Elisabete Jacinto už za volantem kamionu MAN neuvidíme

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:
Elisabete Jacinto, Africa Eco Race 2019

Vítězka letošního ročníku Africa Eco Race v kategorii kamionů Elisabete Jacinto oznámila konec projektu spojeného se značkami MAN a Bio-Ritmo.

54letá Elisabete Jacinto se v lednu stala první ženou, která dokázala vyhrát maratonskou rally za volantem kamionu. Ani tento úspěch ale nezvrátil to, co v zákulisí již nějakou dobu avizovala. Současný projekt končí.

„Hezký červený MAN v barvách Bio-Ritmo už na pouštních tratích neuvidíme. Byl to ambiciózní, ale velmi náročný projekt, který jsme byli schopní realizovat v minimálních podmínkách. Ovšem ani ty jsme neměli do budoucna zaručeny, proto jsme se rozhodli tento sportovní cyklus uzavřít,“ vysvětluje Elisabete Jacinto. „Připravujeme další projekt.“

Elisabete Jacinto, Africa Eco Race 2019
José Marques, Elisabete Jacinto a Marco Cochinho slaví výhru na Africa Eco Race 2019. © AER Media

První soutěží, které se Jacinto účastnila jako řidička kamionu, byla Rally Dakar 2003. O tři roky později se dohodla na spolupráci se společností MAN Portugal. Na Dakaru 2007 absolvovala první start s modelem MAN M2000.

V roce 2009 nechyběla Portugalka na startu prvního jihoamerického ročníku dakarské rally, ale úspěch jí nepřinesl. Její vůz v průběhu soutěže shořel.

S nově pořízeným truckem MAN TGS se od roku 2010 pravidelně účastnila Africa Eco Race. Dvakrát byla druhá (2011 a 2012) a třikrát třetí (2013, 2014 a 2016). Po smolné sérii z let 2017 a 2018 se letos v senegalském Dakaru radovala z historického triumfu.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...
Laia Sanz, GasGas

Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v barvách továrního týmu GasGas.

Více...
Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu