Sam Sunderland, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

MISTROVSTVÍ SVĚTA FIM V CROSS-COUNTRY RALLY 2019

FIM Cross-Country Rallies World Championship

ZÁKLADNÍ INFO

Mistrovství světa FIM v cross-country rally je vypsáno v kategorii motocyklů (do 450 ccm) pro jezdce a značky. Světový pohár získává vítěz kategorie čtyřkolek, třídy juniorů a žen. Vypsána je také veteránská trofej.

Rally zařazené do MS musí mít čtyři až šest etap, včetně maratonské. Celková délka jedné etapy (včetně rychlostní zkoušky a spojovacích úseků) by neměla přesahovat 700 km.

Maratonská rally zařazená do MS musí mít osm až patnáct etap a její součástí musí být den odpočinku. Maratonská etapa není v případě těchto podniků povinná.

KALENDÁŘ SEZONY 2019

31.03.201904.04.2019Abu Dhabi Desert Challengevíce
06.07.201916.07.2019Silk Way Rallyvíce
01.09.201907.09.2019Atacama Rally
03.10.201909.10.2019Rallye du Maroc

NOVINKY

Sam Sunderland, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Účast na Silk Way potvrdilo šest továrních týmů

Jak se zdá, otevření Silk Way Rally pro motocyklisty a její zařazení do kalendáře světového šampionátu bylo opravdu skvělým

Více...
Sam Sunderland & Luciano Benavides, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi: Double KTM. První podium pro Benavidese a Corneja

Sam Sunderland potvrdil roli hlavního favorita a podruhé vyhrál Abu Dhabi Desert Challenge. Úspěch továrního týmu KTM podtrhl druhým

Více...
Fahad Al Musallam, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi: Al Musallam napodobil Sunderlanda

Fahad Al Musallam si při Abu Dhabi Desert Challenge 2019 poradil s nepočetnou, ale silnou konkurencí a podruhé na

Více...

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ

JEZDCI CELKOVĚ

PořadíJezdec
Body
1.Sam Sunderland (GBR)25+3+331
2.Luciano Benavides (ARG)20+3+023
3.José Ignacio Cornejo (CHL)16+3+221
4.Kevin Benavides (ARG)13+3+016
5.Andrew Short (USA)11+3+014
6.Ryan Blair (GBR)10+3+013
7.Mohammad Jaafar Meshari (KWT)9+3+012
8.Mark Ackermann (ZAF)8+3+011
9.Mohammed Al Balooshi (ARE)7+3+010
10.David McBride (GBR)6+3+09
11.David Mabbs (GBR)5+3+08
12.William McBride (GBR)4+3+07
13.Benjamin Young (AUS)3+3+06
14.Anastasija Nifontova (RUS)2+3+05
15.Mark Davidson (AUS)1+3+04
16.Aaron Mare (ZAF)1+3+04
17.Kees Koolen (NLD)1+3+04
18.Marcel Chomič (SVK)1+3+04
19.Khalid Al Falasi (ARE)1+3+04
20.Joan Barreda (ESP)1+3+04
21.Kurt Burroughs (GBR)1+3+04
22.Carlo Seminara (ITA)1+3+04
23.Abdullah T. Alshatti (KWT)0+3+03
24.Alan Wilkinson (ZAF)0+3+03
25.Andrew Haddon (GBR)0+3+03

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body a další 1 bod získává vítěz každé z etap (včetně úvodní superspeciálky).

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

ZNAČKY

PořadíZnačka
Body
1.KTM25+3+3
20+3+0
54
2.Honda16+3+2
13+3+0
37
3.Husqvarna11+3+0
10+3+0
27
4.Yamaha1+3+0
1+3+0
8

ZAPOČÍTÁVANÉ VÝSLEDKY

Do hodnocení značek se z každé soutěže počítají pouze výsledky dvou nejlepších jezdců.

BODOVÁNÍ

Za umístění v absolutní klasifikaci (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body a další 1 bod získává vítěz každé z etap (včetně úvodní superspeciálky).

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

QUAD

PořadíZnačka
Body
1.Fahad Al Musallam (KWT)25+328
2.Rafał Sonik (POL)20+323
3.Alexandr Maximov (RUS)16+319
4.Arkadiusz Lindner (POL)13+316

BODOVÁNÍ

Za umístění v klasifikaci čtyřkolek (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

ŽENY

PořadíJezdkyně
Body
1.Anastasija Nifontova (RUS)25+328

BODOVÁNÍ

Za umístění v klasifikaci žen (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všechny jezdkyně, které soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všechny závodnice, které odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všechny jezdkyně další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdkyním zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikovány.

JUNIOŘI

PořadíJezdec
Body
1.Luciano Benavides (ARG)25+328
2.José Ignacio Cornejo (CHL)20+323
3.Fahad Al Musallam (KWT)16+319
4.William McBride (GBR)13+316
5.Aaron Mare (ZAF)11+314

BODOVÁNÍ

Za umístění v klasifikaci juniorů (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

VETERÁNI

PořadíJezdec
Body
1.Rafał Sonik (POL)25+328
2.David McBride (GBR)20+323
3.David Mabbs (GBR)16+319
4.Benjamin Young (AUS)13+316
5.Mark Davidson (AUS)11+314
6.Kees Koolen (NLD)10+313
7.Marcel Chomič (SVK)9+312
8.Kurt Burroughs (GBR)8+311
9.Carlo Seminara (ITA)7+310
10.Alan Wilkinson (ZAF)0+33
11.Andrew Haddon (GBR)0+33

BODOVÁNÍ

Za umístění v klasifikaci veteránů (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

Mobile Sliding Menu