Yazeed Al-Rajhi opustil X-raid a vyměnil spolujezdce

Rubrika: Auto, FIA SP rally, Qatar Cross-Country Rally  
/ Aktualizováno:
Yazeed Al-Rajhi, Rally Dakar 2019

Yazeed Al-Rajhi ukončil po třech letech spolupráci s německým X-raidem. Do nové sezony Světového poháru v cross-country rally navíc vyráží také s novým navigátorem.

Historicky nejúspěšnější jezdec rally ze Saudské Arábie pilotoval od roku 2016 vozy Mini týmu X-raid. V jeho barvách Al-Rajhi loni zvítězil na Rally Kazakhstan a na Silk Way Rally. Na Dakaru 2019 dosáhl sedmým místem svého dosavadního maxima.

Návrat k Toyotě

Nyní se 37letý jezdec z Rijádu vrací ke značce a týmu, s nimiž získal první významné úspěchy na mezinárodní scéně cross-country rally. S Toyotou z dílen Overdrive Racingu závodil Al-Rajhi ve Světovém poháru v cross-country rally (FIA World Cup for Cross-Country Rallies) už v roce 2014. S Hiluxem vyhrál ruskou a italskou baju i egyptskou Rally faraonů. V konečném hodnocení poháru obsadil třetí místo za Vladimirem Vasiljevem a Nasserem Al-Attiyahem. V letech 2015 a 2016 absolvoval s Toyotou také své dva první starty na Rally Dakar.

Yazeed Al-Rajhi, Baja Russia Northern Forest 2014
V roce 2014 se Yazeed Al-Rajhi s Toyotou stal prvním zahraničním vítězem Baja Russia - Northern Forest

Úplnou novinkou pro Al-Rajhiho bude spolupráce s německým navigátorem Dirkem von Zitzewitzem, kterého jsme byli posledních dvanáct let zvyklí vídat po boku Jihoafričana Giniela de Villierse. Vítěz Dakaru 2009 na horkém sedadle nahradí svého krajana Tima Gottschalka, jenž se dohodl na spolupráci s Jakubem Przygońskim.

Poprvé se Al-Rajhi a Von Zitzewitz společně představí při Qatar Cross-Country Rally. Soutěž startuje už tento čtvrtek (21. února) a zahajuje novou sezonu Světového poháru FIA v cross-country rally. S dalšími dvěma vozy od Overdrivu a s podporou týmu Toyota Gazoo Racing South Africa pojedou Nasser Al-Attiyah s Mathieu Baumelem a Bernhard ten Brinke s Tomem Colsoulem.

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Namibie 2019

Alonso poprvé v dunách: Bylo to trochu děsivé

Fernando Alonso absolvoval s týmem Toyota Gazoo Racing SA čtyřdenní testování v namibijské poušti, v jehož rámci si

Více...
Jakub Przygoński, Baja Poland 2018

Baja Poland: Souboj o titul pokračuje bez Prokopa

Seznam přihlášených na Baja Poland 2019 v rámci světového poháru v bajách čítá dvě desítky posádek. Své umění

Více...
Krzysztof Hołowczyc, Baja Poland 2017

Baja Poland: Rekordman Hołowczyc nevynechá

Stará láska nerezaví. Krzysztof Hołowczyc i letos na polské baje znovu poměří své síly se současnou špičkou Světového

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu