Africa Race 2019: Tomáš Tomeček zpátky na špici

Rubrika: Africa Eco Race, Kamiony  
/ Aktualizováno:

Ve čtvrté etapě Africa Eco Race 2019 obsadil Tomáš Tomeček s Tatrou v kategorii kamionů druhé místo. Český jezdec navíc nechal za svými zády Portugalku Elisabete Jacinto s vozem MAN a díky tomu se vrátil na první příčku mezi truckery.

Páteční etapa zavedla účastníky z Assy do Fort Chacalu, celkem měřila 495 kilometrů a jen poslední dva se nejely v rámci speciálky, která ráno začínala přímo v bivaku. Posádky si dnes užily jak písek, tak kamenité pasáže.

Už třetí etapové vítězství vybojovala posádka Igor Bouwens, Tom de Leeuw, Ulrich Boerboom s Ivecem, které však po středečních technických problémech patří v průběžném hodnocení kamionů až čtvrtá pozice. Nicméně dnes si Belgičané o dvě příčky polepšili a od pódiového umístění je dělí už jen půlhodina.

Bouwens, Africa Race 2019
Igor Bouwens / Tom de Leeuw / Ulrich Boerboom, Iveco Trakker Xway, Art of Speed. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

O celkové vedení zatím bojují Tomáš Tomeček, jenž jede se svou Tatrou sám, a trojice Elisabete Jacinto, Josém Marques, Marco Cochinho (MAN TGS). Zatímco včera Tomečka přibrzdil defekt, dnešní etapu zdolal bez zásadnějších komplikací a do cíle dorazil 21 minut a 27 sekund za Bouwensem.

Dnes musela s prázdnou pneumatikou zastavit Jacinto. Průjezd speciálkou jí tak trval téměř o 16 a půl minuty déle než Tomečkovi, což stačilo, aby ji pilot oranžové Tatry připravil o průběžné vedení. Portugalka je nyní druhá se ztrátou sedmi minut a 24 sekund.

Třetí příčku stále drží Noël Essers, přestože dnes byl s dalším kamionem MAN až šestý. za vedoucí dvojicí zaostává belgický speditér už téměř o hodinu a půl.

V sobotu 5. ledna pokračuje Africa Eco Race 2019 pátou etapou z Fort Chacalu do Daklhy, kde soutěžící v neděli také stráví den odpočinku. Předtím ale ještě musí zdolat 419 kilometrů měřeného úseku a 219 kilometrů na přejezdech.

Africa Eco Race 2019 – KAMIONY po 4. etapě
1.TomečekTatra17:58:48
2.Jacinto/Marques/CochinhoMAN+7:24
3.Essers/Lauwers/CooninxMAN+1:31:22
4.Bouwens/Driesmans/BoerboomIveco+2:01:13
5.Van Velsen/Siemons/OostingGINAF+2:06:02
6.Elfrink/SchuttelMercedes-Benz+2:31:20
7.Levickij/DolgovGAZ+15:53:32
8.Den Hartigh/Van Pelt/Van der VosGINAF+17:19:53
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Fesh Fesh, Drawsko Pomorskie 2020

Fesh Fesh Team představil nový speciál Ford

Fesh Fesh Team se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorském na novou závodní sezónu.

Více...
BRX T1 4x4, Millbrook 2020

Loeb a Roma poprvé vyzkoušeli nové BRX

Sébastien Loeb a Nani Roma absolvovali první rozsáhlejší speciálu BRX T1 4x4, s nímž by se měli 3. ledna postavit na start Rally Dakar 2021.

Více...
Škoda 130 LR, Klymčiw Racing

Klymčiw před Dakarem bez asistence: Bude to punk!

V létě Ondřej Klymčiw slíbil, že se jako první v historii Rally Dakar postaví na start se škodovkou. Od svého záměru nehodlá ustoupit.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu