Dakarské střípky: Michek vyrovnal osobní maximum i s pochroumaným kotníkem

Rubrika: Dakar 2023, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Devátým místem v deváté etapě Rally Dakar 2023 zopakoval motocyklista Martin Michek svůj dosud nejlepší dílčí výsledek a v průběžném pořadí se přiblížil elitní desítce.

Martin Michek, Dakar 2023
Martin Michek, KTM 450 Rally Replica, Orion – Moto Racing Group. Dakar 2023. © ASO

Martin Michek vybojoval deváté místo v hodnocení dakarské etapy poprvé před rokem, když se mu zadařilo na trati mezi Kajsumou a Rijádem. Letos cestou do saúdskoarabské metropole tolik štěstí neměl. V neděli si na trati mezi Davadmí a Rijádem poranil nohu a následující volný den ani zdaleka nestačil, aby se naražený kotník podařilo stoprocentně vyléčit. Tím se však jihočeský závodník v úterý nenechal zpomalit a letos poprvé se v denních výsledcích prosadil mezi deset nejrychlejších.

„Ráno to vůbec nevypadalo na takový úspěch. Vzal si prášek na bolest a pak mu mechanici pomáhali do boty,“ popisuje Ervín Krajčovič, šéf týmu Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách startuje Michek na Dakaru už počtvrté. „Nakonec ale etapa Martinovi sedla a pomohlo také to, že se vpředu bloudilo v otevřených terénech. Martin toho skvěle využil a jel velmi rychle.“

Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

Po deváté ze čtrnácti etap se Michek přiblížil elitní desítce také v průběžné klasifikaci, kde poskočil o dvě příčky a je dvanáctý. Od desátého Španěla Lorenza Santolina s továrním motocyklem Sherco jej nyní dělí 36 minut, na vedoucího Američana Skylera Howese na tovární Husqvarně ztrácí jednu hodinu a šestnáct minut. Z netovárních jezdců je v celkovém pořadí výše než Michek pouze vycházející americká hvězda Mason Klein s KTM v barvách BAS World KTM Racing Teamu, který se však jako satelitní tým těší nadstandardní podpoře rakouské značky.

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu