Africa Race 2019: Etapa pro Ullevålsetera, Benko atakuje pódium

Rubrika: Africa Eco Race, Moto  

Čtvrtá etapa Africa Eco Race 2019 nabídla v kategorii motocyklů zajímavé pokračování souboje o medailové pozice. Nor Ullevålseter umazal dvě minuty z náskoku vedoucího Botturiho a Slovák Benko se výrazně přiblížil průběžně třetímu Agazzimu.

Jednomu lichá, druhému sudá. Tak pravidelně se zatím střídají o etapová vítězství Alessandro Botturi a Pål Anders Ullevålseter. Dnešní speciálku dlouhou 493 kilometrů zvládl Nor na své KTM o dvě minuty rychleji než jeho rival na Yamaze a v průběžném hodnocení se Italovi přiblížil na rozdíl pěti minut a osmi sekund.

O poznání intenzivnější je po pátku také souboj o třetí místo. Martin Benko (KTM) byl v etapě opět čtvrtý, jenže průběžně třetí Simone Agazzi s Hondou dojel do cíle až jako desátý a se slovenským závodníkem prohrál o více než 26 minut. Díky tomu Benko zaostává za Italem už jen o čtyři a půl minuty.

Benko, Africa Race 2019
Martin Benko, KTM 450 Rally Replica, Slovakia Rally Team. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Benkův krajan Ján Zaťko (KTM) si v etapě připsal šestnáctý čas a v průběžném pořadí si o příčku pohoršil. Po pátku je čtrnáctý.

Naštvaný sám na sebe dorazil do bivaku Lukáš Kvapil (Husqvarna), který bloudil a následně čelil i dalším komplikacím.

„Po tankování jsem zapomněl přepnout nádrže na předky. Takže jsem si pak celou cestu odlehčoval místo předku zadek. Po vyjetí paliva ze zadních nádrží se motorka stala téměř neovladatelnou a její podvozek nefungoval, protože všechnu váhu měla na předku,“ popisuje Lukáš Kvapil. „A to v dnešní etapě bylo i dobrých patnáct kilometrů dun. Po dvou stech kilometrech jsem myslel, že mi upadnou ruce, ale do cíle jsem nakonec dojel.“

Výsledkem bylo 37. místo v etapě a pokles na 33. pozici průběžného pořadí.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – MOTOCYKLY po 4. etapě
1.Alessandro BotturiYamaha16:31:57
2.Pål Anders UllevålseterKTM+5:08
3.Simone AgazziHonda+1:38:09
4.Martin BenkoKTM+1:42:39
5.Felix JensenKTM+2:05:07
14.Ján ZaťkoKTM+4:22:34
33.Lukáš KvapilHusqvarna+8:58:47
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu