FIA odsoudila nevhodné komentáře a vyjádřila podporu dívkám a mladým ženám

Rubrika: Dakar 2021  
/ Aktualizováno:

Mezinárodní automobilová federace (FIA) ve středu 20. ledna 2021 zveřejnila prohlášení, v němž odsoudila „nechutné a ponižující komentáře“ pronesené „dvěma účastníky na Rally Dakar“ a vyjádřila svůj záměr dále podporovat účast „dívek a mladých žen“ v motoristickém sportu.

Sestry Kolocovy, Dakar 2021
Sestry Kolocovy na Rally Dakar 2021. © Buggyra Media

Redakční překlad prohlášení:

Společné prohlášení FIA a ASO

Mezinárodní automobilová federace (FIA) společně s Amaury Sport Organisation (ASO) a promotérem FIA ETRC důrazně odsuzuje nechutné a ponižující komentáře namířené proti řidičce závodního kamionu a účastnici FIA ETCR Aliyyah Koloc a její sestře Yasmeen pronesené dvěma účastníky na Rally Dakar a bude nadále investovat značné prostředky a odborné znalosti do rozvoje iniciativ inspirujících a povzbuzujících dívky a mladé ženy k účasti v motoristickém sportu. Dodržování etických zásad a propagace rozmanité a inkluzivní kultury napříč naším sportem mají zásadní význam pro FIA a Komisi FIA pro ženy v motorsportu.

Prohlášení v anglickém originále naleznete na webu FIA.
Na webu ASO či profilech společnosti na sociálních sítích se jej redakci nepodařilo dohledat.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Instaforex Loprais Praga Team, za který oba – Mezinárodní automobilovou federací nejmenovaní – účastníci startovali, se za výroky omluvil. Aliyyah a Yasmeen Kolocovy omluvu nepřijaly.

FIA ani ASO Loprais Team v této záležitosti oficiálně nekontaktovaly.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Audi RS Q e-tron, testování Maroko 2021

Audi po testech v Maroku: Čeká nás spousta práce

Elektromotory poháněné Audi RS Q e-tron absolvovalo první testy v pouštních podmínkách. Tovární tým Audi strávil necelé dva týdny v Maroku.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Italian Baja 2021

Italian Baja: Al-Rajhi do čela světového poháru

Yazeed Al-Rajhi vyhrál Italskou baju 2021 a před závěrečným podnikem sezony se ujal vedení ve Světovém poháru FIA v cross-country bajách.

Více...
Gert Huzink, testy 2021

Druhá baterie zvýší výkon a sníží emise

MKR Technology má za sebou další intenzivní testování dakarských kamionů. Konstruktéři strávili několik dnů na písečném povrchu v Polsku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu