Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Rubrika: Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Organizační výbor Silk Way Rally pozorně sleduje situaci související se šířením nákazy koronaviru Covid-19 a v případě potřeby je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku své soutěže. Z programu závodu by tak vypadly etapy v čínské části pouště Gobi.

Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019
Poušť Gobi zůstane účastníkům Silk Way Rally 2020 možná zapovězena. © Kamaz-Master

Podle původních plánů by měl být desátý ročník Silk Way Rally jedním z nejdelších v historii závodu, ale záměry pořadatelů se mohou ještě změnit. Trať závodu by totiž kromě Ruska a Kazachstánu měla procházet také Čínou, na jejímž území se na počátku roku začala epidemie způsobená novým typem koronaviru šířit.

„Pokud by mohlo dojít k jakémukoliv ohrožení zdraví nebo bezpečnosti účastníků, upraví sportovní oddělení SWR závěrečné etapy závodu. Podnik se každopádně uskuteční a my zajistíme naprostou bezpečnost,“ slibují organizátoři rally v oficiálním tiskovém prohlášení, pod nímž je podepsán ředitel závodu Vladimir Čagin.

Magazín DAKARMANIA
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Rozhodnutí o konečné podobě trati by mělo být přijato v nejbližší době.

Silk Way Rally 2020 odstartuje 3. července z Rudého náměstí v Moskvě. Kromě Mistrovství světa FIM v cross-country rally, jehož součástí se stala loni, je soutěž letos poprvé zařazena také do kalendáře Světového poháru FIA v cross-country rally.

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, podrobná ohlédnutí za Dakarem a Africa Eco Race 2020, otevřené rozhovory a rozsáhlé materiály o historii dakarské rally naleznete v novém magazínu DAKARMANIA. První číslo vychází v pátek 28. února!

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu