Africa Race 2019: Martin Benko je po prvním týdnu třetí

Rubrika: Africa Eco Race, Moto  
/ Aktualizováno:

Martin Benko na motocyklu KTM zajel v páté etapě Africa Eco Race 2019 třetí nejrychlejší čas dne. Slovenský jezdec nestačil pouze na dosud naprosto suverénní dvojicí Botturi, Ullevålseter.

Sobotní speciálka měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu.

Simone Agazzi, jenž s Hondou držel třetí pozici od druhého dne rally, byl dnes pátý. Kromě již zmíněné trojice nestačil také Felixi Jensenovi. Ital tak přišel o třetí příčku na úkor Benka, přestože Slovák dnes inkasoval šestiminutovou penalizaci. Agazzimu se výrazně přiblížil i Nor, který nyní na pátém místě zaostává už jen o necelých dvanáct minut.

Bouwens, Africa Race 2019
Alessandro Botturi, Yamaha 450 Rally, Energia & Sorrisi Rally Team. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Nedělní den odpočinku v Dakhle si jako vedoucí muž soutěže užije Alessandro Botturi. Italský jezdec vyhrál na své Yamaze třetí etapu, Påla Anderse Ullevålsetera (KTM) porazil o dvě minuty a osmnáct sekund a v průběžném hodnocení zvýšil svůj náskok před Norem na 7:26 min.

Slovák Ján Zaťko (KTM) dokončil speciálku se ztrátou 52 minut na patnáctém místě a celkově je čtrnáctý. Lukáš Kvapil (Husqvarna) se v průběžném pořadí posunul na 32. pozici, v hodnocení etapy figuruje ještě o příčku výše.

Po dni volna bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – MOTOCYKLY po 5. etapě
1.Alessandro BotturiYamaha20:46:08
2.Pål Anders UllevålseterKTM+7:26
3.Martin BenkoKTM+2:02:08
4.Simone AgazziHonda+2:09:48
5.Felix JensenJ.I. BYGG AS+2:23:42
14.Ján ZaťkoKTM+5:14:54
32.Lukáš KvapilHusqvarna+10:42:34
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu