Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Rubrika: Quad  
Zdeněk Tůma, Tuareg Rallye 2019

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou soutěž také dokončili.

Hned na úvod připravili pořadatelé skutečně náročnou trať. V první etapě nevynechala žádný z kontrolních bodů pouhá pětina všech účastníků a o den později jich bylo ještě méně. Prubířským kamenem byly ve druhé etapě především duny v jejím závěru. Navíc jezdci z kategorie „profesionálů“ museli jejich průjezd zvládnout hned dvakrát. Jenže i předchozí úsek byl velmi vyčerpávající, a tak mnozí závodníci druhé kolečko zkrátka vypustili.

Zdeněk Tůma i Josef Macháček patřili k těm méně šťastným a po druhém dni prakticky vypadli z boje o vítězství. S výraznou ztrátou figurovali na čtvrté a páté pozici. Na třetího Laurenta Hellemanse ztrácel Tůma více než tři a tři čtvrtě hodiny a Macháčkův deficit byl ještě o necelých šestnáct minut větší.

Josef Macháček, Tuareg Rallye 2019
Josef Macháček. Tuareg Rallye 2019. © Tuareg Rallye Media/RallyCool!

Nicméně oba Češi v dalším průběhu pokračovali v srdnatých výkonech. Tůma vyhrál pátou a sedmou etapu a svůj odstup od pódiových příček srazil na pouhých dvanáct minut, přesto se musel smířit s nepopulární „bramborou“. Macháček zůstal pátý.

V kategorii čtyřkolek zvítězil domácí Mohamed Islam Saib s téměř čtyřhodinovým náskokem před Němcem Clemensem Eickerem.

Soutěž poznamenala tragická nehoda, k níž došlo ve třetí etapě. Italský quadista Giovanni Stefani podlehl zraněním, která utrpěl při havárii na jedné z dun.

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Silk Way: MAZ se Kamazům postaví s kapotnikem [seznam přihlášených]

Do devátého ročníku Silk Way Rally odstartuje v kategorii kamionů šestnáct posádek. Největšími soupeři továrních Kamazů by měly být

Více...
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem,

Více...
Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu