Tatra Trucks se představí na Dakar setkání v Sosnové

In Dakar Setkání, Tiskové zprávy On
- Updated

V neděli 24. března 2019 proběhne na autodromu v Sosnové u České Lípy pátý ročník největšího setkání závodníků z dakarské rally a dalších maratónských offroad soutěží – Mogul Dakar setkání. Oblíbená akce divákům představí závodníky i soutěžní vozy, které v nejtěžších soutěžích světa reprezentují Českou republiku. Nebudou chybět speciální vozy Tatra, které k dakarské rally i dalším závodům neodmyslitelně patří.

Na autodromu se sejdou závodníci, kteří se před nedávnem vrátili z offroadových a maratónských soutěží jako jsou Africa Eco Race nebo Rally Dakar. Diváci zde uvidí jejich špičkovou závodní techniku v servisním zázemí i na trati autodromu, kde bude připravena speciální offroadová trať.

Tatra Trucks zde představí závodní speciál Tatra T 815 6×6 VE „Ostrý-II“, který se zúčastnil Rally Paříž-Dakar 1986 a je jedním ze dvou úplně prvních vozů Tatra připravených pro tento slavný závod. Vůz po svém působení na Dakaru tři desítky let jezdil v soukromých službách v severní a západní Africe a kopřivnická automobilka ho v roce 2016 získala zpět a kompletně zrenovovala. Dnes je drahocenným exponátem budované sbírky nákladních vozidel Tatra.

Tatra T 815 6x6 VE Ostrý-II
Tatra T 815 6x6 VE „Ostrý-II“ © Tatra Trucks

Z dalších vozů kopřivnické produkce si návštěvníci v Sosnové budou moci prohlédnout závodní speciál Tomáše Tomečka Tatra T 815 Dakar a podpůrný vůz Tatra T 815 6×6 přezdívaný balai. V akci se na offroadové trati předvede i nákladní vůz Tatra Phoenix 8×8 modelového roku 2018.

Na místě bude i prodejní stánek společnosti Tatra Trucks, kde si fanoušci budou moci zakoupit nejrůznější značkové předměty a propagační materiály nebo knihu Tatra znovu doma, která vyšla před Vánocemi a vypráví příběh zmiňovaného zrenovovaného soutěžního speciálu z roku 1986. Nebude chybět ani osobní setkání s Tomášem Tomečkem, který v lednu úspěšně dorazil do cíle soutěže Africa Eco Race. Součástí setkání bude i autogramiáda.

Tomáš Tomeček, Africa Race 2019
Tomáš Tomeček, Tatra 815 Dakar 2T0R45, Promet/Czechoslovak Group Team. Africa Eco Race 2019. © Tatra Tom Racing

Pořadatelé letošního ročníku Mogul Dakar setkání slibují nevídanou podívanou, atraktivní trať i pestrý program. Návštěvníci uvidí na vlastní oči špičku domácích dakarských závodníků v kategorii kamionů, automobilů, motocyklů i čtyřkolek. Kromě špičkových českých týmu se představí i několik závodníků ze zahraničí. Velkou atrakcí setkání bude tradičně závod dokonalých RC modelů dakarských nákladních závodních automobilů, který si každoročně získává velký obdiv malých i velkých návštěvníků.

Mogul Dakar Setkání láká každým rokem více a více návštěvníků a stává se jednou z největších motoristických akcí v Libereckém kraji.

Tisková zpráva společnosti Tatra Trucks (editováno)

You may also read!

DAKARMANIA #5

DAKARMANIA #5 právě vychází

Dakar 2022 je minulostí stejně jako třiačtyřicet předchozích ročníků. Všechny však zůstávají ohromnou studnicí informací a příběhů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v Loprais Teamu dokončili Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2022

Dakar 2022: Loprais Team zpátky v soutěži i mezi elitou

Můžeš neuspět, ale nesmíš přestat bojovat. Právě tato myšlenka v posledních dvou dnech hnala vpřed členy Loprais Teamu.

Více...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu