Ollie Roučková provětrala svůj Maverick X RS v Německu

Rubrika: SSV  
/ Aktualizováno:

Olga Roučková a její dakarský Can-Am Maverick X RS mají za sebou první závod od návratu z Peru. Novopečená držitelka ceny Elišky Junkové se o víkendu zúčastnila druhého podniku německé série Endurance Masters.

Prostředí německého cross-country šampionátu zná Ollie Roučková dobře už z minulosti, kdy v jeho rámci sbírala úspěchy na čtyřkolce. O víkendu však na náročné písčité tratě v Boxbergu vyrazila poprvé se strojem kategorie side-by-side (SxS).

„Byla to krátká, ale náročná trať. Jeden okruh trval čtyři minuty, jenže už od druhého kola se v měkkém písku vyjely hluboké koleje, což závodu přidávalo na náročnosti,“ popisuje Olga Roučková.

V rámci prvního ostrého svezení po Dakaru 2019 absolvovala Ollie dvě třicetiminutové rozjížďky.

„Na jednu stranu to bylo málo, ale na druhou tak akorát. Brala jsem to jako trénink a jako první jarní svezení. Ale ve srovnání s tím, na co jsem byla zvyklá na čtyřkolce, to bylo hodně zvláštní. Závody, které jsem jezdila se čtyřkolkou, trvaly od 90 minut do tří hodin.“

Ollie Roučková, Endurance Masters Boxberg 2019
Ollie Roučková, Can-Am Maverick X RS. Endurance Masters Boxberg 2019. © Ollie Racing Team

První rozjížďka bolela

Hned první jízda s sebou přinesla jistou nepříjemnost.

„Při předjíždění jsem doplatila na nepozornost jednoho ze soupeřů. Tlačil se do prostoru, kde neměl místo, a narazil do mě z pravé strany. Vůbec jsem to nečekala, trochu jsem si odrazila rameno a musela jsem s tím pak bojovat v obou rozjížďkách. Naštěstí to nijak neodnesla technika a ani pro mě to není velká komplikace. Trochu to bolí, není to stoprocentní, ale v tréninku mě to neomezuje.“

Dakarský Can-Am není úplně ideální technikou pro závody německé série, z pochopitelných důvodů ale Ollie jela právě s Maverickem X RS.

„Ve srovnání s ostatními bylo naše autíčko opravdový mastodont. Dakarský speciál je mnohem těžší než malé agilní sériové vozy,“ upozorňuje Ollie.

Přesto obsadila v konkurenci patnácti jezdců sedmé místo. Důležitější než výsledek byly další ujeté kilometry a čas strávený za volantem svého speciálu, který po návratu z Dakaru prošel důkladnou údržbou a v dalším průběhu roku jej čekají některá vylepšení.

„V Boxbergu na autě nic nového nebylo, ale na dílně už máme rozpracované jednotlivé projekty, které budeme v průběhu roku aplikovat.“

V rámci Endurance Series by se Ollie měla znovu představit 6. dubna při závodě v Marisfeldu. V plánu jsou také velké mezinárodní podniky. Prvním z nich by měla být španělská Baja Aragón, která se pojede 25. až 27. července jako čtvrtý podnik Světového poháru FIA v cross-country bajách.

Již tuto neděli (24. března) se Olga Roučková společně s týmem Moto Racing Group (MRG) zúčastní Mogul Dakar Setkání na Autodromu v Sosnové u České Lípy.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Scania Lonestar DKR3, Dakarspeed. © Dakarspeed

Dakar 2021: Maurik van den Heuvel míří vysoko

Maurik van den Heuvel a jeho tým Dakarspeed odhalili válečné barvy nového kamionu Scania Lonestar DKR3 a potvrdili účast na Rally Dakar 2021.

Více...
Sebastian Bühler, Baja TT do Pinhal 2020

Baja do Pinhal: Bühler dominoval. Světové body pro Roučkovou

Úvodní podnik zkrácené sezony Světového poháru FIM v bajách suverénně ovládl Němec Sebastian Bühler, který zvítězil stylem start-cíl.

Více...
Martin Prokop, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge zrušena, Dubajská baja potvrzena

Týmy připravující se na Dakar 2021 musí znovu měnit plány. Mnohé z nich hodlaly vyrazit na Abu Dhabi Desert Challenge, jenže letošní ročník byl zrušen.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu