Dakar 2019: Tomáš Kubiena stále nejúspěšnější z Čechů

Rubrika: Quad, Rally Dakar  
Kubiena, Dakar 2019

Čtyřkolkář Tomáš Kubiena potvrdil v úterní etapě z Pisca do San Juanu de Marcona pozici nejúspěšnějšího Čecha v dosavadním průběhu Rally Dakar 2019. Přestože po druhé etapě klesl z medailových pozic, zůstává napříč všemi kategoriemi jediným reprezentantem České republiky, který se v celkovém hodnocení drží v první pětce.

Náročnou speciálku dlouhou 342 kilometrů projel jihočeský závodník se svým quadem Ibos Hawk 690 za čtyři a tři čtvrtě hodiny, byl o 22 minut pomalejší než vítězný Nicolas Cavigliasso s Yamahou a ve výsledcích etapy tak figuroval na pátém místě.

„Těžký fesh fesh, vedro a ke konci jsem musel šetřit benzín,“ shrnul v cíli měřeného úseku Tomáš Kubiena největší úskalí druhého dne soutěže.

Argentinec Cavigliasso vyhrál obě úvodní etapy a na čele kategorie čtyřkolek už má více než jednadvacetiminutový náskok.

Jeho krajan Jeremías Gonzalez Ferioli byl po prvním dni druhý, tentokrát ale ztratil téměř 28 minut, celkově klesl až za Kubienu na páté místo a na druhé pozici jej vystřídal Gustavo Gallego.

Před Kubienu se díky třetímu času dne prosmýkl ještě Francouz Alexandre Giroud, oba soupeře však dělí jen 42 sekund. Minimální je také odstup šestého Chilana Giovanniho Enrica.

Ve středu 9. ledna pokračuje Rally Dakar 2019 třetí etapou ze San Juanu de Marcona do Arequipy. Poprvé v historii Rally Dakar okusí její účastníci písečné duny oblasti Acarí Celkem musí zdolat trať dlouhou 798 kilometrů, z nichž se 331 pojede na čas.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 2. etapě
1.Nicolás CavigliassoYamaha5:39:25
2.Gustavo GallegoYamaha+21:14
3.Alexandre GiroudYamaha+30:02
4.Tomáš KubienaIbos+30:44
5.Jeremías Gonzalez FerioliYamaha+31:36
6.Giovanni EnricoYamaha+32:38

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Mpumalanga 400 2019

Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A

Více...
Luc Alphand, Rally Kazakhstan 2018

Rally Kazakhstan: Peterhanselovi poprvé s buggy [seznam přihlášených]

Souboj o vítězství i umístění na dalších pódiových pozicích by mohl být při Rally Kazakhstan 2019 hodně dramatický. Na

Více...
Big Shock Racing, Iveco

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

Závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020 je na světě. „Karel“ má v sobě vše dobré z „Franty“, vozu Liaz, se

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu