Dakar 2020: Nikolajev odstartoval do šesté etapy, přesto končí

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Truckerský král jihoamerických ročníků Rally Dakar si na úspěch v nové lokalitě bude muset počkat. První saúdskoarabský ročník pro Eduarda Nikolajeva definitivně končí v šesté etapě.

Eduard Nikolajev, Dakar 2020
Eduard Nikolajev/Jevgenij Jakovlev/Vladimir Rybakov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Rally Dakar 2020. © Red Bull Content Pool

Eduard Nikolajev vyhrál z jedenácti ročníků dakarské rally, které se konaly v Jižní Americe. V roce 2010 byl palubním mechanikem vítězné posádky Vladimira Čagina, jako řidič pak uspěl v letech 2013 a 2017 až 2019.

Při Rally Dakar 2020, která se poprvé jede na Arabském poloostrově, však 35letý Rus od počátku tahal za kratší konec provazu. Hned v úvodní etapě měl technické problémy a se svým Kamazem 43509 začínal až z desáté pozici. Během následujících dvou dnů dokázala posádka Eduard Nikolajev, Jevgenij Jakovlev, Vladimir Rybakov vystoupat na pátou příčku, aby ve čtvrté etapě jedno místo kvůli defektům znovu ztratila.

Ze hry o přední umístění vypadla ve čtvrtek na trati mezi Al-Ulou a Ha’ilem. Technické problémy, které Kamaz #500 zastavily na 163. kilometru, řešila posádka dlouho do noci. S ohledem na výsledky předchozího dne startovala daleko za trojicí týmových kolegů, a tak nemohla využít pomoci nikoho z nich a musela si poradit jen vlastními silami.

Eduard Nikolajev, Dakar 2020
Eduard Nikolajev/Jevgenij Jakovlev/Vladimir Rybakov, Kamaz 43509, Kamaz-Master. Rally Dakar 2020. © Red Bull Content Pool

Do bivaku v Ha’ilu dorazil Nikolajev až dnes v půl sedmé ráno místního času a prakticky hned se vydal do šesté etapy z Ha’ilu do Rijádu, byť motor jeho kamionu fungoval pouze na pět válců.

Po 33. kilometrech však pohonná jednotka vypověděla službu definitivně. Podle prvních informací týmu Kamaz-Master kliková hřídel nevydržela vibrace a praskla. Posádka ze soutěže odstupuje a čeká na písečné planině na příjezd týmové asistence.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu