Africa Race 2019: Tomáš Tomeček zpátky na špici

Rubrika: Africa Eco Race, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Ve čtvrté etapě Africa Eco Race 2019 obsadil Tomáš Tomeček s Tatrou v kategorii kamionů druhé místo. Český jezdec navíc nechal za svými zády Portugalku Elisabete Jacinto s vozem MAN a díky tomu se vrátil na první příčku mezi truckery.

Páteční etapa zavedla účastníky z Assy do Fort Chacalu, celkem měřila 495 kilometrů a jen poslední dva se nejely v rámci speciálky, která ráno začínala přímo v bivaku. Posádky si dnes užily jak písek, tak kamenité pasáže.

Už třetí etapové vítězství vybojovala posádka Igor Bouwens, Tom de Leeuw, Ulrich Boerboom s Ivecem, které však po středečních technických problémech patří v průběžném hodnocení kamionů až čtvrtá pozice. Nicméně dnes si Belgičané o dvě příčky polepšili a od pódiového umístění je dělí už jen půlhodina.

Bouwens, Africa Race 2019
Igor Bouwens / Tom de Leeuw / Ulrich Boerboom, Iveco Trakker Xway, Art of Speed. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

O celkové vedení zatím bojují Tomáš Tomeček, jenž jede se svou Tatrou sám, a trojice Elisabete Jacinto, Josém Marques, Marco Cochinho (MAN TGS). Zatímco včera Tomečka přibrzdil defekt, dnešní etapu zdolal bez zásadnějších komplikací a do cíle dorazil 21 minut a 27 sekund za Bouwensem.

Dnes musela s prázdnou pneumatikou zastavit Jacinto. Průjezd speciálkou jí tak trval téměř o 16 a půl minuty déle než Tomečkovi, což stačilo, aby ji pilot oranžové Tatry připravil o průběžné vedení. Portugalka je nyní druhá se ztrátou sedmi minut a 24 sekund.

Třetí příčku stále drží Noël Essers, přestože dnes byl s dalším kamionem MAN až šestý. za vedoucí dvojicí zaostává belgický speditér už téměř o hodinu a půl.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – KAMIONY po 4. etapě
1.TomečekTatra17:58:48
2.Jacinto/Marques/CochinhoMAN+7:24
3.Essers/Lauwers/CooninxMAN+1:31:22
4.Bouwens/Driesmans/BoerboomIveco+2:01:13
5.Van Velsen/Siemons/OostingGINAF+2:06:02
6.Elfrink/SchuttelMercedes-Benz+2:31:20
7.Levickij/DolgovGAZ+15:53:32
8.Den Hartigh/Van Pelt/Van der VosGINAF+17:19:53
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu