Paulo Gonçalves přišel o slezinu. Zvládne Dakar?

Rubrika: Moto, Rally Dakar
Goncalves, Abu Dhabi 2018

O start v letošním ročníku Rally Dakar připravilo Paula Gonçalvese na poslední chvíli zranění. Kvůli zdravotním problémům a neplánovanému chirurgickému zákroku nyní visí otazník i nad jeho účastí na Dakaru 2019.

39letý Portugalec upadl v nízké rychlosti v průběhu závěrečného podniku domácího motocyklového šampionátu v cross-country rally, který se jel 8. a 9. prosince v Reguengos de Monsaraz. Jezdec továrního Monster Energy Honda Teamu se cítil být nezraněn a škody neutrpěla ani technika, proto v soutěži pokračoval a také ji dokončil.

Ovšem po dojezdu do cíle se Gonçalves necítil úplně dobře a odjel na vyšetření do nemocnice v Évoře. Podle dostupných zpráv lékaři odhalili poškození sleziny a rozhodli se pro preventivní odstranění celého orgánu.

Zotavení po samotném zákroku by mělo být relativně krátké a mistr světa v cross-country rally z roku 2013 by měl Dakar 2019 stihnout. Otázkou ale zůstává, jak se Gonçalvesovo tělo tak brzy a v podmínkách tak náročného závodu vyrovná s absencí sleziny.

Letos Gonçalves přišel o start na Dakaru kvůli zranění ramene, které utrpěl při tréninku na konci roku 2017. Portugalcovým nejlepším dakarským výsledkem je druhé místo v kategorii motocyklů z roku 2015.

Mohlo by vás zajímat

Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc

Více...
Yazeed Al-Rajhi, Dakar 2019

Hotovo? Dakar 2020-24 údajně v Saudské Arábii

Jezdci ze Saudské Arábie na sociálních sítích tvrdí, že se představitelé jejich země dohodli s pořadateli Rally Dakar na

Více...
Tapio Lauronen, Baja Russia Northern Forest 2019

Baja Russia 2019: Lauronen nedal Vasiljevovi šanci, Zapletal nedojel

Finská posádka Tapio Lauronen – Toni Lauronen s vozem Mitsubishi Pajero vyhrála ruskou baju, která se jela v Karélii

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu