Dakar 2020: Nikolajev odstartoval do šesté etapy, přesto končí

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Truckerský král jihoamerických ročníků Rally Dakar si na úspěch v nové lokalitě bude muset počkat. První saúdskoarabský ročník pro Eduarda Nikolajeva definitivně končí v šesté etapě.

Eduard Nikolajev, Dakar 2020
Eduard Nikolajev/Jevgenij Jakovlev/Vladimir Rybakov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Rally Dakar 2020. © Red Bull Content Pool

Eduard Nikolajev vyhrál z jedenácti ročníků dakarské rally, které se konaly v Jižní Americe. V roce 2010 byl palubním mechanikem vítězné posádky Vladimira Čagina, jako řidič pak uspěl v letech 2013 a 2017 až 2019.

Při Rally Dakar 2020, která se poprvé jede na Arabském poloostrově, však 35letý Rus od počátku tahal za kratší konec provazu. Hned v úvodní etapě měl technické problémy a se svým Kamazem 43509 začínal až z desáté pozici. Během následujících dvou dnů dokázala posádka Eduard Nikolajev, Jevgenij Jakovlev, Vladimir Rybakov vystoupat na pátou příčku, aby ve čtvrté etapě jedno místo kvůli defektům znovu ztratila.

Ze hry o přední umístění vypadla ve čtvrtek na trati mezi Al-Ulou a Ha’ilem. Technické problémy, které Kamaz #500 zastavily na 163. kilometru, řešila posádka dlouho do noci. S ohledem na výsledky předchozího dne startovala daleko za trojicí týmových kolegů, a tak nemohla využít pomoci nikoho z nich a musela si poradit jen vlastními silami.

Eduard Nikolajev, Dakar 2020
Eduard Nikolajev/Jevgenij Jakovlev/Vladimir Rybakov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Rally Dakar 2020. © Red Bull Content Pool

Do bivaku v Ha’ilu dorazil Nikolajev až dnes v půl sedmé ráno místního času a prakticky hned se vydal do šesté etapy z Ha’ilu do Rijádu, byť motor jeho kamionu fungoval pouze na pět válců.

Po 33. kilometrech však pohonná jednotka vypověděla službu definitivně. Podle prvních informací týmu Kamaz-Master kliková hřídel nevydržela vibrace a praskla. Posádka ze soutěže odstupuje a čeká na písečné planině na příjezd týmové asistence.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu