De Rooy o Dakaru v Saúdské Arábii: Aspoň mají skutečnou poušť

Rubrika: Dakar 2020, Kamiony, Rally Dakar
Gerard de Rooy, Dakar 2019

Gerard de Rooy je další hvězdou, která prostřednictvím médií veřejně de facto potvrdila stěhování dakarské rally na Blízký východ. Nizozemec navíc velice vítá změnu na postu ředitele Rally Dakar.

„Můžeme říct, že Jižní Amerika končí. Nemyslím si, že by existoval nějaký platný kontrakt [mezi pořádající společností Amaury Sports Organisation a některou z jihoamerických zemí]. Vím to, protože jsem v kontaktu s lidmi, kteří jsou přímo v centru dění,“ uvedl Gerard de Rooy počátkem tohoto týdne pro web nizozemské televizní a rozhlasové stanice.

Avizovaný přesun Dakaru do Saúdské Arábie nepochybně vyvolá jisté pochybnosti o vhodnosti tohoto kroku s ohledem na některá politická témata. Ať už jde o mezinárodní vztahy Saúdské Arábie nebo otázku dodržování lidských práv v této zemi. Tím se však úspěšný byznysmen – přinejmenším v médiích – zabývat nechce.

„To bychom nemohli závodit v mnoha zemích. Já tam pojedu jako sportovec, nejsem politik,“ upozornil De Rooy.

Gerard de Rooy, Dakar 2019
Gerard de Rooy, Petronas Team De Rooy Iveco. Rally Dakar 2019. © Team De Rooy

Dvojnásobného vítěze Rally Dakar v kategorii kamionů zajímají spíš přírodní podmínky, které rozhodující měrou ovlivní charakter dalších ročníků Dakaru: „Skvělé je, že Saúdská Arábie má aspoň skutečnou poušť.“

Pro Omroep Brabant komentoval De Rooy také změnu na postu ředitele soutěže. K nově jmenovanému Davidu Casterovi se nevyjádřil, ale směrem k jeho předchůdci Etiennu Lavignemu nešetřil kritikou.

„Je dobře, že došlo ke změně, ale mělo se to stát už před deseti lety. Vše mohlo být mnohem lepší. Myslím si, že z jeho odchodu mají radost všichni. Víc ho zajímaly peníze než mezilidské vztahy. Mně chybět nebude,“ nebere si servítky De Rooy.

Zatímco příchod nového ředitele Rally Dakar potvrdila A.S.O. na sociálních sítích toto pondělí, na oficiální informace o podobě a místě konání Rally Dakar 2020 si stále ještě musíme počkat.

Mohlo by vás zajímat

Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali

Více...
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou

Více...
Martin Macík, Dakar Setkání 2019

Macíkův nový kamion vyjede v dubnu, chybí už jen kola

Martina Macíka mladšího jsme na autodromu v Sosnové zastihli už v sobotu odpoledne. Uděloval pokyny spolupracovníkům, kteří v paddocku

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu