Elisabete Jacinto už za volantem kamionu MAN neuvidíme

Rubrika: Kamiony  
/ Aktualizováno:
Elisabete Jacinto, Africa Eco Race 2019

Vítězka letošního ročníku Africa Eco Race v kategorii kamionů Elisabete Jacinto oznámila konec projektu spojeného se značkami MAN a Bio-Ritmo.

54letá Elisabete Jacinto se v lednu stala první ženou, která dokázala vyhrát maratonskou rally za volantem kamionu. Ani tento úspěch ale nezvrátil to, co v zákulisí již nějakou dobu avizovala. Současný projekt končí.

„Hezký červený MAN v barvách Bio-Ritmo už na pouštních tratích neuvidíme. Byl to ambiciózní, ale velmi náročný projekt, který jsme byli schopní realizovat v minimálních podmínkách. Ovšem ani ty jsme neměli do budoucna zaručeny, proto jsme se rozhodli tento sportovní cyklus uzavřít,“ vysvětluje Elisabete Jacinto. „Připravujeme další projekt.“

Elisabete Jacinto, Africa Eco Race 2019
José Marques, Elisabete Jacinto a Marco Cochinho slaví výhru na Africa Eco Race 2019. © AER Media

První soutěží, které se Jacinto účastnila jako řidička kamionu, byla Rally Dakar 2003. O tři roky později se dohodla na spolupráci se společností MAN Portugal. Na Dakaru 2007 absolvovala první start s modelem MAN M2000.

V roce 2009 nechyběla Portugalka na startu prvního jihoamerického ročníku dakarské rally, ale úspěch jí nepřinesl. Její vůz v průběhu soutěže shořel.

S nově pořízeným truckem MAN TGS se od roku 2010 pravidelně účastnila Africa Eco Race. Dvakrát byla druhá (2011 a 2012) a třikrát třetí (2013, 2014 a 2016). Po smolné sérii z let 2017 a 2018 se letos v senegalském Dakaru radovala z historického triumfu.

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2019

Dakar 2020: Roadbook až před startem, žolíci a supermaraton

Stěhováním do Saúdské Arábie a jmenováním Davida Castery novým ředitelem zásadní proměna Rally Dakar rozhodně nekončí. Tým, jenž si

Více...
Jan Brabec

Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally

Více...
Andrej Karginov, Rally Kazakhstan 2018

Hvězdy Kamazu vyrazí místo Silk Way na Rally Kazakhstan

Po loňské premiéře se Kamaz podruhé vrací na Rally Kazakhstan. Stejně jako před rokem vysílá do Aktau dvojici svých

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu