Dakar 2019: Tomáš Kubiena stále nejúspěšnější z Čechů

Rubrika: Quad, Rally Dakar
Kubiena, Dakar 2019

Čtyřkolkář Tomáš Kubiena potvrdil v úterní etapě z Pisca do San Juanu de Marcona pozici nejúspěšnějšího Čecha v dosavadním průběhu Rally Dakar 2019. Přestože po druhé etapě klesl z medailových pozic, zůstává napříč všemi kategoriemi jediným reprezentantem České republiky, který se v celkovém hodnocení drží v první pětce.

Náročnou speciálku dlouhou 342 kilometrů projel jihočeský závodník se svým quadem Ibos Hawk 690 za čtyři a tři čtvrtě hodiny, byl o 22 minut pomalejší než vítězný Nicolas Cavigliasso s Yamahou a ve výsledcích etapy tak figuroval na pátém místě.

„Těžký fesh fesh, vedro a ke konci jsem musel šetřit benzín,“ shrnul v cíli měřeného úseku Tomáš Kubiena největší úskalí druhého dne soutěže.

Argentinec Cavigliasso vyhrál obě úvodní etapy a na čele kategorie čtyřkolek už má více než jednadvacetiminutový náskok.

Jeho krajan Jeremías Gonzalez Ferioli byl po prvním dni druhý, tentokrát ale ztratil téměř 28 minut, celkově klesl až za Kubienu na páté místo a na druhé pozici jej vystřídal Gustavo Gallego.

Před Kubienu se díky třetímu času dne prosmýkl ještě Francouz Alexandre Giroud, oba soupeře však dělí jen 42 sekund. Minimální je také odstup šestého Chilana Giovanniho Enrica.

Ve středu 9. ledna pokračuje Rally Dakar 2019 třetí etapou ze San Juanu de Marcona do Arequipy. Poprvé v historii Rally Dakar okusí její účastníci písečné duny oblasti Acarí Celkem musí zdolat trať dlouhou 798 kilometrů, z nichž se 331 pojede na čas.

Rally Dakar 2019 – ČTYŘKOLKY po 2. etapě
1.Nicolás CavigliassoYamaha5:39:25
2.Gustavo GallegoYamaha+21:14
3.Alexandre GiroudYamaha+30:02
4.Tomáš KubienaIbos+30:44
5.Jeremías Gonzalez FerioliYamaha+31:36
6.Giovanni EnricoYamaha+32:38

Mohlo by vás zajímat

Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali

Více...
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou

Více...
Martin Macík, Dakar Setkání 2019

Macíkův nový kamion vyjede v dubnu, chybí už jen kola

Martina Macíka mladšího jsme na autodromu v Sosnové zastihli už v sobotu odpoledne. Uděloval pokyny spolupracovníkům, kteří v paddocku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu