhoupli Jean-Pierre Strugo a François Borsotto. Průběžně třetí jsou po třech dnech závodění Laureho a Strugovi týmoví kolegové, manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi.

V čím dál populárnější kategorii SxS, která má i na letošním Africa Eco Race velmi početné zastoupení, vedou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri. Jejich Can-Am X3 najdeme ve společné klasifikaci aut a kamionů na jedenáctém místě, v samostatném hodnocení automobilů jsou devátí.

Z posádek startujících s vozy s pohonem všech kol si zatím nejlépe počínali François a Stéphane Cousinovi, kteří v celkovém hodnocení figurují po třech etapách na třinácté pozici, mezi automobilisty jsou desátí.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 3. etapě
1.Laure/CrespoOptimus MD10:45:41
2.Strugo/BorsottoOptimus MD+16:46
3.Julien/JulienOptimus MD+48:59
4.Fromont/VidalBuggy+1:04:33
5.Martin/BigotMercedes-Benz+1:15:13
6.Mognier/RoubinPeugeot+1:50:02
7.Gerard/DelacourOptimus MD+2:00:58
8.Kuprijanov/KuprijanovOptimus MD+2:14:42
9.Roquesalane/FerriCan-Am+2:29:34
10.Cousin/CousinNissan+2:45:45
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu