Petr Hozák v Portugalsku nedojel, přesto je s výkonem spokojený

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Petr Hozák, Baja Portalegre 2018

Český jezdec Petr Hozák absolvoval poslední podnik letošní sezóny Světového poháru FIA v cross-country rally, jímž byla portugalská Baja Portalegre. Po závodě v Polsku se jednalo o jeho teprve druhý start s vozem Hummer H3 RS.

“Přestože jsme odstoupili, máme dobrou náladu. Je vidět, že vývoj našeho vozu jde správným směrem. Od Polska se udělaly jen malé změny, ale ve výsledku znamenají hodně. Bohužel máme evidentně nějaký problém s rameny zavěšení kol, protože jsme o jedno přišli včera, a dnes o druhé. I když to znamená definitivní konec v soutěži, jsme spokojení, protože dosahované časy nejsou vůbec špatné,” uvedl po odstoupení ze čtvrté pozice Petr Hozák.

Jezdec týmu Pubblicita Racing odstartoval do prologu až jako čtyřiatřicáté auto. I přes tento fakt zajeli Hozák se Sýkorou čtrnáctý nejrychlejší čas. Pak už se česko-slovenská dvojice jen prodírala pořadím vzhůru. Na posledním mezičase na osmdesátém kilometru ztrácel Hozák pouhé dvě vteřiny na třináctinásobného vítěze Dakaru Stéphana Peterhansela. Cíl však Hozák se Sýkorou kvůli zlomenému ramenu pravého předního kola neviděli.

Tisková zpráva Petra Hozáka (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu