Na Dakaru zahynul divák

Rubrika: Dakar 2023  
/ Aktualizováno:

AKTUALIZOVÁNO | Společnost Amaury Sport Organisation, která je pořadatelem Rally Dakar, v úterý večer informovala o smrti jednoho z diváků, k níž došlo v důsledku nehody na trati deváté etapy z Rijádu do Harazu.

V krátkém oficiálním prohlášení ASO se uvádí: „Divák italského původu byl za dunou a měl nehodu na trati závodu. Bohužel, při transportu helikoptérou do nemocnice zemřel.“

Později vyšlo najevo, že na diváka stojícího za hranou písečné duny dopadlo levé přední kolo kamionu Praga pilotovaného Alešem Lopraisem. Jak dokládají videa z místa nehody a z kabiny vozu, o pohybu osoby na nebezpečném místě na odvrácené straně duny a pod úrovní horizontu neměla posádka nejmenší tušení, a to jak v době svého příjezdu k hraně písečného přesypu, při jeho překonávání, tak ani po dopadu vozu zpět na všechna čtyři kola. Osoba na trati byla po celou dobu zcela mimo zorné pole českého jezdce a jeho spolujezdců.

Instaforex Loprais Team se o incidentu dozvěděl až v průběhu úterního večera v bivaku v Harazu od komisařů ASO. Aleš Loprais se ke smutné události oficiálně vyjádřil prostřednictvím videa zveřejněného na sociálních sítích.

Mohlo by vás zajímat

Dmitrij Sotnikov, Silk Way Rally 2022

Kamaz: Až se vrátíme, musíme vyhrávat

Tovární tým Kamazu nemohl startovat na Rally Dakar 2023 kvůli sankcím uvaleným na automobilku Evropskou unií. Vedení týmu přesto opakovaně zdůvodňuje svou absenci v Saúdské Arábii odlišně.

Více...
Vimos No. 50: Tatra 815 4×4, 1992

Novinka od Vimosu: Tatra Karla Lopraise z roku 1992

Vydavatelství Vimos představilo další novinku ze své produkce. Jedná se o Tatru 815 4×4, s níž Karel Loprais sbíral úspěchy v roce 1992.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2023

Sainzova havárie na Dakaru se neobešla bez následků. Španěl si poranil páteř

Edouard Boulanger není jediným členem posádek továrního týmu Audi, jehož čeká delší rekonvalescence po zranění, které utrpěl v průběhu Rally Dakar 2023.

Více...

Mobile Sliding Menu