Kamaz postaví zbrusu nový „kapotnik“. Může s ním na Dakar

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:

Kamazu už nic nebrání, aby v budoucnu na Rally Dakar nasadil kapotový speciál. Díky úpravám technických předpisů pro kategorii kamionů padla jedna z překážek.

Kapotnik Kamaz
"Kapotnik" Kamazu první generace při testování v Kazachstánu v roce 2019. © Kamaz-Master

V předchozích letech totiž (nejen) Rusové nemohli na Dakar vyslat vůz osazený kabinou, kterou automobilka nevyužívala u žádného ze svých sériových modelů. S ohledem na aktuální vývoj v kategorii nákladních vozů, pro kterou začíná po světě vznikat celá řada speciálů kombinujících prvky různých značek, tato podmínka mizí.

„V tom už problém není, vyřešilo se to,“ říká tovární jezdec Kamazu a třetí muž konečného hodnocení kategorie kamionů na Dakaru 2021 Ajrat Mardějev. „Nezbývá nic jiného než vůz postavit. První verze našeho ‚kapotniku‘ již morálně zastarala, proto se teď staví nová se spoustou zajímavých řešení. Doufám, že už letos auto uvidíte na závodech.“

DAKARMANIA #3
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Přestože nový kapotový Kamaz už vzniká, jeho nasazení na Dakaru 2022 jisté není.

„Máme i další úkol. Stavíme kamion s kabinou nové generace sériových Kamazů. Jedná se také o zajímavý projekt, který budeme letos testovat,“ dodává vítěz letošního Dakaru Dmitrij Sotnikov. „Osobně si myslím, že pokud se mezi oběma novými vozy bude muset volit, dostane přednost ten bez kapoty. Pokud by testy kapotového kamionu odhalily nějaké nedostatky, může dojít k jistému odložení tohoto projektu. Nemusíme s tím souhlasit, ale tak to zkrátka je.“

Další novinky a zajímavosti ze světa cross-country rally, důkladné shrnutí Rally Dakar 2021 s příběhy jejích hrdinů i další vydatnou porci dakarské historie najdete na 160 stranách dalšího vydání našeho tištěného magazínu. DAKARMANIA #3 vychází 1. března. Objednávat můžete na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Dakar 2021

Dakar 2022: MAZ nebude chybět kvůli ASO, ale podpoře Lukašenkova režimu

Tovární tým běloruské státní automobilky MAZ nemůže startovat na Rally Dakar. Nejedná se však o žádné svévolné gesto pořadatelů Rally Dakar.

Více...
DAKARMANIA #4 & sezona 2022

Nezastavujeme, máme zpoždění… ale jedeme dál!

Po velmi turbulentním říjnu pro nás bude listopad značně hektický a perný. Magazín DAKARMANIA totiž dostává druhou šanci.

Více...
Šoltys & Macík

Big Shock! Racing vyšle na Dakar dvě ostřílené posádky

Tým Big Shock! Racing vyšle na Dakar 2022 dva závodní kamiony Iveco. Se starším pojede Martin Macík ml., s novým Martin Šoltys.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu