Jakub Hroneš přijde o Dakar 2022

In Dakar 2022, Moto/Quad, Tiskové zprávy On
- Updated

Při Rallye du Maroc, která odstartuje již tento pátek (8. října), zahájí tým Orion – Moto Racing Group svou přípravu na Dakar 2022. Nejslavnější maratonskou rally světa měl absolvovat s tříčlennou jezdeckou sestavou. Martina Michka a Milana Engela měl doplnit nováček Jakub Hroneš. Nadějný závodník se však na poslední chvíli zranil, do Maroka tudíž nemůže odcestovat, a proto přichází o možnost kvalifikovat se na Dakar.

Jakub Hroneš
Jakub Hroneš na tiskové konferenci týmu Orion - MRG. Praha, červen 2021. © MRG

Jakub Hroneš se pilně připravoval na svůj premiérový start na Dakaru a povinnou kvalifikaci v Maroku. Během roku absolvoval kompletní seriál mistrovství Evropy v enduru a startoval také na Šestidenní. Do kolotoče dálkových rally však nakonec nezasáhne kvůli zranění ramene.

„O uplynulém víkendu jsem odjel poslední závod mistrovství Evropy v Holandsku, kde jsem bohužel měl srážku se stromem a obnovil jsem si zranění ramene. Po konzultaci s panem doktorem jsme došli k názoru, že Rallye du Maroc by pro mě byla velice riskantní. Tím pádem, když nejedu Rallye du Maroc, nejsem kvalifikovaný na Dakar. Je mi to líto, protože jsem se opravdu těšil. Omlouvám se týmu, panu Krajčovičovi i fanouškům, kteří mi v tom našem snu věří. Samozřejmě se omlouvám i všem mým sponzorům, kterým jsem opravdu zavázán, že mě dokázali podpořit i v této nelehké době,” říká Jakub Hroneš, jenž se hodlá maximálně připravil na Dakar v roce 2023.

„Je to samozřejmě ztráta. S Jakubem jsme na sto procent počítali nejen pro Dakar 2022, ale vzhledem k jeho věku jsme ho chtěli připravit jako velkou českou naději do dalších ročníků. Do Dakaru je sice ještě času dost, ale nestihne kvalifikaci, která je pro všechny závodníky bez rozdílu povinná,“ dodává manažer týmu Orion – Moto Racing Group Ervín Krajčovič.

V tuto chvíli zůstává tým v původním složení. Dva nejlepší čeští účastníci posledního Dakaru v kategorii motocyklů, Martin Michek a Milan Engel, postupně zahájí přípravu a seznamování s novými KTM 450 Rally Replica.

„Zatím počítáme se dvěma závodníky. Samozřejmě původní plán byl, že pod stanem budeme mít tři motorkáře a času na to najít někoho, kdo pojede Dakar a nemusí projít kvalifikací, je ještě dost,” připouští Krajčovič.

Už v pátek 8. října startuje prolog Rallye du Maroc, která je podnikem Mistrovství světa FIM v cross-country rally. Milan Engel bude v Maroku jediným českým zástupcem v nejprestižnější třídě Rally GP.

Tisková zpráva týmu Orion – Moto Racing Group [editováno]

You may also read!

Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais: Zdá se, že Dakar 2023 bude masakr

Rally Dakar se v roce 2023 pojede už počtvrté v řadě výhradně v Saúdské Arábii. Přesto pořadatelé slibují několik pozoruhodných novinek.

Více...
DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu