Dakar přišel o velkou osobnost. Zemřel Paulo Gonçalves

Rubrika: Dakar 2020, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Po pádu v sedmé etapě Rally Dakar 2020 zemřel Paulo Gonçalves. Jezdec továrního týmu Hero MotoSports havaroval v nedělní etapě z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

40letý Paulo Gonçalves upadl na 276. kilometru dnešní rychlostní zkoušky. V 10:08 hodin místního času obdrželi pořadatelé tísňové volání a okamžitě k jezdci vyslali lékařský vrtulník, který na místě nehody přistál v 10:16 hod.

Portugalec byl v bezvědomí a zdravotníci po svém příletu konstatovali zástavu srdce. Přímo na místě zahájili záchranáři resuscitaci, následně byl závodník transportován do nemocnice v Layle, kde byl prohlášen za mrtvého.

Gonçalves na Dakaru debutoval v roce 2006, letos se soutěže účastnil potřinácté. V roce 2015 obsadil s Hondou v kategorii motocyklů druhé místo. Loni na jaře továrního tým japonské značky opustil a přestoupil do indicko-německé stáje Hero MotoSports.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero 450 Rally, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

Mistr světa v cross-country rally z roku 2013 figuroval po druhé etapě Dakaru 2020 na 14. pozici, ale o den později měl problémy s motorem. Po hodinách strávených čekáním na asistenci a následnou opravou se propadl až na 111. příčku. V dalších třech dnech se vždy prosadil do první desítky a do své poslední etapy díky tomu vyrážel z 46. místa.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2021

Dakar 2022: MAZ nebude chybět kvůli ASO, ale podpoře Lukašenkova režimu

Tovární tým běloruské státní automobilky MAZ nemůže startovat na Rally Dakar. Nejedná se však o žádné svévolné gesto pořadatelů Rally Dakar.

Více...
DAKARMANIA #4 & sezona 2022

Nezastavujeme, máme zpoždění… ale jedeme dál!

Po velmi turbulentním říjnu pro nás bude listopad značně hektický a perný. Magazín DAKARMANIA totiž dostává druhou šanci.

Více...
Šoltys & Macík

Big Shock! Racing vyšle na Dakar dvě ostřílené posádky

Tým Big Shock! Racing vyšle na Dakar 2022 dva závodní kamiony Iveco. Se starším pojede Martin Macík ml., s novým Martin Šoltys.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu