Dakar 2019: Tomáš Kubiena stále nejúspěšnější z Čechů

Rubrika: Quad, Rally Dakar
Kubiena, Dakar 2019

Čtyřkolkář Tomáš Kubiena potvrdil v úterní etapě z Pisca do San Juanu de Marcona pozici nejúspěšnějšího Čecha v dosavadním průběhu Rally Dakar 2019. Přestože po druhé etapě klesl z medailových pozic, zůstává napříč všemi kategoriemi jediným reprezentantem České republiky, který se v celkovém hodnocení drží v první pětce.

Náročnou speciálku dlouhou 342 kilometrů projel jihočeský závodník se svým quadem Ibos Hawk 690 za čtyři a tři čtvrtě hodiny, byl o 22 minut pomalejší než vítězný Nicolas Cavigliasso s Yamahou a ve výsledcích etapy tak figuroval na pátém místě.

„Těžký fesh fesh, vedro a ke konci jsem musel šetřit benzín,“ shrnul v cíli měřeného úseku Tomáš Kubiena největší úskalí druhého dne soutěže.

Argentinec Cavigliasso vyhrál obě úvodní etapy a na čele kategorie čtyřkolek už má více než jednadvacetiminutový náskok.

Jeho krajan Jeremías Gonzalez Ferioli byl po prvním dni druhý, tentokrát ale ztratil téměř 28 minut, celkově klesl až za Kubienu na páté místo a na druhé pozici jej vystřídal Gustavo Gallego.

Před Kubienu se díky třetímu času dne prosmýkl ještě Francouz Alexandre Giroud, oba soupeře však dělí jen 42 sekund. Minimální je také odstup šestého Chilana Giovanniho Enrica.

Ve středu 9. ledna pokračuje Rally Dakar 2019 třetí etapou ze San Juanu de Marcona do Arequipy. Poprvé v historii Rally Dakar okusí její účastníci písečné duny oblasti Acarí Celkem musí zdolat trať dlouhou 798 kilometrů, z nichž se 331 pojede na čas.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 2. etapě
1. Nicolás Cavigliasso Yamaha 5:39:25
2. Gustavo Gallego Yamaha +21:14
3. Alexandre Giroud Yamaha +30:02
4. Tomáš Kubiena Ibos +30:44
5. Jeremías Gonzalez Ferioli Yamaha +31:36
6. Giovanni Enrico Yamaha +32:38

Mohlo by vás zajímat

Jan Veselý, Dakar 2019

Jan Veselý odjel víc než půlku Dakaru se zlomenými žebry

Díky svému vlídnému vystupování působí dojmem laskavého učitele hudební výchovy. Ale nenechte se zmást! Jan Veselý je jedním z

Více...
Martin Macík, Dakar 2019

Martin Macík: Za rok na Dakar minimálně se dvěma vozy

Tým Big Shock Racing dokončuje stavbu nového soutěžního kamionu a naplánoval bohatý program přípravy na Dakar 2020, na jehož

Více...
Nicolás Cavigliasso, Dakar 2019

Dakar 2019: Nicolás Cavigliasso přepisoval rekordy

Nicolás Cavigliasso na Rally Dakar 2019 vyhrál devět z deseti etap a v kategorii čtyřkolek zvítězil s náskokem jedné

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu