MISTROVSTVÍ SVĚTA FIM
V CROSS-COUNTRY
RALLY 2019

FIM Cross-Country Rallies
World Championship

Mistrovství světa FIM v cross-country rally je vypsáno v kategorii motocyklů (do 450 ccm) pro jezdce a značky. Světový pohár získává vítěz kategorie čtyřkolek, třídy juniorů a žen. Vypsána je také veteránská trofej.

Rally zařazené do MS musí mít čtyři až šest etap, včetně maratonské. Celková délka jedné etapy (včetně rychlostní zkoušky a spojovacích úseků) by neměla přesahovat 700 km.

Maratonská rally zařazená do MS musí mít osm až patnáct etap a její součástí musí být den odpočinku. Maratonská etapa není v případě těchto podniků povinná.

Kalendář MS FIM rally 2019

31.03.201904.04.2019Abu Dhabi Desert Challengevíce
06.07.201916.07.2019Silk Way Rallyvíce
01.09.201907.09.2019Atacama Rallyvíce
05.10.201909.10.2019Rallye du Marocvíce

Konečné pořadí MS FIM v cross-country rally 2019

PořadíJezdec
Body
1.Sam Sunderland (GBR)3152234110
2.Andrew Short (USA)1442112895
3.Kevin Benavides (ARG)163515975
4.Luciano Benavides (ARG)232891373
5.Joan Barreda (ESP)422192065
6.José Ignacio Cornejo (CHL)211910858
7.Pablo Quintanilla (CHL)312354
8.Adrien Van Beveren (FRA)35439
9.Toby Price (AUS)171835
10.Laia Sanz (ESP)25429
11.Ricky Brabec (USA)131427
12.Oriol Mena (ESP)2727
13.Adam Tomiczek (POL)23427
14.Matthias Walkner (AUT)121224
15.Franco Caimi (ARG)141024
16.Maciej Giemza (POL)20424
17.Paulo Gonçalves (PRT)13720
18.Guillaume Martens (NLD)1717
19.Aaron Mare (ZAF)48416
20.Damdinkhorloo Boldbaatar (MNG)1616
21.Xavier de Soultrait (FRA)12416
22.Ryan Blair (GBR)1313
23.Batsaikhan Unurbayar (MNG)1313
24.Enkhtuvshin Amgalan (MNG)1313
25.Enkhsaruul Davaa (MNG)1313
26.Byambasuren Bat-Undral (MNG)1313
27.Mohammad Jaafar Meshari (KWT)1212
28.Ross Evan Branch (BWA)1111
29.Mark Ackermann (ZAF)1111
30.Anastasija Nifontova (RUS)5611
31.Mohammed Al Balooshi (ARE)1010
32.Daniel Nosiglia Jager (BOL)3710
33.Benjamin Young (AUS)6410
34.David McBride (GBR)99
35.David Mabbs (GBR)88
36.Gianna Velarde Sumary (GBR)77
37.William McBride (GBR)77
38.Mark Davidson (AUS)437
39.Carlo Seminara (ITA)437
40.Max Hunt (GBR)66
41.Gabriela Novotná (CZE)66
42.Johnny Aubert (FRA)55
43.Joaquim Rodrigues (PRT)44
44.Jacopo Cerutti (ITA)44
45.Kees Koolen (NLD)44
46.Marcel Chomič (SVK)44
47.Khalid Al Falasi (ARE)44
48.Michael Metge (FRA)44
49.Kurt Burroughs (GBR)44
50.Mário Patrão (PRT)44
51.Milan Engel (CZE)44
52.Santosh Chunchungguppe (IND)44
53.Battur Baatar (MNG)44
54.Krzysztof Jarmuż (POL)44
55.Paweł Stasiaczek (POL)44
56.Philippe Cavelius (FRA)44
57.Martin Michek (CZE)44
58.Konrad Dąbrowski (POL)44
59.Jacek Czachor (POL)44
60.Gilles Vanderweyen (BEL)44
61.Graeme Sharpe (ZWE)44
62.Calheine Taye Perry (ZAF)44
63.Antonio Guillen Rivera (MEX)44
64.Rob Vegchel (NLD)44
65.Phillip Wilson (NZL)44
66.Floor Maten (NLD)44
67.Werner Kennedy (ZAF)44
68.Troy O’Connor (AUS)44
69.Olaf Harmsen (NLD)44
70.Fabrizio Bosetti (ITA)44
71.Artur Stasiaczek (POL)44
72.Manfred Alexander Ruprecht-Gersteroph (ZAF)44
73.Salman Mohamed (BHR)44
74.A. Aziz Alkhalifa (BHR)44
75.Abdullah T. Alshatti (KWT)33
76.Alan Wilkinson (ZAF)33
77.Andrew Haddon (GBR)33
78.Lorenzo Santolino (ESP)33
79.Maurizio Gerini (ITA)33
80.David Westwood (GBR)33

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

BONUSOVÉ BODY: V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body a další 1 bod získává vítěz každé z etap (včetně úvodní superspeciálky).

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

PořadíZnačka
Body
1.KTM54804031205
2.Husqvarna27654251185
3.Honda37573434162
4.Yamaha8491471
5.Sherco99

ZAPOČÍTÁVANÉ VÝSLEDKY: Do hodnocení značek se z každé soutěže počítají pouze výsledky dvou nejlepších jezdců.

BODOVÁNÍ: Za umístění v absolutní klasifikaci (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY: Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body a další 1 bod získává vítěz každé z etap (včetně úvodní superspeciálky).

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

PořadíZnačka
Body
1.Rafał Sonik (POL)23492823123
2.Alexandr Maximov (RUS)194160
3.Ignacio Casale (CHL)2828
4.Fahad Al Musallam (KWT)2828
5.Arkadiusz Lindner (POL)16925
6.Luis Barahona (CHL)2323
7.Kamil Wiśniewski (POL)1919
8.Romain Dutu (FRA)1616
9.Alexandre Giroud (FRA)1414
10.Alex Dutrie (FRA)1313

BODOVÁNÍ: Za umístění v klasifikaci čtyřkolek (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY: Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

PořadíJezdkyně
Body
1.Laia Sanz (ESP)492877
2.Byambasuren Bat-Undral (MNG)4141
3.Anastasija Nifontova (RUS)28634
4.Gianna Velarde Sumary (PER)2828
5.Calheine Taye Perry (ZAF)2323
6.Floor Maten (NLD)1919
7.Gabriela Novotná (CZE)66

BODOVÁNÍ: Za umístění v klasifikaci žen (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všechny jezdkyně, které soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY: Všechny závodnice, které odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všechny jezdkyně další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdkyním zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikovány.

PořadíJezdec
Body
1.Luciano Benavides (ARG)28492328128
2.José Ignacio Cornejo (CHL)23312823105
3.Adam Tomiczek (POL)411657
4.Maciej Giemza (POL)351348
5.Aaron Mare (ZAF)14191447
6.Daniel Nosiglia Jager (BOL)31922
7.Fahad Al Musallam (KWT)1919
8.Gianna Valerde Sumary (PER)1616
9.William McBride (GBR)1616
10.Konrad Dąbrowski (POL)1212

BODOVÁNÍ: Za umístění v klasifikaci juniorů (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY: Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

PořadíJezdec
Body
1.Rafał Sonik (POL)28492828133
2.Guillaume Martens (NLD)4141
3.Benjamin Young (AUS)161935
4.Paweł Stasiaczek (POL)2323
5.David McBride (GBR)2323
6.David Mabbs (GBR)1919
7.Mark Davidson (AUS)14317
8.Philippe Cavelius (FRA)1616
9.Jacek Czachor (POL)1414
10.Gilles Vanderweyen (BEL)1313
11.Kees Koolen (NLD)1313
12.Carlo Seminara (ITA)10313
13.Graeme Sharpe (ZWE)1212
14.Marcel Chomič (SVK)1212
15.Phillip Wilson (NZL)1111
16.Kurt Burroughs (GBR)1111
17.Fabrizio Bosetti (ITA)1010
18.Artur Stasiaczek (POL)99
19.Alan Wilkinson (ZAF)33
20.Andrew Haddon (GBR)33

BODOVÁNÍ: Za umístění v klasifikaci veteránů (25-20-16-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1). Jeden bod získávají všichni jezdci, kteří soutěž dokončí na 15. a horší pozici.

V případě maratonské rally (Silk Way) se získané body násobí koeficientem 1,5.

BONUSOVÉ BODY: Všichni jezdci, kteří odstartují do první etapy (nebo úvodní superspeciálky) kterékoliv ze soutěží MS získávají 3 body.

Při maratonských soutěžích získávají všichni jezdci další 1 bod za každou etapu, do které odstartují (s výjimkou první etapy).

Veškeré získané bonusové body jezdcům zůstávají i v případě, že nejsou v cíli soutěže klasifikováni.

Mobile Sliding Menu