Petr Hozák v Portugalsku nedojel, přesto je s výkonem spokojený

Rubrika: Auto, FIA SP rally
Petr Hozák, Baja Portalegre 2018

Český jezdec Petr Hozák absolvoval poslední podnik letošní sezóny Světového poháru FIA v cross-country rally, jímž byla portugalská Baja Portalegre. Po závodě v Polsku se jednalo o jeho teprve druhý start s vozem Hummer H3 RS.

“Přestože jsme odstoupili, máme dobrou náladu. Je vidět, že vývoj našeho vozu jde správným směrem. Od Polska se udělaly jen malé změny, ale ve výsledku znamenají hodně. Bohužel máme evidentně nějaký problém s rameny zavěšení kol, protože jsme o jedno přišli včera, a dnes o druhé. I když to znamená definitivní konec v soutěži, jsme spokojení, protože dosahované časy nejsou vůbec špatné,” uvedl po odstoupení ze čtvrté pozice Petr Hozák.

Jezdec týmu Pubblicita Racing odstartoval do prologu až jako čtyřiatřicáté auto. I přes tento fakt zajeli Hozák se Sýkorou čtrnáctý nejrychlejší čas. Pak už se česko-slovenská dvojice jen prodírala pořadím vzhůru. Na posledním mezičase na osmdesátém kilometru ztrácel Hozák pouhé dvě vteřiny na třináctinásobného vítěze Dakaru Stéphana Peterhansela. Cíl však Hozák se Sýkorou kvůli zlomenému ramenu pravého předního kola neviděli.

Tisková zpráva Petra Hozáka (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Dakar 2019

Hotovo? Dakar 2020-24 údajně v Saudské Arábii

Jezdci ze Saudské Arábie na sociálních sítích tvrdí, že se představitelé jejich země dohodli s pořadateli Rally Dakar na

Více...
Tapio Lauronen, Baja Russia Northern Forest 2019

Baja Russia 2019: Lauronen nedal Vasiljevovi šanci, Zapletal nedojel

Finská posádka Tapio Lauronen – Toni Lauronen s vozem Mitsubishi Pajero vyhrála ruskou baju, která se jela v Karélii

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu