Český double na úvod sezony středoevropského šampionátu

Rubrika: Auto  
/ Aktualizováno:

Vstup do sezony středoevropského šampionátu v cross-country rally (FIA CEZ) se českým závodníkům vydařil. Při Adrelin Kupa Bugac opanovali první dvě příčky v absolutním pořadí a prosadili se i v jednotlivých kategoriích.

O první body do tabulky FIA CEZ se na jihu Maďarska v pátek a v sobotu (22. a 23. března) závodilo za příjemného jarního počasí na čtyřech rychlostních zkouškách o celkové délce 321 kilometrů.

Miroslav Zapletal se slovenským navigátorem Markem Sýkorou byli s Hummerem H3 Evo 7 nejrychlejší na všech čtyřech měřených úsecích a díky tomu pochopitelně slavili i celkové vítězství.

Zdeněk Pořízek, Adrenalin Kupa Bugac 2019
Zdeněk Pořízek / Pavel Vaculík, Ford F-150. Adrenalin Kupa Bugac 2019. © MNASZ

Pro poháry za druhé místo absolutně i v elitní kategorii T1 si s odstupem patnácti a půl minuty dojeli Zdeněk Pořízek s Pavlem Vaculíkem. Jen ve výsledcích třetí erzety figuroval jich sněhobílý Ford F-150 „až“ na třetím místě, jinak byl pokaždé druhý.

Pořízka na RZ 3 porazil kromě Zapletala také Pawel Molgo s dalším Fordem. V celkovém součtu Polák obsadil třetí příčku.

Ladislav Zavrtálek, Adrenalin Kupa Bugac 2019
Ladislav Zavrtálek / Ivo Ševčík, Can-Am Maverick X3. Thor Riders Racing. Adrenalin Kupa Bugac 2019. © MNASZ

V hodnocení skupiny TH zvítězili s téměř sedmnáctiminutovým náskokem Radim Baculík s Petrem Kostkou (Mitsubishi Pajero). Další česká posádka Ladislav Zavrtálek, Ivo Ševčík (Can-Am) skončila druhá v nejpočetněji obsazené třídě SxS-T. Necelá minuta pak ve stejné kategorii dělila od umístění na stupních vítězů Martina Müllera mladšího, jedoucího se svým otcem (Can-Am).

Středoevropský šampionát v cross-country rally pokračuje za tři týdny druhým podnikem v Polsku. Baja Drawsko se pojede v pátek 12. a v sobotu 13. dubna.

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Rally Dakar 2020

Rallyshow Vacov se představuje a hned čelí dunám

Poslední únorový den by si měli do svých kalendářů zaznamenat všichni příznivci Rally Dakar! Obzvlášť, pokud jsou z jižních, západních nebo středních Čech.

Více...
Aleš Loprais, Dakar 2019

Královna se vrátí na Dakar. Pilotem známý český závodník

Aleš Loprais potvrdil, že jeho tým nasadí na Dakaru 2021 dva kamiony. Instaforex Loprais Team by měly reprezentovat vozy dvou různých značek.

Více...
Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2019

Covid-19 může změnit program Silk Way Rally 2020

Organizační výbor Silk Way Rally sleduje situaci související se šířením koronaviru Covid-19 a je připraven upravit závěrečnou část jubilejního ročníku.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu