Africa Race 2019: Martin Benko je po prvním týdnu třetí

Rubrika: Africa Eco Race, Moto  
/ Aktualizováno:
Benko, Africa Race 2019

Martin Benko na motocyklu KTM zajel v páté etapě Africa Eco Race 2019 třetí nejrychlejší čas dne. Slovenský jezdec nestačil pouze na dosud naprosto suverénní dvojicí Botturi, Ullevålseter.

Sobotní speciálka měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu.

Simone Agazzi, jenž s Hondou držel třetí pozici od druhého dne rally, byl dnes pátý. Kromě již zmíněné trojice nestačil také Felixi Jensenovi. Ital tak přišel o třetí příčku na úkor Benka, přestože Slovák dnes inkasoval šestiminutovou penalizaci. Agazzimu se výrazně přiblížil i Nor, který nyní na pátém místě zaostává už jen o necelých dvanáct minut.

Bouwens, Africa Race 2019
Alessandro Botturi, Yamaha 450 Rally, Energia & Sorrisi Rally Team. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Nedělní den odpočinku v Dakhle si jako vedoucí muž soutěže užije Alessandro Botturi. Italský jezdec vyhrál na své Yamaze třetí etapu, Påla Anderse Ullevålsetera (KTM) porazil o dvě minuty a osmnáct sekund a v průběžném hodnocení zvýšil svůj náskok před Norem na 7:26 min.

Slovák Ján Zaťko (KTM) dokončil speciálku se ztrátou 52 minut na patnáctém místě a celkově je čtrnáctý. Lukáš Kvapil (Husqvarna) se v průběžném pořadí posunul na 32. pozici, v hodnocení etapy figuruje ještě o příčku výše.

Po dni volna bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – MOTOCYKLY po 5. etapě
1. Alessandro Botturi Yamaha 20:46:08
2. Pål Anders Ullevålseter KTM +7:26
3. Martin Benko KTM +2:02:08
4. Simone Agazzi Honda +2:09:48
5. Felix Jensen J.I. BYGG AS +2:23:42
14. Ján Zaťko KTM +5:14:54
32. Lukáš Kvapil Husqvarna +10:42:34

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu