Dakar 2019: Tomáš Kubiena třetí v úvodní etapě

Rubrika: Quad, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Vstup do Rally Dakar 2019 se Tomáši Kubienovi opravdu vydařil. Za řídítky čtyřkolky Ibos Hawk 690 zajel ve své kategorii v úvodní speciálce třetí čas. Za vítězem etapy zaostal jediný český zástupce mezi quadisty o 8 minut a 22 sekund.

Soutěžící, mezi nimiž bylo i 26 čtyřkolkářů, se dnes vydali z Limy směrem na jih do Pisca a cestou absolvovali speciálku, které je provedla prvními dunami a měřila 84 kilometrů.

Roli jednoho z hlavních favoritů potvrdil etapovým vítězstvím Nicolás Cavigliasso. Při svém loňském debutu na Dakaru Argentinec vyhrál dvě etapy a celkově obsadil druhé místo. Při absenci loňského vítěze Ignacia Casaleho, jenž přestoupil do kategorie SxS, nemůže 27letý jezdec se svou Yamahou cílit na jinou než nejvyšší příčku.

Cavigliossův krajan Jeremías Gonzalez Ferioli (Yamaha) byl loni celkově třetí a také jemu se dnes dařilo. Měřený úsek sice zvládl o necelé čtyři minuty pomaleji než jeho soupeř, i to však stačilo na druhou příčku.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 1. etapě
1.Nicolás CavigliassoYamaha1:17:15
2.Jeremías Gonzalez FerioliYamaha+3:55
3.Tomáš KubienaIbos+8:22
4.Gustavo GallegoYamaha+9:56
5.Alexandre GiroudYamaha+10:41
eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Al-Attiyah & Przygoński, QCCR 2019

Qatar CCR: Przygoński poprvé s novým vozem

Seznam posádek přihlášených na Qatar Cross-Country Rally 2020 odhalil, s jakou technikou bude o další úspěchy usilovat Kuba Przygoński.

Více...
Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ na Dakaru 2021 minimálně se dvěma kapotniky

Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto chce porazit Kamaz, vyhrát Rally Dakar a má jasno, jaký další krok na své cestě musí učinit.

Více...
Miroslav Zapletal, Ha’il Rally 2020

Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony vstoupili druhým místem na Ha’il Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu