Paulo Gonçalves přišel o slezinu. Zvládne Dakar?

Rubrika: Moto, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Goncalves, Abu Dhabi 2018

O start v letošním ročníku Rally Dakar připravilo Paula Gonçalvese na poslední chvíli zranění. Kvůli zdravotním problémům a neplánovanému chirurgickému zákroku nyní visí otazník i nad jeho účastí na Dakaru 2019.

39letý Portugalec upadl v nízké rychlosti v průběhu závěrečného podniku domácího motocyklového šampionátu v cross-country rally, který se jel 8. a 9. prosince v Reguengos de Monsaraz. Jezdec továrního Monster Energy Honda Teamu se cítil být nezraněn a škody neutrpěla ani technika, proto v soutěži pokračoval a také ji dokončil.

Ovšem po dojezdu do cíle se Gonçalves necítil úplně dobře a odjel na vyšetření do nemocnice v Évoře. Podle dostupných zpráv lékaři odhalili poškození sleziny a rozhodli se pro preventivní odstranění celého orgánu.

Zotavení po samotném zákroku by mělo být relativně krátké a mistr světa v cross-country rally z roku 2013 by měl Dakar 2019 stihnout. Otázkou ale zůstává, jak se Gonçalvesovo tělo tak brzy a v podmínkách tak náročného závodu vyrovná s absencí sleziny.

Letos Gonçalves přišel o start na Dakaru kvůli zranění ramene, které utrpěl při tréninku na konci roku 2017. Portugalcovým nejlepším dakarským výsledkem je druhé místo v kategorii motocyklů z roku 2015.

Mohlo by vás zajímat

Ollie Roučková

Ollie Roučková se Predátora nebojí!

I když do startu Rally Dakar 2020 zbývá více než osm měsíců, příprava jednotlivých závodníků a týmů už jede

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Vítězstvím, ale i slzami zklamání. Přesně tak skončil letošní 11. ročník rally Morocco Desert Challenge. V poslední osmé etapě

Více...
Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu