Skyler Howes končí u Husqvarny

Rubrika: Moto/Quad  
/ Aktualizováno:

Některé zprávy přicházejí jako blesk z čistého nebe. A toto je jedna z nich: tovární tým Husqvarny velmi nečekaně informoval o rozchodu se Skylerem Howesem.

Skyler Howes, Abu Dhabi Desert Challenge 2023
Skyler Howes, Husqvarna Factory Racing. Abu Dhabi Desert Challenge 2023. © Husqvarna/DPPI

„Děkujeme Skyleru Howesovi za jeho nasazení, nadšení a úspěchy, kterých dosáhl během dvou let, kdy za tým závodil ve světovém šampionátu v dálkových rally a na prestižní Rally Dakar. Přejeme mu hodně štěstí v jeho dalším snažení,“ uvádí se v tiskové zprávě, jejímž prostřednictvím tovární tým Husqvarny oznámil, že se s americkým motocyklistou dohodl na okamžitém ukončení spolupráce.

Skyler Howes a Husqvarna Factory Racing v uplynulých týdnech jednali o prodloužení stávající smlouvy, která měla vypršet po podzimní Rallye du Maroc. K dohodě ohledně nového kontraktu ale obě strany nedospěly, a proto se rozhodly předčasně ukončit i smlouvu stávající.

Rodák z kalifornského Riverside se na mezinárodní scéně dálkových rally objevil v barvách Klymčiw Racingu, pod jehož křídly v lednu 2019 debutoval na Dakaru a v dubnu slavil celkové vítězství v kategorii motocyklů na Morocco Desert Challenge. Třešničkou na dortu úspěšné spolupráce bylo deváté místo na Dakaru 2020.

O rok později se Howes na Dakar vrátil v sestavě nizozemského BAS Dakar KTM Racing Teamu a pátým místem si definitivně řekl o tovární angažmá. Sen se mu splnil před mexickou Sonora Rally 2021, na níž vybojoval druhé místo už jako fabrický jezdec Husqvarny. V dalším průběhu sezony získal několik etapových vítězství a blýskl se také druhým místem celkově na Silk Way Rally, jež byla toho roku poprvé zařazena do světového šampionátu v cross-country rally.

První Dakar na tovární Husqvarně sice pro Howese skončil kvůli havárii předčasně, ale po doléčení zranění, která při pádu utrpěl, se do světového šampionátu vrátil a v říjnu 2022 vyhrál Marockou rally. Na Dakaru 2023 od počátku bojoval na špici, celkem šest dní vedl a v cíli obsadil třetí příčku, když jej od vítězného Kevina Benavidese dělilo jen pět minut.

V uplynulých dvou letech Skyler Howes jasně prokázal, že s tovární technikou dokáže pravidelně bojovat o umístění na stupních vítězů i o celková vítězství. Kromě toho díky svým technickým znalostem a citu pro motocykl odvedl obrovský kus práce při vývoji soutěžních strojů, a to nejen pro Husqvarnu, ale také pro KTM a GasGas, neboť všechny tři značky patří do koncernu Pierer Mobility AG a do maratonských soutěží tudíž nasazují naprosto identickou techniku jen pod různými názvy a v odlišných barvách.

Sám Howes se k odchodu od Husqvarny zatím oficiálně nijak nevyjádřil. Podle dobře informovaného zdroje, s nímž jsme o situaci hovořili, však chce i nadále zůstat v kategorii motocyklů a jeho hlavním sportovním cílem zůstává i nadále dakarské vítězství.

Uvidíme 31letého Kaliforňana v blízké budoucnosti za řídítky tovární Hondy, která se po jeho rozchodu se skupinou Pierer a s ohledem na rozložení sil ve startovním poli logicky nabízí? Čas ukáže…

Mohlo by vás zajímat

Magazín DAKARMANIA - výprodej

Zbývají poslední dny! Výprodej magazínů DAKARMANIA končí

Již jen několik posledních dnů zbývá do ukončení závěrečného výprodeje magazínů DAKARMANIA. Není však vyloučeno, že bez některých čísel zůstaneme ještě dříve.

Více...
Tosha Schareina, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: První vítězství ve světovém šampionátu pro Schareinu

Na jaře vytáhla Honda Toshu Schareinu jako svého žolíka, ale mladý Španěl by se rychle mohl stát trumfovým esem.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Desafío Ruta 40 2023

Desafío Ruta 40: Al-Attiyah krok od titulu. Toyota obhájila

Spanilá jízda Nassera Al-Attiyaha a Mathieua Baumela světovým šampionátem v dálkových rally pokračovala na přelomu srpna a září v Argentině

Více...

Mobile Sliding Menu