De Rooy o Dakaru v Saúdské Arábii: Aspoň mají skutečnou poušť

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony, Rally Dakar  
/ Aktualizováno:
Gerard de Rooy, Dakar 2019

Gerard de Rooy je další hvězdou, která prostřednictvím médií veřejně de facto potvrdila stěhování dakarské rally na Blízký východ. Nizozemec navíc velice vítá změnu na postu ředitele Rally Dakar.

„Můžeme říct, že Jižní Amerika končí. Nemyslím si, že by existoval nějaký platný kontrakt [mezi pořádající společností Amaury Sports Organisation a některou z jihoamerických zemí]. Vím to, protože jsem v kontaktu s lidmi, kteří jsou přímo v centru dění,“ uvedl Gerard de Rooy počátkem tohoto týdne pro web nizozemské televizní a rozhlasové stanice.

Avizovaný přesun Dakaru do Saúdské Arábie nepochybně vyvolá jisté pochybnosti o vhodnosti tohoto kroku s ohledem na některá politická témata. Ať už jde o mezinárodní vztahy Saúdské Arábie nebo otázku dodržování lidských práv v této zemi. Tím se však úspěšný byznysmen – přinejmenším v médiích – zabývat nechce.

„To bychom nemohli závodit v mnoha zemích. Já tam pojedu jako sportovec, nejsem politik,“ upozornil De Rooy.

Gerard de Rooy, Dakar 2019
Gerard de Rooy, Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2019. © Team De Rooy

Dvojnásobného vítěze Rally Dakar v kategorii kamionů zajímají spíš přírodní podmínky, které rozhodující měrou ovlivní charakter dalších ročníků Dakaru: „Skvělé je, že Saúdská Arábie má aspoň skutečnou poušť.“

Pro Omroep Brabant komentoval De Rooy také změnu na postu ředitele soutěže. K nově jmenovanému Davidu Casterovi se nevyjádřil, ale směrem k jeho předchůdci Etiennu Lavignemu nešetřil kritikou.

„Je dobře, že došlo ke změně, ale mělo se to stát už před deseti lety. Vše mohlo být mnohem lepší. Myslím si, že z jeho odchodu mají radost všichni. Víc ho zajímaly peníze než mezilidské vztahy. Mně chybět nebude,“ nebere si servítky De Rooy.

Zatímco příchod nového ředitele Rally Dakar potvrdila A.S.O. na sociálních sítích toto pondělí, na oficiální informace o podobě a místě konání Rally Dakar 2020 si stále ještě musíme počkat.

Mohlo by vás zajímat

Nasser Al-Attiyah, Dakar 2019

Dakar 2020: Roadbook až před startem, žolíci a supermaraton

Stěhováním do Saúdské Arábie a jmenováním Davida Castery novým ředitelem zásadní proměna Rally Dakar rozhodně nekončí. Tým, jenž si

Více...
Jan Brabec

Jan Brabec skončil se zlomeninami v tuniské nemocnici

Jarní testování na Sahaře je pro tým Big Shock Racing už tradičně důležitou součástí přípravy na následující ročník Rally

Více...
Andrej Karginov, Rally Kazakhstan 2018

Hvězdy Kamazu vyrazí místo Silk Way na Rally Kazakhstan

Po loňské premiéře se Kamaz podruhé vrací na Rally Kazakhstan. Stejně jako před rokem vysílá do Aktau dvojici svých

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu