Potvrzeno: Quintanilla v Andalusii poprvé s Hondou

Rubrika: Andalucía Rally, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Dva dny před startem Andaluské rally potvrdila Honda příchod Pabla Quintanilly. Dvojnásobný mistr světa v cross-country rally v její sestavě střídá vítěze letošního Dakaru Kevina Benavidese, jenž přestoupil ke KTM. 34letý Chilan s týmem uzavřel roční kontrakt zahrnující starty v sezoně 2021 a účast na Dakaru 2022.

Pablo Quintanilla, Monster Energy Honda Team
Pablo Quintanilla, Monster Energy Honda Team. © HRC

„V posledních letech jsme měli skvělý tým složený z jezdců schopných vyhrávat závody. Ricky Brabec zvítězil na Dakaru 2020, Kevin Benavides letos, ale také Nacho Cornejo během závodu vedl a vepředu se pohyboval i Joan Barreda,“ připomíná generální manažer týmu Ruben Faria. „Po Benavidesově odchodu nám jeden jezdec chyběl. Abychom udrželi vysokou úroveň Monster Energy Honda Teamu, museli jsme najít dalšího špičkového závodníka. Přesně to jsme udělali. Pabla znám ještě z dob, kdy jsem sám závodil. Je to skvělý člověk, a proto si jsem jistý, že bude velmi silným článkem, který přispěje ke skvělé atmosféře v týmu.“

První závod za řídítky tovární Hondy CRF450 Rally absolvuje Quintanilla již tento týden (11. až 16. května), kdy se v okolí španělského Villamartínu uskuteční druhý ročník Andalucía Rally. Barvy Monster Energy Honda Teamu bude hájit společně s domácím Joanem Barredou.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Ricky Brabec a Nacho Cornejo do Andalusie necestovali. Oba v těchto dnech závodí na Sonora Rally (9. až 14. května). Zatímco Brabec patří k pravidelným účastníkům a v letech 2017, 2019 a 2020 soutěž vyhrál, Cornejo startuje v Mexiku poprvé.

Velké příběhy ze současnosti i historie Rally Dakar a cross-country rally, spoustu zajímavostí, otevřených rozhovorů i unikátních fotografií naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA. Dvakrát ročně 160 stran jedinečného dakarského čtení. Číslo 3 právě v prodeji. Při objednávce obou čísel sezony 2021 ušetříte za poštovné. Objednávat můžete na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu