Dakar 2019: Tomáš Kubiena stále nejúspěšnější z Čechů

Rubrika: Quad, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Čtyřkolkář Tomáš Kubiena potvrdil v úterní etapě z Pisca do San Juanu de Marcona pozici nejúspěšnějšího Čecha v dosavadním průběhu Rally Dakar 2019. Přestože po druhé etapě klesl z medailových pozic, zůstává napříč všemi kategoriemi jediným reprezentantem České republiky, který se v celkovém hodnocení drží v první pětce.

Náročnou speciálku dlouhou 342 kilometrů projel jihočeský závodník se svým quadem Ibos Hawk 690 za čtyři a tři čtvrtě hodiny, byl o 22 minut pomalejší než vítězný Nicolas Cavigliasso s Yamahou a ve výsledcích etapy tak figuroval na pátém místě.

„Těžký fesh fesh, vedro a ke konci jsem musel šetřit benzín,“ shrnul v cíli měřeného úseku Tomáš Kubiena největší úskalí druhého dne soutěže.

Argentinec Cavigliasso vyhrál obě úvodní etapy a na čele kategorie čtyřkolek už má více než jednadvacetiminutový náskok.

Jeho krajan Jeremías Gonzalez Ferioli byl po prvním dni druhý, tentokrát ale ztratil téměř 28 minut, celkově klesl až za Kubienu na páté místo a na druhé pozici jej vystřídal Gustavo Gallego.

Před Kubienu se díky třetímu času dne prosmýkl ještě Francouz Alexandre Giroud, oba soupeře však dělí jen 42 sekund. Minimální je také odstup šestého Chilana Giovanniho Enrica.

Ve středu 9. ledna pokračuje Rally Dakar 2019 třetí etapou ze San Juanu de Marcona do Arequipy. Poprvé v historii Rally Dakar okusí její účastníci písečné duny oblasti Acarí Celkem musí zdolat trať dlouhou 798 kilometrů, z nichž se 331 pojede na čas.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 2. etapě
1.Nicolás CavigliassoYamaha5:39:25
2.Gustavo GallegoYamaha+21:14
3.Alexandre GiroudYamaha+30:02
4.Tomáš KubienaIbos+30:44
5.Jeremías Gonzalez FerioliYamaha+31:36
6.Giovanni EnricoYamaha+32:38
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu