De Rooy o Dakaru v Saúdské Arábii: Aspoň mají skutečnou poušť

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:

Gerard de Rooy je další hvězdou, která prostřednictvím médií veřejně de facto potvrdila stěhování dakarské rally na Blízký východ. Nizozemec navíc velice vítá změnu na postu ředitele Rally Dakar.

„Můžeme říct, že Jižní Amerika končí. Nemyslím si, že by existoval nějaký platný kontrakt [mezi pořádající společností Amaury Sports Organisation a některou z jihoamerických zemí]. Vím to, protože jsem v kontaktu s lidmi, kteří jsou přímo v centru dění,“ uvedl Gerard de Rooy počátkem tohoto týdne pro web nizozemské televizní a rozhlasové stanice.

Avizovaný přesun Dakaru do Saúdské Arábie nepochybně vyvolá jisté pochybnosti o vhodnosti tohoto kroku s ohledem na některá politická témata. Ať už jde o mezinárodní vztahy Saúdské Arábie nebo otázku dodržování lidských práv v této zemi. Tím se však úspěšný byznysmen – přinejmenším v médiích – zabývat nechce.

„To bychom nemohli závodit v mnoha zemích. Já tam pojedu jako sportovec, nejsem politik,“ upozornil De Rooy.

Gerard de Rooy, Dakar 2019
Gerard de Rooy, Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2019. © Team De Rooy

Dvojnásobného vítěze Rally Dakar v kategorii kamionů zajímají spíš přírodní podmínky, které rozhodující měrou ovlivní charakter dalších ročníků Dakaru: „Skvělé je, že Saúdská Arábie má aspoň skutečnou poušť.“

Pro Omroep Brabant komentoval De Rooy také změnu na postu ředitele soutěže. K nově jmenovanému Davidu Casterovi se nevyjádřil, ale směrem k jeho předchůdci Etiennu Lavignemu nešetřil kritikou.

„Je dobře, že došlo ke změně, ale mělo se to stát už před deseti lety. Vše mohlo být mnohem lepší. Myslím si, že z jeho odchodu mají radost všichni. Víc ho zajímaly peníze než mezilidské vztahy. Mně chybět nebude,“ nebere si servítky De Rooy.

Zatímco příchod nového ředitele Rally Dakar potvrdila A.S.O. na sociálních sítích toto pondělí, na oficiální informace o podobě a místě konání Rally Dakar 2020 si stále ještě musíme počkat.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu