Jakub Hroneš přijde o Dakar 2022

Rubrika: Dakar 2022, Moto/Quad, Tiskové zprávy  

Při Rallye du Maroc, která odstartuje již tento pátek (8. října), zahájí tým Orion – Moto Racing Group svou přípravu na Dakar 2022. Nejslavnější maratonskou rally světa měl absolvovat s tříčlennou jezdeckou sestavou. Martina Michka a Milana Engela měl doplnit nováček Jakub Hroneš. Nadějný závodník se však na poslední chvíli zranil, do Maroka tudíž nemůže odcestovat, a proto přichází o možnost kvalifikovat se na Dakar.

Jakub Hroneš
Jakub Hroneš na tiskové konferenci týmu Orion - MRG. Praha, červen 2021. © MRG

Jakub Hroneš se pilně připravoval na svůj premiérový start na Dakaru a povinnou kvalifikaci v Maroku. Během roku absolvoval kompletní seriál mistrovství Evropy v enduru a startoval také na Šestidenní. Do kolotoče dálkových rally však nakonec nezasáhne kvůli zranění ramene.

„O uplynulém víkendu jsem odjel poslední závod mistrovství Evropy v Holandsku, kde jsem bohužel měl srážku se stromem a obnovil jsem si zranění ramene. Po konzultaci s panem doktorem jsme došli k názoru, že Rallye du Maroc by pro mě byla velice riskantní. Tím pádem, když nejedu Rallye du Maroc, nejsem kvalifikovaný na Dakar. Je mi to líto, protože jsem se opravdu těšil. Omlouvám se týmu, panu Krajčovičovi i fanouškům, kteří mi v tom našem snu věří. Samozřejmě se omlouvám i všem mým sponzorům, kterým jsem opravdu zavázán, že mě dokázali podpořit i v této nelehké době,” říká Jakub Hroneš, jenž se hodlá maximálně připravil na Dakar v roce 2023.

„Je to samozřejmě ztráta. S Jakubem jsme na sto procent počítali nejen pro Dakar 2022, ale vzhledem k jeho věku jsme ho chtěli připravit jako velkou českou naději do dalších ročníků. Do Dakaru je sice ještě času dost, ale nestihne kvalifikaci, která je pro všechny závodníky bez rozdílu povinná,“ dodává manažer týmu Orion – Moto Racing Group Ervín Krajčovič.

DAKARMANIA 2021
KLIKNUTÍM na obrázek přejděte DO E-SHOPU

V tuto chvíli zůstává tým v původním složení. Dva nejlepší čeští účastníci posledního Dakaru v kategorii motocyklů, Martin Michek a Milan Engel, postupně zahájí přípravu a seznamování s novými KTM 450 Rally Replica.

„Zatím počítáme se dvěma závodníky. Samozřejmě původní plán byl, že pod stanem budeme mít tři motorkáře a času na to najít někoho, kdo pojede Dakar a nemusí projít kvalifikací, je ještě dost,” připouští Krajčovič.

Už v pátek 8. října startuje prolog Rallye du Maroc, která je podnikem Mistrovství světa FIM v cross-country rally. Milan Engel bude v Maroku jediným českým zástupcem v nejprestižnější třídě Rally GP.

Tisková zpráva týmu Orion – Moto Racing Group [editováno]

DAKARMANIA #4

Detailní shrnutí zásadních novinek a událostí sezony 2021, preview Rally Dakar 2022, obšírně zpracované kapitoly z dakarské historie, otevřené rozhovory a spoustu dalších zajímavostí naleznete v tištěném magazínu DAKARMANIA #4.

Dvakrát ročně 160 stran mimořádného čtení pro všechny milovníky cross-country rally. Objednávejte na eshop.dakarmania.cz.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Milan Engel, Rallye du Maroc 2021

Rallye du Maroc: Engel a Kubiena zraněni, Macíka zastavila technika

Češi na Marocké rally neuspěli. Milan Engel i Tomáš Kubiena se v průběhu soutěže zranili a Macíkově posádce vystavila stopku prasklá nádrž.

Více...
Martin Macík, Rallye du Maroc 2021

Macík v Maroku zatím vede

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda s novým Ivecem týmu Big Shock! Racing na Rallye du Maroc zatím vedou v kategorii kamionů.

Více...
Gert Huzink, Rallye du Maroc 2021

Severočeský dakarský speciál narychlo odjel do Maroka

MKR Technology jede bomby! Po testech, které proběhly minulý týden v Polsku, následovalo rychlé rozhodnutí a bleskový přesun do Maroka.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu