Dakar 2019: Tomáš Kubiena třetí v úvodní etapě

Rubrika: Quad, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Kubiena, Dakar 2019

Vstup do Rally Dakar 2019 se Tomáši Kubienovi opravdu vydařil. Za řídítky čtyřkolky Ibos Hawk 690 zajel ve své kategorii v úvodní speciálce třetí čas. Za vítězem etapy zaostal jediný český zástupce mezi quadisty o 8 minut a 22 sekund.

Soutěžící, mezi nimiž bylo i 26 čtyřkolkářů, se dnes vydali z Limy směrem na jih do Pisca a cestou absolvovali speciálku, které je provedla prvními dunami a měřila 84 kilometrů.

Roli jednoho z hlavních favoritů potvrdil etapovým vítězstvím Nicolás Cavigliasso. Při svém loňském debutu na Dakaru Argentinec vyhrál dvě etapy a celkově obsadil druhé místo. Při absenci loňského vítěze Ignacia Casaleho, jenž přestoupil do kategorie SxS, nemůže 27letý jezdec se svou Yamahou cílit na jinou než nejvyšší příčku.

Cavigliossův krajan Jeremías Gonzalez Ferioli (Yamaha) byl loni celkově třetí a také jemu se dnes dařilo. Měřený úsek sice zvládl o necelé čtyři minuty pomaleji než jeho soupeř, i to však stačilo na druhou příčku.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 1. etapě
1.Nicolás CavigliassoYamaha1:17:15
2.Jeremías Gonzalez FerioliYamaha+3:55
3.Tomáš KubienaIbos+8:22
4.Gustavo GallegoYamaha+9:56
5.Alexandre GiroudYamaha+10:41
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu