Van Beveren premiéru za volantem zvládl a bavil se

Rubrika: Zajímavosti  
/ Aktualizováno:
Adrien Van Beveren, Rallye Le Touquet 2019

Adrien Van Beveren svou premiéru za volantem soutěžního vozu zvládl. Víkendovou Rallye Le Touquet – Pas de Calais, úvodní podnik francouzského asfaltového šampionátu 2019, dokončil s vozem kategorie R5 se ctí.

Tovární jezdec Yamahy si tratě známé francouzské soutěže vyzkoušel už v letech 2014 a 2017 v roli předjezdce. Letos však poprvé poměřil své síly s domácí soutěžáckou elitou v přímém souboji. Se zkušeným navigátorem Xavierem Panserim měli k dispozici Citroën C3 R5 připravený renomovaným týmem PH Sport.

Adrien van Beveren si na zmoklých a uklouzaných tratích první páteční etapy sice neodpustil několik menších výletů mimo trať, ale za volantem si rychle zvykal. Do soutěže vstoupil 21. časem na úvodní rychlostní zkoušce, pak však zrychloval. V sobotu se na dvou měřených úsecích prosadil dokonce do elitní desítky.

Celkově obsadil dvanácté místo, když před ním skončily jen posádky s vozy kategorie R5 a jedna s „wéercéčkem“. Několik dalších „er-pětek“ nechal za svými zády.

„Byla to veliká zábava! První zkušenost s rally mi zůstane dlouho v paměti. Přinesla mi spoustu zážitků a hodně jsem se naučil,“ hodnotil Adrien Van Beveren v cíli. „Začínali jsme od nuly a skončili jsme před branami první desítky klasifikace francouzského šampionátu, což by nebylo možné bez mého skvělého spolujezdce Xaviera Panseriho. Chci také poděkovat celému týmu PH Sport, který se mnou zacházel jako s opravdovým jezdcem rally. Ale ujišťuji vás, že mým cílem i nadále zůstává úspěch s Yamahou na následujících ročnících Rally Dakar.“

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Gerard de Rooy, Dakar 2019

Dakar 2020 bez Gerarda de Rooye

Dvojnásobný vítěz Rally Dakar a jeden z hlavních favoritů kategorie kamionů Gerard de Rooy se na start prvního saúdskoarabského ročníku nepostaví.

Více...
Rallye El Chott 2019

El Chott: Vítězství pro Michka, pro všechny dobrá příprava

Už při své třetí rally se Martin Michek dočkal prvního vítězství. Jezdec týmu Orion – MRG ovládl celkové hodnocení Sahara Rallye de Tunisie - El Chott 2019.

Více...
Recce Africa Eco Race 2020

Africa Race 2020: Třešničkou na dortu Tidžikdža

Dvanáctý ročník Africa Eco Race zpestří řada novinek. K nejatraktivnějším inovacím mají patřit etapy v okolí mauretánské Tidžikdži.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu