Dakar přišel o velkou osobnost. Zemřel Paulo Gonçalves

Rubrika: Dakar 2020, Moto  
/ Aktualizováno:

Po pádu v sedmé etapě Rally Dakar 2020 zemřel Paulo Gonçalves. Jezdec továrního týmu Hero MotoSports havaroval v nedělní etapě z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

40letý Paulo Gonçalves upadl na 276. kilometru dnešní rychlostní zkoušky. V 10:08 hodin místního času obdrželi pořadatelé tísňové volání a okamžitě k jezdci vyslali lékařský vrtulník, který na místě nehody přistál v 10:16 hod.

Portugalec byl v bezvědomí a zdravotníci po svém příletu konstatovali zástavu srdce. Přímo na místě zahájili záchranáři resuscitaci, následně byl závodník transportován do nemocnice v Layle, kde byl prohlášen za mrtvého.

Gonçalves na Dakaru debutoval v roce 2006, letos se soutěže účastnil potřinácté. V roce 2015 obsadil s Hondou v kategorii motocyklů druhé místo. Loni na jaře továrního tým japonské značky opustil a přestoupil do indicko-německé stáje Hero MotoSports.

Paulo Gonçalves, Dakar 2020
Paulo Gonçalves, Hero 450 Rally, Hero MotoSports. Rally Dakar 2020. © ASO/DPPI

Mistr světa v cross-country rally z roku 2013 figuroval po druhé etapě Dakaru 2020 na 14. pozici, ale o den později měl problémy s motorem. Po hodinách strávených čekáním na asistenci a následnou opravou se propadl až na 111. příčku. V dalších třech dnech se vždy prosadil do první desítky a do své poslední etapy díky tomu vyrážel z 46. místa.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Century CR6 & Martin Prokop

Martin Prokop a buggy: Tu nabídku mám

Na rozdíl od dvou předchozích let se Martin Prokop se svým Fordem Raptor RS v konečných výsledcích Rally Dakar 2020 do elitní desítky neprosadil.

Více...
Edwin Straver, Dakar 2020

Dakar 2020 má druhou oběť

Týden po skončení 42. ročníku dakarské rally podlehl motocyklista Edwin Straver následkům havárie, k níž došlo minulý čtvrtek v předposlední etapě soutěže.

Více...
Albert Llovera, Dakar 2020

Dakar 2021: Duny v Emirátech? Organizátoři cílí spíš na západ

Společnost Amaury Sport Organisation, která je pořadatelem Rally Dakar, hodlá následující ročních dálkové soutěže uspořádat na území dvou států.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu