Africa Race 2019: Martin Benko je po prvním týdnu třetí

Rubrika: Africa Eco Race, Moto  
/ Aktualizováno:

Martin Benko na motocyklu KTM zajel v páté etapě Africa Eco Race 2019 třetí nejrychlejší čas dne. Slovenský jezdec nestačil pouze na dosud naprosto suverénní dvojicí Botturi, Ullevålseter.

Sobotní speciálka měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu.

Simone Agazzi, jenž s Hondou držel třetí pozici od druhého dne rally, byl dnes pátý. Kromě již zmíněné trojice nestačil také Felixi Jensenovi. Ital tak přišel o třetí příčku na úkor Benka, přestože Slovák dnes inkasoval šestiminutovou penalizaci. Agazzimu se výrazně přiblížil i Nor, který nyní na pátém místě zaostává už jen o necelých dvanáct minut.

Bouwens, Africa Race 2019
Alessandro Botturi, Yamaha 450 Rally, Energia & Sorrisi Rally Team. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Nedělní den odpočinku v Dakhle si jako vedoucí muž soutěže užije Alessandro Botturi. Italský jezdec vyhrál na své Yamaze třetí etapu, Påla Anderse Ullevålsetera (KTM) porazil o dvě minuty a osmnáct sekund a v průběžném hodnocení zvýšil svůj náskok před Norem na 7:26 min.

Slovák Ján Zaťko (KTM) dokončil speciálku se ztrátou 52 minut na patnáctém místě a celkově je čtrnáctý. Lukáš Kvapil (Husqvarna) se v průběžném pořadí posunul na 32. pozici, v hodnocení etapy figuruje ještě o příčku výše.

Po dni volna bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – MOTOCYKLY po 5. etapě
1.Alessandro BotturiYamaha20:46:08
2.Pål Anders UllevålseterKTM+7:26
3.Martin BenkoKTM+2:02:08
4.Simone AgazziHonda+2:09:48
5.Felix JensenJ.I. BYGG AS+2:23:42
14.Ján ZaťkoKTM+5:14:54
32.Lukáš KvapilHusqvarna+10:42:34
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu