Petr Hozák v Portugalsku nedojel, přesto je s výkonem spokojený

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Český jezdec Petr Hozák absolvoval poslední podnik letošní sezóny Světového poháru FIA v cross-country rally, jímž byla portugalská Baja Portalegre. Po závodě v Polsku se jednalo o jeho teprve druhý start s vozem Hummer H3 RS.

“Přestože jsme odstoupili, máme dobrou náladu. Je vidět, že vývoj našeho vozu jde správným směrem. Od Polska se udělaly jen malé změny, ale ve výsledku znamenají hodně. Bohužel máme evidentně nějaký problém s rameny zavěšení kol, protože jsme o jedno přišli včera, a dnes o druhé. I když to znamená definitivní konec v soutěži, jsme spokojení, protože dosahované časy nejsou vůbec špatné,” uvedl po odstoupení ze čtvrté pozice Petr Hozák.

Jezdec týmu Pubblicita Racing odstartoval do prologu až jako čtyřiatřicáté auto. I přes tento fakt zajeli Hozák se Sýkorou čtrnáctý nejrychlejší čas. Pak už se česko-slovenská dvojice jen prodírala pořadím vzhůru. Na posledním mezičase na osmdesátém kilometru ztrácel Hozák pouhé dvě vteřiny na třináctinásobného vítěze Dakaru Stéphana Peterhansela. Cíl však Hozák se Sýkorou kvůli zlomenému ramenu pravého předního kola neviděli.

Tisková zpráva Petra Hozáka (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Martin Michek, přejímky před Dakarem 2020

Dakar: Smělý Michek pomýšlí na trofej pro nováčka roku

Cesta k úspěchu na Rally Dakar je většinou dlouhá a trvá několik let. Ovšem jednu trofej lze získat pouze na první pokus.

Více...
Peterhanselovi, Rallye du Maroc 2019

Dakar 2020: Společný start Peterhanselových opět ohrožen

Přestože Rally Dakar vyhrál už třináctkrát, Stéphane Peterhansel stále motivaci neztrácí. O rozšíření sbírky by se rád pokusil po boku své manželky Andrey.

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Riyadh Rally 2019

Riyadh Rally: Al-Rajhi předčil Peterhansela. Zapletal opět pátý

Yazeed Al-Rajhi vyhrál premiérový ročník Riyadh Rally a po předposledním podniku saúdskoarabské série v pouštních rally se posunul

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu