Dakarské střípky: Michek vyrovnal osobní maximum i s pochroumaným kotníkem

Rubrika: Dakar 2023, Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Devátým místem v deváté etapě Rally Dakar 2023 zopakoval motocyklista Martin Michek svůj dosud nejlepší dílčí výsledek a v průběžném pořadí se přiblížil elitní desítce.

Martin Michek, Dakar 2023
Martin Michek, KTM 450 Rally Replica, Orion – Moto Racing Group. Dakar 2023. © ASO

Martin Michek vybojoval deváté místo v hodnocení dakarské etapy poprvé před rokem, když se mu zadařilo na trati mezi Kajsumou a Rijádem. Letos cestou do saúdskoarabské metropole tolik štěstí neměl. V neděli si na trati mezi Davadmí a Rijádem poranil nohu a následující volný den ani zdaleka nestačil, aby se naražený kotník podařilo stoprocentně vyléčit. Tím se však jihočeský závodník v úterý nenechal zpomalit a letos poprvé se v denních výsledcích prosadil mezi deset nejrychlejších.

„Ráno to vůbec nevypadalo na takový úspěch. Vzal si prášek na bolest a pak mu mechanici pomáhali do boty,“ popisuje Ervín Krajčovič, šéf týmu Orion – Moto Racing Group, v jehož barvách startuje Michek na Dakaru už počtvrté. „Nakonec ale etapa Martinovi sedla a pomohlo také to, že se vpředu bloudilo v otevřených terénech. Martin toho skvěle využil a jel velmi rychle.“

Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

Po deváté ze čtrnácti etap se Michek přiblížil elitní desítce také v průběžné klasifikaci, kde poskočil o dvě příčky a je dvanáctý. Od desátého Španěla Lorenza Santolina s továrním motocyklem Sherco jej nyní dělí 36 minut, na vedoucího Američana Skylera Howese na tovární Husqvarně ztrácí jednu hodinu a šestnáct minut. Z netovárních jezdců je v celkovém pořadí výše než Michek pouze vycházející americká hvězda Mason Klein s KTM v barvách BAS World KTM Racing Teamu, který se však jako satelitní tým těší nadstandardní podpoře rakouské značky.

Mohlo by vás zajímat

Seth Quintero, Abu Dhabi Desert Challenge 2023

ADDC: Kategorii S×S ovládli junioři Red Bullu

Mladí piloti podporovaní Red Bullem triumfovali na Abu Dhabi Desert Challenge 2023 v obou skupinách kategorie S×S.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2023

ADDC: Prokop s Chytkou obhájili loňské stříbro

Závěrečná etapa Abu Dhabi Desert Challenge 2023 žádný nečekaný zvrat v souboji o vítězství v kategorii automobilů nepřinesla.

Více...
L. Benavides, A. Van Beveren & T. Price, ADDC 2023

Van Beveren poprvé vyhrál ADDC. Price do čela šampionátu

Adrien Van Beveren a Toby Price zářili v cíli Abu Dhabi Desert Challenge 2023 spokojeností. Francouz poprvé ve své kariéře tuto soutěž vyhrál.

Více...

Mobile Sliding Menu