Náročnou Baja Poland vyhrál Przygoński, Hozák při premiéře šestý

Rubrika: Auto, FIA SP rally
Petr Hozák, Baja Poland 2018

V okolí polského Štětína se na konci letních prázdnin uskutečnil již devátý podnik Světového poháru FIA v cross-country rally.

Z vítězství se v Polsku radoval Jakub Przygoński, který si tak upevnil vedoucí pozici v průběžném pořadí světového poháru v dálkových soutěžích. Na druhém místě a na stejné technice, tedy s vozem Mini, dokončil další domácí jezdec Krzysztof Hołowczyc. Stupně vítězů pak doplnil Rus Vladimir Vasiljev s Toyotou.

Nejrychlejším z Čechů byl Martin Prokop, který bojoval s domácími jezdci o stupně vítězů.

„V sobotu ráno se nám nic nedařilo. Udělali jsme dva defekty a rozbily diferenciál. Druhý průjezd byl ale úplně o něčem jiném. Sice jsme nestačili na Kubu, ale druhý nejrychlejší čas nás vrátil do hry o stupně vítězů,“ pochvaloval si po sobotě třetí Martin Prokop. Pozici však neudržel a polskou soutěž dokončil čtvrtý.

Páté místo obsadil Miroslav Zapletal jedoucí stejně jako Prokop s Fordem. Na šestém místě skončil Petr Hozák, který ve světovém poháru cross-country rally debutoval ve svém vlastním týmu a s novým vozem Hummer H3 RS.

„To auto není nové, no tedy z 95 % vlastně ano. Pro mě je to tady všechno nové. Musím si zvykat na průběh dieselového motoru, což je úplně něco jiného, než na co jsem byl zvyklý. Vezmu-li v potaz, že náš motor neměl takový výkon, jaký má mít, nemáme ještě doladěnou maximální rychlost, podvozek nám ve druhých průjezdech hodně škrtal ve vytahaných kolejích, tak jsem s celým vystoupením spokojený. Nasbírali jsme tady hodně zkušeností, které by nás normálně při testování ani nenapadly. Mám z toho dobrý pocit a vzhlížím ke světlým zítřkům,“ řekl po soutěži spokojený Petr Hozák.

Tisková zpráva Petra Hozáka (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Dakar 2019

Hotovo? Dakar 2020-24 údajně v Saudské Arábii

Jezdci ze Saudské Arábie na sociálních sítích tvrdí, že se představitelé jejich země dohodli s pořadateli Rally Dakar na

Více...
Tapio Lauronen, Baja Russia Northern Forest 2019

Baja Russia 2019: Lauronen nedal Vasiljevovi šanci, Zapletal nedojel

Finská posádka Tapio Lauronen – Toni Lauronen s vozem Mitsubishi Pajero vyhrála ruskou baju, která se jela v Karélii

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu