Africa Race 2019: První etapové vítězství pro zrychlujícího Kuprijanova

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  
Kuprijanov, Africa Race 2019

Až v páté etapě Africa Eco Race 2019 skončila vítězná série Dominiqua Laureho. Nejrychlejším jezdcem v kategorii automobilů byl tentokrát Sergej Kuprijanov s Optimusem MD.

Sobotní rychlostní zkouška měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu. Ruský pilot, navigovaný svým bratrem Alexandrem, zvládl měřený úsek o půl minuty rychleji než v cíli druhý Francouz Patrick Martin se speciálem Mercedes-Benz.

Kuprijanov má na svém kontě několik startů na Africa Eco Race s Kamazem v kategorii kamionů, letos však přesedl za volant stroje z dílen francouzského týmu MD Rallye Sport a v úvodu rally si na novou techniku chvíli zvykal. Po první etapě figuroval až ve druhé desítce, od té chvíle však průběžným pořadím neustále stoupá. Po dnešku už je v kategorii osobních automobilů sedmý.

Laure, Africa Race 2019
Dominique Laure / Christophe Crespo, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Dominique Laure s navigátorem Christophem Crespem byli v sobotu s dalším Optimusem MD o čtyři minuty pomalejší a v hodnocení etapy jim patřila pátá příčka, přesto dál suverénně vedou průběžné hodnocení. Jejich týmoví kolegové Jean-Pierre Strugo a François Borsotto dojeli až za nimi, zaostali o další tři a půl minuty a v celkovém hodnocení na Laureho na druhém místě ztrácejí 22 a půl minuty.

Před dnem volna se v kategorii automobilů opět měnilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, když manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi (Optimus MD) o šest minut a dvanáct sekund předstihli Yvese Fromonta a Paula Vidala s jejich Buggy a vrátili se na medailové pozice.

Roquesalane, Africa Race 2019
Rudy Roquesalane / Vincent Ferri, Can-Am X3, RRC Racing. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

V kategorii SxS mají situaci pevně v rukou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri (Can-Am), kteří si před nejbližšími pronásledovateli dokázali vybudovat už více než dvouhodinový náskok.

Po dni odpočinku v Daklhe bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie. Příští týden je na programu ještě sedm etap.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 5. etapě
1. Laure/Crespo Optimus MD 19:36:13
2. Strugo/Borsotto Optimus MD +22:30
3. Julien/Julien Optimus MD +1:28:00
4. Fromont/Vidal Buggy +1:34:12
5. Martin/Bigot Mercedes-Benz +1:37:18
6. Gerard/Delacour Optimus MD +2:01:02
7. Kuprijanov/Kuprijanov Optimus MD +2:31:42
8. Mognier/Roubin Peugeot +3:30:04
9. Roquesalane/Ferri Can-Am +4:59:50
10. Cousin/Cousin Nissan +6:00:44

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Kapotovaný MAZ při premiéře kraloval

První měření sil kapotovaného kamionu MAZ 6440RR s konkurencí nemohlo dopadnout lépe. Posádka Sergeje Vjazoviče zvládla celou Morocco Desert

Více...
Skyler Howes, Morocco Desert Challenge 2019

Klymčiw Racing slaví v Maroku premiérové vítězství

Při svém prvním startu v Africe svedl Skyler Howes na Morocco Desert Challenge 2019 nesmírně vyrovnanou bitvu s Joanem

Více...
Tomáš Ouředníček, Morocco Desert Challenge 2019

Zasloužený výsledek po dramatickém závodě

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem úspěšně dokončili Morocco Desert Challenge 2019. Po hektických přípravách před startem, technických problémech a

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu