Team De Rooy zveřejnil jméno prvního jezdce pro Dakar 2022

Rubrika: Dakar 2022, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Team De Rooy se po roční pauze vrátí na Dakar. V lednu 2022 se v Saúdské Arábii představí se čtyřmi vozy v kategorii kamionů, další nasadí do Dakar Classic.

Mitchel van den Brink & Gerard de Rooy

Prvním potvrzeným jezdcem Petronas Teamu De Rooy Iveco pro Dakar 2022 je Mitchel van den Brink.

Devatenáctiletý Nizozemec absolvoval nejpopulárnější maratonskou rally světa zatím dvakrát. V roce 2020 byl členem posádky Renaultu, za jehož volant usedl Mitchelův otec Martin van den Brink. Letos se stal nejmladším řidičem soutěžního kamionu v dakarské historii a s Volvem týmu Mammoet Rallysport obsadil devatenácté místo.

Spolupráce renomovaného týmu a mladého jezdce se nezrodila zčista jasna. Mitchel van den Brink se v sídle Teamu De Rooy již nějakou dobu pravidelně objevuje v rámci praxe při studiu.

„S Teamem De Rooy jsme v kontaktu už nějakou dobu. Byla to celkem dlouhá cesta. Už dlouho bývám každý týden v Sonu, abych se seznámil s vozem a především s technikou Iveca. Díky tomu jsme se vzájemně dobře poznali. Navíc Iveco chce do týmu mladé lidi a já jsem moc rád, že jsem dostal příležitost,“ říká Mitchel van den Brink, který má s týmem smlouvu na Dakar 2022 s opcí na rok 2023.

Napoprvé s Trakkerem

Van den Brink bude s trambusovým Ivecem Trakker plnit roli rychlé asistence pro trojici posádek s nově postavenými kapotovými Powerstary. Jejich jména však tým oznámí později. Podle nizozemských médií by jedním z pilotů měl být majitel týmu Gerard de Rooy, který by se tak na Dakaru za volantem soutěžního kamionu představil poprvé od roku 2019.

Tatra 815 6x6 Babča, resin
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

„Teprve se dozvím, komu budu krýt záda. Pro mě to je každopádně báječná možnost, abych se dál rozvíjel a nahlédl za kulisy velkého a profesionálního týmu. Doufám, že se toho hodně naučím a posunu se o krok dál,“ dodává nizozemský benjamínek.

Podle smlouvy se Mitchel van den Brink stane jezdcem Teamu De Rooy od 1. září. V říjnu by měl týden testovat v Maroku. Ještě předtím jej ovšem čeká start na Silk Way Rally (1. až 11. července), kde se opět představí s Volvem v barvách Mammoet Rallysportu.

Team de Rooy vynechal Dakar 2021 z ekonomických důvodů. Ještě před koncem soutěže však informoval o svém návratu v roce 2022 i plánu nasadit do Dakar Classic legendární DAF se dvěma kabinami, s nímž na Rally Paříž – Dakar 1984 závodil Gerardův otec Jan de Rooy.

Detailní shrnutí nejdůležitějších událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obsáhle zpracovaný dakarský příběh Porsche, velké rozhovory a spoustu dalších zajímavostí z dakarské historie i současnosti naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4. Objednávat můžete ve zvýhodněném balíčku společně s DAKARMANIÍ #3. Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Vybírejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu