Dakar 2019: Tomáš Kubiena třetí v úvodní etapě

Rubrika: Moto/Quad, Rally Dakar

Vstup do Rally Dakar 2019 se Tomáši Kubienovi opravdu vydařil. Za řídítky čtyřkolky Ibos Hawk 690 zajel ve své kategorii v úvodní speciálce třetí čas. Za vítězem etapy zaostal jediný český zástupce mezi quadisty o 8 minut a 22 sekund.

Soutěžící, mezi nimiž bylo i 26 čtyřkolkářů, se dnes vydali z Limy směrem na jih do Pisca a cestou absolvovali speciálku, které je provedla prvními dunami a měřila 84 kilometrů.

Roli jednoho z hlavních favoritů potvrdil etapovým vítězstvím Nicolás Cavigliasso. Při svém loňském debutu na Dakaru Argentinec vyhrál dvě etapy a celkově obsadil druhé místo. Při absenci loňského vítěze Ignacia Casaleho, jenž přestoupil do kategorie SxS, nemůže 27letý jezdec se svou Yamahou cílit na jinou než nejvyšší příčku.

Cavigliossův krajan Jeremías Gonzalez Ferioli (Yamaha) byl loni celkově třetí a také jemu se dnes dařilo. Měřený úsek sice zvládl o necelé čtyři minuty pomaleji než jeho soupeř, i to však stačilo na druhou příčku.