Africa Race 2019: První etapové vítězství pro zrychlujícího Kuprijanova

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  

Až v páté etapě Africa Eco Race 2019 skončila vítězná série Dominiqua Laureho. Nejrychlejším jezdcem v kategorii automobilů byl tentokrát Sergej Kuprijanov s Optimusem MD.

Sobotní rychlostní zkouška měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu. Ruský pilot, navigovaný svým bratrem Alexandrem, zvládl měřený úsek o půl minuty rychleji než v cíli druhý Francouz Patrick Martin se speciálem Mercedes-Benz.

Kuprijanov má na svém kontě několik startů na Africa Eco Race s Kamazem v kategorii kamionů, letos však přesedl za volant stroje z dílen francouzského týmu MD Rallye Sport a v úvodu rally si na novou techniku chvíli zvykal. Po první etapě figuroval až ve druhé desítce, od té chvíle však průběžným pořadím neustále stoupá. Po dnešku už je v kategorii osobních automobilů sedmý.

Laure, Africa Race 2019
Dominique Laure / Christophe Crespo, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Dominique Laure s navigátorem Christophem Crespem byli v sobotu s dalším Optimusem MD o čtyři minuty pomalejší a v hodnocení etapy jim patřila pátá příčka, přesto dál suverénně vedou průběžné hodnocení. Jejich týmoví kolegové Jean-Pierre Strugo a François Borsotto dojeli až za nimi, zaostali o další tři a půl minuty a v celkovém hodnocení na Laureho na druhém místě ztrácejí 22 a půl minuty.

Před dnem volna se v kategorii automobilů opět měnilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, když manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi (Optimus MD) o šest minut a dvanáct sekund předstihli Yvese Fromonta a Paula Vidala s jejich Buggy a vrátili se na medailové pozice.

Rudy Roquesalane, Africa Eco Race 2019
Rudy Roquesalane / Vincent Ferri, Can-Am X3, RRC Racing. Africa Eco Race 2019. © AER Media

V kategorii SxS mají situaci pevně v rukou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri (Can-Am), kteří si před nejbližšími pronásledovateli dokázali vybudovat už více než dvouhodinový náskok.

Po dni odpočinku v Daklhe bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie. Příští týden je na programu ještě sedm etap.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 5. etapě
1.Laure/CrespoOptimus MD19:36:13
2.Strugo/BorsottoOptimus MD+22:30
3.Julien/JulienOptimus MD+1:28:00
4.Fromont/VidalBuggy+1:34:12
5.Martin/BigotMercedes-Benz+1:37:18
6.Gerard/DelacourOptimus MD+2:01:02
7.Kuprijanov/KuprijanovOptimus MD+2:31:42
8.Mognier/RoubinPeugeot+3:30:04
9.Roquesalane/FerriCan-Am+4:59:50
10.Cousin/CousinNissan+6:00:44
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu