Africa Race 2019: První etapové vítězství pro zrychlujícího Kuprijanova

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  
Kuprijanov, Africa Race 2019

Až v páté etapě Africa Eco Race 2019 skončila vítězná série Dominiqua Laureho. Nejrychlejším jezdcem v kategorii automobilů byl tentokrát Sergej Kuprijanov s Optimusem MD.

Sobotní rychlostní zkouška měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu. Ruský pilot, navigovaný svým bratrem Alexandrem, zvládl měřený úsek o půl minuty rychleji než v cíli druhý Francouz Patrick Martin se speciálem Mercedes-Benz.

Kuprijanov má na svém kontě několik startů na Africa Eco Race s Kamazem v kategorii kamionů, letos však přesedl za volant stroje z dílen francouzského týmu MD Rallye Sport a v úvodu rally si na novou techniku chvíli zvykal. Po první etapě figuroval až ve druhé desítce, od té chvíle však průběžným pořadím neustále stoupá. Po dnešku už je v kategorii osobních automobilů sedmý.

Laure, Africa Race 2019
Dominique Laure / Christophe Crespo, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Dominique Laure s navigátorem Christophem Crespem byli v sobotu s dalším Optimusem MD o čtyři minuty pomalejší a v hodnocení etapy jim patřila pátá příčka, přesto dál suverénně vedou průběžné hodnocení. Jejich týmoví kolegové Jean-Pierre Strugo a François Borsotto dojeli až za nimi, zaostali o další tři a půl minuty a v celkovém hodnocení na Laureho na druhém místě ztrácejí 22 a půl minuty.

Před dnem volna se v kategorii automobilů opět měnilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, když manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi (Optimus MD) o šest minut a dvanáct sekund předstihli Yvese Fromonta a Paula Vidala s jejich Buggy a vrátili se na medailové pozice.

Rudy Roquesalane, Africa Eco Race 2019
Rudy Roquesalane / Vincent Ferri, Can-Am X3, RRC Racing. Africa Eco Race 2019. © AER Media

V kategorii SxS mají situaci pevně v rukou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri (Can-Am), kteří si před nejbližšími pronásledovateli dokázali vybudovat už více než dvouhodinový náskok.

Po dni odpočinku v Daklhe bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie. Příští týden je na programu ještě sedm etap.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 5. etapě
1.Laure/CrespoOptimus MD19:36:13
2.Strugo/BorsottoOptimus MD+22:30
3.Julien/JulienOptimus MD+1:28:00
4.Fromont/VidalBuggy+1:34:12
5.Martin/BigotMercedes-Benz+1:37:18
6.Gerard/DelacourOptimus MD+2:01:02
7.Kuprijanov/KuprijanovOptimus MD+2:31:42
8.Mognier/RoubinPeugeot+3:30:04
9.Roquesalane/FerriCan-Am+4:59:50
10.Cousin/CousinNissan+6:00:44

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu