David Castera novým ředitelem „saudskoarabského“ Dakaru

Rubrika: Dakar 2020, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Podle informací, které přinesla tento týden francouzská média, rezignoval Etienne Lavigne na post ředitele Rally Dakar. Ve funkci jej vystřídá bývalý motocyklista a navigátor David Castera.

Lavigne pracuje pro společnost Amaury Sports Organisation od roku 1994 a o jedenáct let později se stal ředitelem Rally Dakar. Když slavný závod v roce 2008 prodělal de facto klinickou smrt, dokázal jej Francouz přivést zpět k životu, byť za cenu stěhování na jihoamerický kontinent.

Dakarská rally podle všeho brzy vstoupí do nové etapy své historie. Lavigne by měl u A.S.O. zůstat i nadále, tíha hlavní zodpovědnosti však už bude ležet na bedrech nového šéfa.

David Castera v minulosti působil u A.S.O. jako sportovní ředitel a loni jeho společnost ODC převzala organizaci Rallye du Maroc.

Nyní jej čeká další velká výzva, kterou by podle všeho měla být organizace Dakaru na Blízkém východě.

Cyril Despres, Silk Way Rally 2017
K největším sportovním úspěchům Davida Castery patří dvě vítězství na Silk Way Rally (2016 a 2017). © Red Bull

Během víkendových závodů MotoGP v katarskám Losailu totiž trojnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah pro média potvrdil, že stěhování soutěže do Saudské Arábie je hotová věc.

„Podle informací, které mám, podepsaly Saudská Arábie a A.S.O. pětiletý kontrakt. Pro Saúdy je to velká investice. Slyšel jsem, že za pět let zaplatili 80 milionů dolarů, resp. že zaplatí 16 milionů ročně,“ prohlásil Nasser Al-Attiyah.

V zákulisí A.S.O. a Dakaru nejspíš probíhají mnohem rozsáhlejší změny, než je na první pohled patrné. Lavigneho odchod z funkce ředitele soutěže není jedinou zásadní změnou v rámci A.S.O. Na organizaci Dakaru se podle francouzských zdrojů už nebude nadále podílet na příklad Xavier Gavory, který byl po mnoho let zodpovědný za komunikaci s účastníky a byl pro ně důležitou kontaktní osobou.

EDIT: A.S.O. potvrdilo změnu na postu ředitele Rally Dakar v pondělí 11. března na sociálních sítích.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu