Bojovnice Novotná ujela 400 km se zlomenou pánví a nohou

Rubrika: FIM MS rally, Moto, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Gabriela Novotná, Silk Way Rally 2019

Gabriela Novotná znovu ukázala, s jak velkou vůlí, odhodláním, nasazením i sebezapřením přistupuje k závodění. Přesto její pouť letošním ročníkem Silk Way Rally končí předčasně. 30leté závodnici vystavily stopku zlomeniny nohy a pánve.

Česká motocyklistka utrpěla zranění při pádu v průběhu čtvrté etapy. Podle informací zveřejněných na facebookovém profilu Gabriely Novotné bylo příčinou rozpletení nedávno nově vypleteného ráfku kola její Husqvarny.

K nehodě došlo v nejdelší rychlostní zkoušce letošního ročníku Silk Way Rally, která měřila 470 kilometrů a byla extrémně rychlá. Špičkoví jezdci továrních týmů v jejím průběhu nezřídka dosahovali rychlostí mezi 160 a 170 km/h. Motocyklisté navíc středeční speciálku absolvovali jako první část dvoudenní maratonské etapy.

Chomutovská rodačka navzdory bolestem pokračovala, ujela dalších 400 kilometrů a cestou ještě pomáhala své soupeřce Anastasiji Nifontové, kterou našla po pádu v bezvědomí.

Dala tak vzpomenout na Dakar 2018, při kterém dojížděla posledních devadesát kilometrů desáté etapy se zlomenou klíční kostí. Přesto chtěla pokračovat. Rozhodnutí organizátorů, kteří ji na základě výsledků lékařského vyšetření dál už nepustili, znamenalo obrovské zklamání.

Ve středu svou schopnost odolávat bolesti posunula do jiné dimenze. Nejen, že se zraněním absolvovala více než čtyřnásobnou vzdálenost než před rokem a půl v Jižní Americe, ale ani po dojezdu do bivaku nezamířila k lékařům.

Gabriela Novotná, Silk Way Rally 2019
Gabriela Novotná, Husqvarna FE 450, Indigo Racing. Silk Way Rally 2019. © Indigo Racing

Podle pravidel pro maratonskou etapu vjela do uzavřené zóny, kde mohou na údržbě a případných opravách závodní techniky pracovat pouze samotní jezdci bez asistence jakýchkoliv dalších členů týmu. Gabriela se opravě motorky věnovala další hodinu.

Teprve poté ji manažer Aleš Budín a mechanik Lukáš Pokorný dostali na rentgen. Až tam se dozvěděla, které kosti dopolední pád nevydržely.

Gabriela Novotná musela ze Silk Way Rally 2019 odstoupit z 19. pozice v kategorii motocyklů a ze druhého místa v hodnocení žen. Ve čtvrtek 11. července se společně s dalšími dvěma členy týmu Indigo Racing vrací do České republiky.

Otazník tak nyní visí nad Gabrielinou účastí na Rally Dakar 2020, do jejíhož startu v saúdskoarabské Džiddě zbývá méně než půl roku.

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu