David Castera novým ředitelem „saudskoarabského“ Dakaru

Rubrika: Dakar 2020, Rally Dakar
David Castera, Rally Dakar 2019

Podle informací, které přinesla tento týden francouzská média, rezignoval Etienne Lavigne na post ředitele Rally Dakar. Ve funkci jej vystřídá bývalý motocyklista a navigátor David Castera.

Lavigne pracuje pro společnost Amaury Sports Organisation od roku 1994 a o jedenáct let později se stal ředitelem Rally Dakar. Když slavný závod v roce 2008 prodělal de facto klinickou smrt, dokázal jej Francouz přivést zpět k životu, byť za cenu stěhování na jihoamerický kontinent.

Dakarská rally podle všeho brzy vstoupí do nové etapy své historie. Lavigne by měl u A.S.O. zůstat i nadále, tíha hlavní zodpovědnosti však už bude ležet na bedrech nového šéfa.

David Castera v minulosti působil u A.S.O. jako sportovní ředitel a loni jeho společnost ODC převzala organizaci Rallye du Maroc.

Nyní jej čeká další velká výzva, kterou by podle všeho měla být organizace Dakaru na Blízkém východě.

Cyril Despres, Silk Way Rally 2017
K největším sportovním úspěchům Davida Castery patří dvě vítězství na Silk Way Rally (2016 a 2017). © Red Bull

Během víkendových závodů MotoGP v katarskám Losailu totiž trojnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah pro média potvrdil, že stěhování soutěže do Saudské Arábie je hotová věc.

„Podle informací, které mám, podepsaly Saudská Arábie a A.S.O. pětiletý kontrakt. Pro Saúdy je to velká investice. Slyšel jsem, že za pět let zaplatili 80 milionů dolarů, resp. že zaplatí 16 milionů ročně,“ prohlásil Nasser Al-Attiyah.

V zákulisí A.S.O. a Dakaru nejspíš probíhají mnohem rozsáhlejší změny, než je na první pohled patrné. Lavigneho odchod z funkce ředitele soutěže není jedinou zásadní změnou v rámci A.S.O. Na organizaci Dakaru se podle francouzských zdrojů už nebude nadále podílet na příklad Xavier Gavory, který byl po mnoho let zodpovědný za komunikaci s účastníky a byl pro ně důležitou kontaktní osobou.

EDIT: A.S.O. potvrdilo změnu na postu ředitele Rally Dakar v pondělí 11. března na sociálních sítích.

Mohlo by vás zajímat

Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali

Více...
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou

Více...
Martin Macík, Dakar Setkání 2019

Macíkův nový kamion vyjede v dubnu, chybí už jen kola

Martina Macíka mladšího jsme na autodromu v Sosnové zastihli už v sobotu odpoledne. Uděloval pokyny spolupracovníkům, kteří v paddocku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu