Dubai Baja 2019: Vítězný Adel Abdulla si na SxS rychle zvykl

Rubrika: Dubai International Baja, FIA SP baja, SxS  
/ Aktualizováno:
Adel Abdulla, Dubai International Baja 2019

Adel Abdulla vyhrál dubajskou baju 2019 v hodnocení kategorie T3. Katařan uspěl, přestože startoval s buggy kategorie side-by-side teprve podruhé a v úvodní etapě jej přibrzdily technické problémy.

V předchozích sezonách sbíral Abdulla trofeje ve Světovém poháru FIA v cross-country rally ve skupině T2. Letos přešel do kategorie T3. Poprvé s Maverickem X3 startoval minulý měsíc na Qatar Cross-Country Rally. Na domácí půdě vyhrál tři rychlostní zkoušky, ale z boje o vítězství jej vyřadily technické problémy ve druhé etapě. Ovšem už při Dubai International Baja si připsal první triumf s novým strojem.

S francouzským navigátorem Jeanem Michelem Polatem se vedení ujali už po první etapě, přestože se potýkali s nižším výkonem motoru.

„Kontrolka motoru nám svítila hned od startu,“ popisoval v cíli páteční etapy Adel Abdulla. „Měli jsme k dispozici možná tak 80 procent výkonu. Naše maximální rychlost se pohybovala okolo 105 km/h. Jednou jsme zastavovali, abychom vše resetovali. Mysleli jsme si, že se jedná o problém s počítačem. Za daných podmínek jsme odvedli dobrou práci.“

Posádka FN Speed Teamu vyhrála i druhou etapu a slavila přesvědčivou výhru.

„Byl to náročný závod, terén byl místy zrádný, ale zvládli jsme to. Dnes jsme nebyli tak rychlí, protože jsme se snažili vyvarovat problémů. Doufám, že těchto 25 bodů je jen začátek a že před sebou máme dobrou sezonu,“ řekl v cíli Abdulla.

Fjodor Vorobjev, Dubai International Baja 2019
Fjodor Vorobjev / Kirill Šubin, Can-Am Maverick X3, Zavidovo Racing Team. Dubai International Baja 2019. © South Racing

Druhé místo obsadil při svém teprve druhém startu na mezinárodní scéně Rus Fjodor Vorobjev (Can-Am). Body za třetí místo získal Španěl Santiago Navarro (Can-Am).

První příčku v průběžném hodnocení světového poháru v kategorii T3 udržel Ital Michele Cinotto. Vítěz úvodní ruské baji skončil v Dubaji čtvrtý, přesto vede o devět bodů před Vorobjevem a Abdullahem Al Zubairem. Ománec byl v Rusku druhý, v Dubaji však havaroval ve druhé etapě a s obrovskou penalizací byl v T3 klasifikován jako šestý. Na čtvrtou příčku hodnocení SP se vyhoupl Adel Abdulla.

Po svižném úvodu následuje ve Světovém poháru v cross-country bajách více než tříměsíční přestávka. Třetím podnikem sezony bude Italian Baja, která se pojede ve dnech 20. až 23. června.

Výsledky Dubai International Baja 2019 – kategorie T3:

1.Abdulla / PolatoCan-Am Maverick X36:14:33
2.Vorobjev / ŠubinCan-Am Maverick X3+25:57
3.Navarro / LopezCan-Am Maverick X3+31:44
4.Cinotto / DominellaPolaris RZR 1000+38:22
5.Fadel / TysonPolaris XP 1000+40:39
6.Al Zubair / Al KuwariCan-Am Maverick X3+23:31:04

Mohlo by vás zajímat

Michael Metge, Merzouga Rally 2019

Aragón: Tovární týmy i české překvapení [seznam přihlášených]

Velmi solidním obsazením se může Baja Aragón 2019 pochlubit i v kategorii motocyklů. Třetí a zároveň předposlední podnik Světového

Více...
Jaroslav Valtr, testování Tunisko 2019

Aragón: Macík, Valtr i Bonver Dakar Project [seznam přihlášených]

České týmy se příští víkend na Baja Aragón pokusí prodloužit vítěznou sérii, kterou na španělské soutěži v kategorii kamionů

Více...
Martin Prokop, Baja Aragón 2018

Aragón: Trojice českých jezdců proti silné konkurenci [seznam přihlášených]

Baja Aragón patří k nejpopulárnějším cross-country závodům na evropském kontinentu a startovní listina 36. ročníku výsadní postavení španělského podniku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu