Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Rubrika: Quad  
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou soutěž také dokončili.

Hned na úvod připravili pořadatelé skutečně náročnou trať. V první etapě nevynechala žádný z kontrolních bodů pouhá pětina všech účastníků a o den později jich bylo ještě méně. Prubířským kamenem byly ve druhé etapě především duny v jejím závěru. Navíc jezdci z kategorie „profesionálů“ museli jejich průjezd zvládnout hned dvakrát. Jenže i předchozí úsek byl velmi vyčerpávající, a tak mnozí závodníci druhé kolečko zkrátka vypustili.

Zdeněk Tůma i Josef Macháček patřili k těm méně šťastným a po druhém dni prakticky vypadli z boje o vítězství. S výraznou ztrátou figurovali na čtvrté a páté pozici. Na třetího Laurenta Hellemanse ztrácel Tůma více než tři a tři čtvrtě hodiny a Macháčkův deficit byl ještě o necelých šestnáct minut větší.

Josef Macháček, Tuareg Rallye 2019
Josef Macháček. Tuareg Rallye 2019. © Tuareg Rallye Media/RallyCool!

Nicméně oba Češi v dalším průběhu pokračovali v srdnatých výkonech. Tůma vyhrál pátou a sedmou etapu a svůj odstup od pódiových příček srazil na pouhých dvanáct minut, přesto se musel smířit s nepopulární „bramborou“. Macháček zůstal pátý.

V kategorii čtyřkolek zvítězil domácí Mohamed Islam Saib s téměř čtyřhodinovým náskokem před Němcem Clemensem Eickerem.

Soutěž poznamenala tragická nehoda, k níž došlo ve třetí etapě. Italský quadista Giovanni Stefani podlehl zraněním, která utrpěl při havárii na jedné z dun.

Mohlo by vás zajímat

Martin van den Brink, Morocco Desert Challenge 2019

Van den Brink je už celkově třetí

Opět v elitní pětici přijíždí pilot Martin van den Brink. Po šesté etapě dálkové rally Morocco Desert Challenge mu

Více...
Erik van Loon, Morocco Desert Challenge 2019

Střípky z MDC: Van Loon havaroval, Ouředníčkův Ford hořel, Howes vede

Šestá etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla náročná a mimořádně dramatická. Dosud vedoucí muž kategorie automobilů Erik van Loon

Více...
Gert Huzink, Morocco Desert Challenge 2019

Kamion MKR ovládl v Maroku pátou etapu

MKR Technology slaví v dálkové rally Morocco Desert Challenge další vítězství. Zlato v páté etapě bere holandský pilot severočeského

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu