Africa Race 2019: První etapové vítězství pro zrychlujícího Kuprijanova

Rubrika: Africa Eco Race, Auto  

Až v páté etapě Africa Eco Race 2019 skončila vítězná série Dominiqua Laureho. Nejrychlejším jezdcem v kategorii automobilů byl tentokrát Sergej Kuprijanov s Optimusem MD.

Sobotní rychlostní zkouška měřila 419 kilometrů a provedla soutěžící pouští jižního Maroka z Fort Chacalu do Daklhy na pobřeží Atlantického oceánu. Ruský pilot, navigovaný svým bratrem Alexandrem, zvládl měřený úsek o půl minuty rychleji než v cíli druhý Francouz Patrick Martin se speciálem Mercedes-Benz.

Kuprijanov má na svém kontě několik startů na Africa Eco Race s Kamazem v kategorii kamionů, letos však přesedl za volant stroje z dílen francouzského týmu MD Rallye Sport a v úvodu rally si na novou techniku chvíli zvykal. Po první etapě figuroval až ve druhé desítce, od té chvíle však průběžným pořadím neustále stoupá. Po dnešku už je v kategorii osobních automobilů sedmý.

Laure, Africa Race 2019
Dominique Laure / Christophe Crespo, Optimus MD, MD Rallye Sport. Africa Eco Race 2019. Foto: AER Media

Dominique Laure s navigátorem Christophem Crespem byli v sobotu s dalším Optimusem MD o čtyři minuty pomalejší a v hodnocení etapy jim patřila pátá příčka, přesto dál suverénně vedou průběžné hodnocení. Jejich týmoví kolegové Jean-Pierre Strugo a François Borsotto dojeli až za nimi, zaostali o další tři a půl minuty a v celkovém hodnocení na Laureho na druhém místě ztrácejí 22 a půl minuty.

Před dnem volna se v kategorii automobilů opět měnilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, když manželé Jean-Noël a Rabha Julienovi (Optimus MD) o šest minut a dvanáct sekund předstihli Yvese Fromonta a Paula Vidala s jejich Buggy a vrátili se na medailové pozice.

Rudy Roquesalane, Africa Eco Race 2019
Rudy Roquesalane / Vincent Ferri, Can-Am X3, RRC Racing. Africa Eco Race 2019. © AER Media

V kategorii SxS mají situaci pevně v rukou Francouzi Rudy Roquesalane a Vincent Ferri (Can-Am), kteří si před nejbližšími pronásledovateli dokázali vybudovat už více než dvouhodinový náskok.

Po dni odpočinku v Daklhe bude Africa Eco Race pokračovat šestou etapou v pondělí 7. ledna, kdy soutěž opustí Maroko a přesune se do sousední Mauretánie. Příští týden je na programu ještě sedm etap.

Africa Eco Race 2019 – AUTOMOBILY po 5. etapě
1.Laure/CrespoOptimus MD19:36:13
2.Strugo/BorsottoOptimus MD+22:30
3.Julien/JulienOptimus MD+1:28:00
4.Fromont/VidalBuggy+1:34:12
5.Martin/BigotMercedes-Benz+1:37:18
6.Gerard/DelacourOptimus MD+2:01:02
7.Kuprijanov/KuprijanovOptimus MD+2:31:42
8.Mognier/RoubinPeugeot+3:30:04
9.Roquesalane/FerriCan-Am+4:59:50
10.Cousin/CousinNissan+6:00:44
Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu