Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Rubrika: Auto, FIA CEZ CCR
/ Aktualizováno:
Miroslav Zapletal, Adrenalin Kupa Bugac 2019

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali první dvě příčky v absolutním pořadí a prosadili se i v jednotlivých kategoriích.

O první body do tabulky FIA CEZ se na jihu Maďarska v pátek a v sobotu (22. a 23. března) závodilo za příjemného jarního počasí na čtyřech rychlostních zkouškách o celkové délce 321 kilometrů.

Miroslav Zapletal se slovenským navigátorem Markem Sýkorou byli s Hummerem H3 Evo 7 nejrychlejší na všech čtyřech měřených úsecích a díky tomu pochopitelně slavili i celkové vítězství.

Zdeněk Pořízek, Adrenalin Kupa Bugac 2019
Zdeněk Pořízek / Pavel Vaculík, Ford F-150. Adrenalin Kupa Bugac 2019. © MNASZ

Pro poháry za druhé místo absolutně i v elitní kategorii T1 si s odstupem patnácti a půl minuty dojeli Zdeněk Pořízek s Pavlem Vaculíkem. Jen ve výsledcích třetí erzety figuroval jich sněhobílý Ford F-150 „až“ na třetím místě, jinak byl pokaždé druhý.

Pořízka na RZ 3 porazil kromě Zapletala také Pawel Molgo s dalším Fordem. V celkovém součtu Polák obsadil třetí příčku.

Ladislav Zavrtálek, Adrenalin Kupa Bugac 2019
Ladislav Zavrtálek / Ivo Ševčík, Can-Am Maverick X3. Thor Riders Racing. Adrenalin Kupa Bugac 2019. © MNASZ

V hodnocení skupiny TH zvítězili s téměř sedmnáctiminutovým náskokem Radim Baculík s Petrem Kostkou (Mitsubishi Pajero). Další česká posádka Ladislav Zavrtálek, Ivo Ševčík (Can-Am) skončila druhá v nejpočetněji obsazené třídě SxS-T. Necelá minuta pak ve stejné kategorii dělila od umístění na stupních vítězů Martina Müllera mladšího, jedoucího se svým otcem (Can-Am).

Středoevropský šampionát v cross-country rally pokračuje za tři týdny druhým podnikem v Polsku. Baja Drawsko se pojede v pátek 12. a v sobotu 13. dubna.

Mohlo by vás zajímat

Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...
Fjodor Vorobjev, Italian Baja 2019

Baja Italia: Vítězný Vorobjev minimalizoval Cinottův náskok

Fjodor Vorobjev a Kirill Šubin (Can-Am) si na Italian Baja připsali první vítězství sezony a v průběžném pořadí světového

Více...
Martin Prokop, Italian Baja 2019

Italian Baja: Prokop letos podruhé na pódiu. Zvítězil Terranova

Druhý letošní start ve světovém poháru v bajách proměnil Martin Prokop ve druhé umístění na stupních vítězů. Z triumfu