Dakar 2024: Aliyyah Koloc hodlá startovat s vozem skupiny T1+

Rubrika: Auto, Dakar 2024  
/ Aktualizováno:

Po letošním debutu na Rally Dakar by se Aliyyah Koloc ráda vrátila na nejpopulárnější maratonskou rally světa i za rok. Buginu kategorie S×S by navíc měla vyměnit za vůz elitní skupiny T1+.

Red-Lined Revo T1+
Red-Lined Revo T1+. © Red-Lined Motorsport

Aliyyah Koloc při své dakarské premiéře doplatila na chronickou nespolehlivost Buggyrou upraveného Can-Amu, který už ve druhé etapě zastavila porucha motoru. Následující den do soutěže restartovala zatížena osmadvacetihodinovou penalizací a sbírala zkušenosti, ale opakující se potíže s motorem ji potrápily i předposlední den soutěže, z čehož rezultovala další výrazná penalizace. V cíli tudíž byla oficiálně klasifikována až jako 66. v kategorii S×S a 34. mezi lehkými prototypy skupiny T3.

Mladou závodnici a jejího otce Martina Koloce však počáteční nezdar nijak nebrzdí a jejich ambice zůstávají nadále velmi vysoké. Proto se Kolocova Buggyra dohodla na spolupráci s jihoafrickou společností Red-Lined International, která dosud konstruovala a provozovala vozy skupiny T1 postavené na bázi vozů Nissan. Na Dakaru 2023 se představily celkem čtyři, nejlepší výsledek zaznamenala německo-jihoafrická dvojice Daniel Schröder, Ryan Bland s Navarou VK50, které patřilo v konečném hodnocení kategorie automobilů osmadvacáté místo.

DAKARMANIA No 1 až 4
Kliknutím na obrázek přejdete do našeho e-shopu.

Zhruba měsíc po Dakaru pak Red-Lined International představil speciál Revo specifikace T1+, jenž během února absolvoval první testy, v březnu poprvé poměřil síly s konkurencí na úvodním podniku jihoafrického šampionátu v dálkových soutěžích a v konkurenci třinácti vozů T1+ si nevedl vůbec špatně. V cíli soutěže Nkomazi 400, která se jela v okolí města Malalane v provincii Mpumalanga, obsadila posádka Chris Visser, Albertus Venter páté místo za trojicí Hiluxů T1+ továrního týmu Toyota Gazoo Racing SA a jedním z Fordů Ranger T1+, které na Dakar 2024 připravuje další jihoafrická společnost Neil Woolridge Motorsport ve spolupráci s britským M-Sportem.

Krátce po soutěži si Reva specifikace T1 i T1+ vyzkoušela také Aliyyah Koloc, která do Jihoafrické republiky zavítala na dvoudenní testování.

„Šlo to velmi dobře. Je to skvělé závodní auto a je opravdu rychlé. Ještě nikdy jsem neřídila tak rychlý offroadový vůz. Je také větší a těžší, takže jeho ovládání se velmi liší od speciálu skupiny T3. Zejména pokud jde o kontrolu hmotnosti, výkon a volbu převodových stupňů,“ popisuje Aliyyah Koloc. „Zpočátku to bylo trochu drsné a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, ale teď už se nemůžu dočkat, až se s ním zase svezu.“

K tomu by mělo dojít už zanedlouho. Aliyyah Koloc by s vozem kategorie T1 od Red-Lined Motorsport měla absolvovat květnový Sugarbelt 400, který se pojede v okolí Estonu jako druhý podnik jihoafrického šampionátu, a v srpnu by pak při čtvrté soutěži sezony měla debutovat za volantem speciálu T1+. S ním by se o čtyři a půl měsíce později měla postavit také na start dalšího ročníku dakarské rally.

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu