Tuareg Rallye: Tůma a Macháček v první pětce

Rubrika: Quad  
/ Aktualizováno:

Zdeněk Tůma a Josef Macháček byli jedinými dvěma českými zástupci na startu Tuareg Rallye 2019. Oba zkušení čtyřkolkáři alžírskou soutěž také dokončili.

Hned na úvod připravili pořadatelé skutečně náročnou trať. V první etapě nevynechala žádný z kontrolních bodů pouhá pětina všech účastníků a o den později jich bylo ještě méně. Prubířským kamenem byly ve druhé etapě především duny v jejím závěru. Navíc jezdci z kategorie „profesionálů“ museli jejich průjezd zvládnout hned dvakrát. Jenže i předchozí úsek byl velmi vyčerpávající, a tak mnozí závodníci druhé kolečko zkrátka vypustili.

Zdeněk Tůma i Josef Macháček patřili k těm méně šťastným a po druhém dni prakticky vypadli z boje o vítězství. S výraznou ztrátou figurovali na čtvrté a páté pozici. Na třetího Laurenta Hellemanse ztrácel Tůma více než tři a tři čtvrtě hodiny a Macháčkův deficit byl ještě o necelých šestnáct minut větší.

Josef Macháček, Tuareg Rallye 2019
Josef Macháček. Tuareg Rallye 2019. © Tuareg Rallye Media/RallyCool!

Nicméně oba Češi v dalším průběhu pokračovali v srdnatých výkonech. Tůma vyhrál pátou a sedmou etapu a svůj odstup od pódiových příček srazil na pouhých dvanáct minut, přesto se musel smířit s nepopulární „bramborou“. Macháček zůstal pátý.

V kategorii čtyřkolek zvítězil domácí Mohamed Islam Saib s téměř čtyřhodinovým náskokem před Němcem Clemensem Eickerem.

Soutěž poznamenala tragická nehoda, k níž došlo ve třetí etapě. Italský quadista Giovanni Stefani podlehl zraněním, která utrpěl při havárii na jedné z dun.

Akce DAKARMANIA výhodně

Mohlo by vás zajímat

Sébastien Loeb, Rallye Monte Carlo 2020

Loeba láká návrat na Dakar. Ve hře je Toyota

Rally Dakar zůstává pro Sébastiena Loeba otevřenou kapitolou. Do své sbírky trofejí by rád přidal i pohár pro vítěze nejslavnější maratonské rally světa.

Více...
Carlos Sainz, Dakar 2020

Buginy jako možná cesta do hybridní dakarské budoucnosti

Buginy s hybridními motory? Díky své konfiguraci a hmotnosti se mohou stát vhodnou platformou pro společnosti, které se chtějí vydat alternativní cestou.

Více...
Dakarspeed DKR3

Amerika na podvozku ze Sedlčan

Dakarspeed představil nový soutěžní kamion. Přestože se jedná o velmi unikátní stroj, konstruktér Martijn van Rooij využil i některé osvědčené komponenty.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu