GasGas představil následníka Laii Sanz

Rubrika: Dakar 2022, FIM MS CCR, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

GasGas neopustí scénu cross-country rally ani po přestupu Laii Sanz do kategorie automobilů. Značka, která se s továrním týmem vrátila na Dakar v roce 2020, oznámila jméno Španělčina nástupce.

Daniel Sanders, GasGas

Do červené kombinézy se převlékne Daniel Sanders: „Být tváří GasGasu je vážně super. Rally se věnuji zatím jen krátce, proto je úžasné, že jsem byl do továrního týmu vybrán a zařazen v tak rané fázi kariéry. Od Dakaru už uplynula spousta času a já se nemohu dočkat, až začneme znovu závodit. Jsem nadšený. Bude to skvělý rok. Tak pojďme na to!“

Úspěšný jezdec endura se na mezinárodní scéně cross-country rally objevil teprve loni, ovšem jak při podzimním debutu na Andaluské rally, tak při lednové dakarské premiéře na tovární KTM oslnivě zazářil. Na Dakaru 2021 s převahou zvítězil mezi nováčky a celkově skončil těsně pod stupni vítězů. Nyní se šestadvacetiletý Australan přesouvá v rámci koncernu Pierer Mobility AG, jehož součástí je kromě KTM a GasGasu také Husqvarna.

Vyzvat zavedené hvězdy

„Danielův příchod do týmu je pro GasGas významným okamžikem. Jsem přesvědčený, že jsme získali nejlepšího z talentovaných mladíků, kteří se v současnosti rally věnují. Z toho je jasně patrné, že značka je připravena vyzvat na souboj zavedené hvězdy a ještě více posílit svou pozici v rally,“ říká sportovní ředitel koncernu Pierer Mobility AG Pit Beirer.

DAKARMANIA, akční balíček
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

Slova chvály má pro Sanderse také Jordi Viladoms, jenž je manažerem továrních týmů GasGas i KTM: „Daniel je v rally stále ještě nováčkem a v porovnání se soupeři je velmi nezkušený, ale dostává se do toho opravdu rychle. Velmi rychle se učí, což jsme viděli na počátku roku na Dakaru. Čtvrté místo při prvním startu nezískáte díky štěstí. Je to výsledek tvrdé práce, přípravy a schopnosti překonávat všechny překážky, které před vás může postavit právě jedině Dakar. Daniel je rychlý, motivovaný a velice schopný. Proto očekáváme, že bude bojovat o úspěch jak v letošním Mistrovství světa FIM v cross-country rally, tak příští rok na Dakaru.“

Pod hlavičkou GasGasu se Sanders poprvé představí při Rally Kazakhstan, která příští týden (7. až 13. června) zahájí sezonu světového šampionátu. K dispozici bude mít motocykl GasGas RC 450F, jenž se však fakticky neliší od továrních KTM a Husqvaren.

Detailní shrnutí nejdůležitějších událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obsáhle zpracovaný dakarský příběh Porsche, velké rozhovory a spoustu dalších zajímavostí z dakarské historie i současnosti naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4. Objednávat můžete ve zvýhodněném balíčku společně s DAKARMANIÍ #3. Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Vybírejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Prodrive Hunter T1+

S novým Hunterem T1+ pomýšlí BRX na dakarské vítězství

Tým Bahrain Raid Xtreme představil podobu dakarského speciálu Prodrive Hunter stavěného podle regulí nové podskupiny T1+.

Více...
Tomáš Vrátný, Baja Aragón 2021

Baja Aragón: Bronz pro Fesh Fesh, i když Ford málem přišel o střechu

Dvoudenní Baja España Aragón 2021 je minulostí. Ostravský tým Fesh Fesh Group vybojoval v kvalitně obsazené kategorii kamionů třetí místo.

Více...
Martin Macík, Baja Aragón 2021

Martin Macík vyhrál Baju Aragón

Tým Big Shock! Racing slaví další úspěch: s přehledem zvítězil v kategorii kamionů na Baje Aragón. Martin Macík vedl od startu do cíle.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu