Bojovnice Novotná ujela 400 km se zlomenou pánví a nohou

Rubrika: FIM MS rally, Moto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Gabriela Novotná, Silk Way Rally 2019

Gabriela Novotná znovu ukázala, s jak velkou vůlí, odhodláním, nasazením i sebezapřením přistupuje k závodění. Přesto její pouť letošním ročníkem Silk Way Rally končí předčasně. 30leté závodnici vystavily stopku zlomeniny nohy a pánve.

Česká motocyklistka utrpěla zranění při pádu v průběhu čtvrté etapy. Podle informací zveřejněných na facebookovém profilu Gabriely Novotné bylo příčinou rozpletení nedávno nově vypleteného ráfku kola její Husqvarny.

K nehodě došlo v nejdelší rychlostní zkoušce letošního ročníku Silk Way Rally, která měřila 470 kilometrů a byla extrémně rychlá. Špičkoví jezdci továrních týmů v jejím průběhu nezřídka dosahovali rychlostí mezi 160 a 170 km/h. Motocyklisté navíc středeční speciálku absolvovali jako první část dvoudenní maratonské etapy.

Chomutovská rodačka navzdory bolestem pokračovala, ujela dalších 400 kilometrů a cestou ještě pomáhala své soupeřce Anastasiji Nifontové, kterou našla po pádu v bezvědomí.

Dala tak vzpomenout na Dakar 2018, při kterém dojížděla posledních devadesát kilometrů desáté etapy se zlomenou klíční kostí. Přesto chtěla pokračovat. Rozhodnutí organizátorů, kteří ji na základě výsledků lékařského vyšetření dál už nepustili, znamenalo obrovské zklamání.

Ve středu svou schopnost odolávat bolesti posunula do jiné dimenze. Nejen, že se zraněním absolvovala více než čtyřnásobnou vzdálenost než před rokem a půl v Jižní Americe, ale ani po dojezdu do bivaku nezamířila k lékařům.

Gabriela Novotná, Silk Way Rally 2019
Gabriela Novotná, Husqvarna FE 450, Indigo Racing. Silk Way Rally 2019. © Indigo Racing

Podle pravidel pro maratonskou etapu vjela do uzavřené zóny, kde mohou na údržbě a případných opravách závodní techniky pracovat pouze samotní jezdci bez asistence jakýchkoliv dalších členů týmu. Gabriela se opravě motorky věnovala další hodinu.

Teprve poté ji manažer Aleš Budín a mechanik Lukáš Pokorný dostali na rentgen. Až tam se dozvěděla, které kosti dopolední pád nevydržely.

Gabriela Novotná musela ze Silk Way Rally 2019 odstoupit z 19. pozice v kategorii motocyklů a ze druhého místa v hodnocení žen. Ve čtvrtek 11. července se společně s dalšími dvěma členy týmu Indigo Racing vrací do České republiky.

Otazník tak nyní visí nad Gabrielinou účastí na Rally Dakar 2020, do jejíhož startu v saúdskoarabské Džiddě zbývá méně než půl roku.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...
Laia Sanz, GasGas

Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v barvách továrního týmu GasGas.

Více...
Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu