Nasser Al-Attiyah píše historii i s VW Polo R5

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:

Nasser Al-Attiyah a Mathieu Baumel září v úvodu sezony 2019 nejen v cross-country rally, ale také v klasických automobilových soutěžích. Na svém kontě mají letos zatím tři starty a tři vítězství. O víkendu suverénně ovládli úvodní podnik blízkovýchodního šampionátu v rally (MERC), který se jel v Kataru.

Qatar International Rally byla první soutěží, kterou Nasser Al-Attiyah absolvoval s novým Volkswagenem Polo R5. Vůz pro něj připravil britský Autotek Motorsport.

Katarsko-francouzská dvojice byla nejrychlejší na všech jedenácti rychlostních zkouškách. Do cíle dorazila s náskokem tří a půl minuty před Al-Attiyahovým krajanem Abdulazizem Al-Kuwarim, který se za volant soutěžního vozu (a zároveň Fabie R5) vrátil po téměř tříleté přestávce.

Al-Attiyah s Baumelem se do historie světové rally zapsali jako první posádka, která dokázala s Polem R5 vyhrát v absolutním hodnocení soutěže některého z kontinentálních, resp. regionálních šampionátů.

Nasser Al-Attiyah, Qatar International Rally 2019
Nasser Al-Attiyah / Mathieu Baumel, VW Polo R5. Qatar International Rally 2019. © QMMF/NDP Publicity Services

Al-Attiyah triumfoval na domácí rally už počtrnácté. Celkově vyhrál některou ze soutěží MERC už posedmdesáté. Blízkovýchodní šampionát se jezdí od roku 1984 a víkendová katarská rally byla jeho 211. podnikem.

„Auto i tým fungovaly velmi dobře a my jsme se během závodu hodně naučili,“ hodnotil Nasser Al-Attiyah v cíli. „Byla to zábava. Za volantem jsem si rychle zvykl, jako bych to auto už dlouho znal. Je podobné Fordu a Škodě. R5 je prostě R5. Jel jsem s nastavením, jaké nám dodal Volkswagen, protože před soutěží jsme neměli čas ho vyzkoušet. Rozsáhlejší testování absolvujeme před Jordánskem.“

Baumelova bilance v MERC je o poznání skromnější, byť také úctyhodná. V Kataru vyhrál Francouz potřetí, celkově poosmnácté.

„V posledních dvou letech jsme měli problémy a tady v Kataru jsme odstoupili,“ připomněl Mathieu Baumel. „Letos jsme jeli s novým vozem a měli jsme trochu obavy, ale auto bylo perfektní. Navíc jsme neudělali žádný defekt. Byl to dobrý týden.“

Druhou soutěž MERC 2019 hostí od 24. do 27. dubna Jordánsko. Ještě před tím se Al-Attiyah a Baumel vrátí do kokpitu Toyoty Hilux. V barvách japonského továrního týmu se na přelomu března a dubna zúčastní Abu Dhabi Desert Challenge, druhého podniku Světového poháru FIA v cross-country rally.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Sam Sunderland, Rallye du Maroc 2019

FIM: Zkrácené MS odstartuje v září, SP v červenci

Mezinárodní motocyklové federace zveřejnila aktualizované kalendáře svého světového šampionátu v cross-country rally i světového poháru v bajách.

Více...
Martin Michek, Dakar 2020

DAKAR LIVE LOKET 2020

Doba koronavirová snad spěje ke svému konci a my se můžeme těšit na burácející závodní stroje a akce s nimi spojené. Jednu z prvních pořádá tým Orion – MRG.

Více...
Nani Roma, Dakar 2020

Prodrive na Dakaru 2021 se španělsko-britskou jezdeckou dvojicí?

Prodrive intenzivně pracuje na vývoji svých speciálů pro cross-country rally a jedná s jezdci, kteří by se v jeho barvách mohli objevit na Dakaru 2021.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu