Silk Way: Kamaz jen se čtyřmi vozy a bez Nikolajeva

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Přestože do startu Silk Way Rally 2019 zbývají ještě tři měsíce, Kamaz již nyní zveřejnil svou jezdeckou sestavu. Při devátém ročníku, jehož trasa v červenci povede z Ruska přes Mongolsko do Číny, bude výprava ruského továrního týmu méně početná než před rokem.

Zatímco loni Kamaz reprezentovalo šest posádek, letos se 6. července na start rally v Irkutsku postaví čtveřice vozů. Za jejich volanty usednou Andrej Karginov, Anton Šibalov, Ajrat Mardějev a Sergej Kuprijanov.

Na Silk Way Rally by se měla znovu představit také rusko-čínská posádka s dalším Kamazem. Její složení bude zveřejněno později.

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2018
Andrej Karginov vyhrál Silk Way Rally v roce 2018. © Red Bull Content Pool

Chybět ale bude Eduard Nikolajev. Pětinásobný vítěz Dakaru bude počátkem července místo závodění plnit marketingové povinnosti na populárním Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, jehož se tým Kamaz už tradičně účastní v rámci prezentace Red Bullu.

V sestavě Kamazu pro SWR 2019 nenajdeme ani Dmitrije Sotnikova. Také druhý muž konečného hodnocení kategorie kamionů na Dakaru 2019 a vítěz SWR 2017 bude v době konání rally k dispozici pro reklamní účely. V tureckých horách se bude podílet na přípravě nového ambiciózního multimediálního projektu, na kterém společně pracují opět Kamaz a Red Bull.

Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2016
Ajrat Mardějev ovládl kategorii kamionů při Silk Way Rally 2016. © Red Bull Content Pool

Příprava Kamazu na SWR už je v plném proudu. Kromě vývoje a ladění techniky zkouší tým také nové kandidáty na pozice navigátorů a mechaniků.

Prvním závodem, kterého se Kamaz-Master v nové sezoně zúčastní, bude rally Zoloto Kagana („Zlato velkého chána“). Soutěž zařazená do ruského šampionátu se jede v okolí Astrachaně od 24. do 27. dubna.

Novinka

Mohlo by vás zajímat

Jan Brabec, Dakar 2020

Jan Brabec na Dakaru 2021: Vlastní cestou do dvacítky

Motocyklista Jan Brabec prožil turbulentní rok. Loni v květnu utrpěl několik nepříjemných zranění, z nichž se dlouho zotavoval. Přesto prokázal vůli bojovníka a svůj třetí Dakar dokončil.

Více...
Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu