Dakar přišel o velkou osobnost. Zemřel Paulo Gonçalves

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Po pádu v sedmé etapě Rally Dakar 2020 zemřel Paulo Gonçalves. Jezdec továrního týmu Hero MotoSports havaroval v nedělní etapě z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

40letý Paulo Gonçalves upadl na 276. kilometru dnešní rychlostní zkoušky. V 10:08 hodin místního času obdrželi pořadatelé tísňové volání a okamžitě k jezdci vyslali lékařský vrtulník, který na místě nehody přistál v 10:16 hod.

Portugalec byl v bezvědomí a zdravotníci po svém příletu konstatovali zástavu srdce. Přímo na místě zahájili záchranáři resuscitaci, následně byl závodník transportován do nemocnice v Layle, kde byl prohlášen za mrtvého.

Gonçalves na Dakaru debutoval v roce 2006, letos se soutěže účastnil potřinácté. V roce 2015 obsadil s Hondou v kategorii motocyklů druhé místo. Loni na jaře továrního tým japonské značky opustil a přestoupil do indicko-německé stáje Hero MotoSports.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero 450 Rally, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

Mistr světa v cross-country rally z roku 2013 figuroval po druhé etapě Dakaru 2020 na 14. pozici, ale o den později měl problémy s motorem. Po hodinách strávených čekáním na asistenci a následnou opravou se propadl až na 111. příčku. V dalších třech dnech se vždy prosadil do první desítky a do své poslední etapy díky tomu vyrážel z 46. místa.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu