Tatra Trucks se představí na Dakar setkání v Sosnové

Rubrika: Dakar Setkání, Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Tatra T 815 6x6 VE Ostrý-II

V neděli 24. března 2019 proběhne na autodromu v Sosnové u České Lípy pátý ročník největšího setkání závodníků z dakarské rally a dalších maratónských offroad soutěží – Mogul Dakar setkání. Oblíbená akce divákům představí závodníky i soutěžní vozy, které v nejtěžších soutěžích světa reprezentují Českou republiku. Nebudou chybět speciální vozy Tatra, které k dakarské rally i dalším závodům neodmyslitelně patří.

Na autodromu se sejdou závodníci, kteří se před nedávnem vrátili z offroadových a maratónských soutěží jako jsou Africa Eco Race nebo Rally Dakar. Diváci zde uvidí jejich špičkovou závodní techniku v servisním zázemí i na trati autodromu, kde bude připravena speciální offroadová trať.

Tatra Trucks zde představí závodní speciál Tatra T 815 6×6 VE „Ostrý-II“, který se zúčastnil Rally Paříž-Dakar 1986 a je jedním ze dvou úplně prvních vozů Tatra připravených pro tento slavný závod. Vůz po svém působení na Dakaru tři desítky let jezdil v soukromých službách v severní a západní Africe a kopřivnická automobilka ho v roce 2016 získala zpět a kompletně zrenovovala. Dnes je drahocenným exponátem budované sbírky nákladních vozidel Tatra.

Tatra T 815 6x6 VE Ostrý-II
Tatra T 815 6x6 VE „Ostrý-II“ © Tatra Trucks

Z dalších vozů kopřivnické produkce si návštěvníci v Sosnové budou moci prohlédnout závodní speciál Tomáše Tomečka Tatra T 815 Dakar a podpůrný vůz Tatra T 815 6×6 přezdívaný balai. V akci se na offroadové trati předvede i nákladní vůz Tatra Phoenix 8×8 modelového roku 2018.

Na místě bude i prodejní stánek společnosti Tatra Trucks, kde si fanoušci budou moci zakoupit nejrůznější značkové předměty a propagační materiály nebo knihu Tatra znovu doma, která vyšla před Vánocemi a vypráví příběh zmiňovaného zrenovovaného soutěžního speciálu z roku 1986. Nebude chybět ani osobní setkání s Tomášem Tomečkem, který v lednu úspěšně dorazil do cíle soutěže Africa Eco Race. Součástí setkání bude i autogramiáda.

Tomáš Tomeček, Africa Race 2019
Tomáš Tomeček, Tatra 815 Dakar 2T0R45, Tatra Tom Racing. Africa Eco Race 2019. © Tatra Tom Racing

Pořadatelé letošního ročníku Mogul Dakar setkání slibují nevídanou podívanou, atraktivní trať i pestrý program. Návštěvníci uvidí na vlastní oči špičku domácích dakarských závodníků v kategorii kamionů, automobilů, motocyklů i čtyřkolek. Kromě špičkových českých týmu se představí i několik závodníků ze zahraničí. Velkou atrakcí setkání bude tradičně závod dokonalých RC modelů dakarských nákladních závodních automobilů, který si každoročně získává velký obdiv malých i velkých návštěvníků.

Mogul Dakar Setkání láká každým rokem více a více návštěvníků a stává se jednou z největších motoristických akcí v Libereckém kraji.

Tisková zpráva společnosti Tatra Trucks (editováno)

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Mpumalanga 400 2019

Toyota o víkendu poprvé nasadí vylepšený Hilux

Po premiérovém vítězství na Rally Dakar u Toyoty rozhodně neusnuli na vavřínech. Japonská značka cílí na další úspěchy. A

Více...
Luc Alphand, Rally Kazakhstan 2018

Rally Kazakhstan: Peterhanselovi poprvé s buggy [seznam přihlášených]

Souboj o vítězství i umístění na dalších pódiových pozicích by mohl být při Rally Kazakhstan 2019 hodně dramatický. Na

Více...
Big Shock Racing, Iveco

Macík poprvé ukázal Karla, nový kamion pro Dakar 2020

Závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020 je na světě. „Karel“ má v sobě vše dobré z „Franty“, vozu Liaz, se

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu