Dakar 2019: Brabec dobitý, jako ještě nikdy

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Jan Brabec, Dakar 2019

Jan Brabec, motocyklista týmu Big Shock Racing, dokončil poslední etapu Rally Dakar 2019 v 29. čase, navzdory hrozivě vypadajícímu pádu o den dřív. Celkově získal 34. pozici. A chuť vždy závodit naplno mu nevzala ani devítihodinová penalizace, bez které by se prosadil do první dvacítky.

Jan Brabec se ukázal, jako závodník, kterého jen tak něco nezastaví. Velký bojovník, který ani v nejprekérnějších situacích neztratil humor a pozitivní pohled na věc a bavil fanoušky během celého závodu. Závěrečnou 10. etapu navíc absolvoval po hrozivém pádu, ke kterému došlo předcházející den.

„Tak jsem to doplácal. Nepamatuju si za celou svou kariéru, že bych byl tak dobitý. Naštěstí mi nic není, ale bolí mě i víčko a ucho. Můžu říct, že letošní Dakar mi připadl extrémně nebezpečný v částech s feš-fešem a kamením. Všichni jsme to ale měli stejně těžké. Rozhodli jsme se jet Dakar! A ten má být tvrdý, měli jsme, co jsme chtěli,“ říká Jan Brabec, který letos absolvoval svůj druhý start.

Jan Brabec, Dakar 2019

„Trochu mě mrzí ta moje navigační chyba, za kterou jsem schytal devítihodinovou penaltu. Mohlo to být ještě veselejší. Ale mojí největší výhrou jsou zkušenosti. Letošní Dakar mi hodně dal.“

Honza měl na Dakaru velkou oporu ve svém tátovi a strýci, kteří se mu perfektně starali o motorku. I v situacích, kdy jim síly ubrala viróza a museli přijmout pomoc peruánských zdravotníků, vše zvládli na jedničku.

Tisková zpráva týmu Big Shock Racing (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Namibie 2019

Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si

Více...
Jakub Przygoński, Baja Poland 2018

Baja Poland: Souboj o titul pokračuje bez Prokopa

Seznam přihlášených na Baja Poland 2019 v rámci světového poháru v bajách čítá dvě desítky posádek. Své umění

Více...
Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017

Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu