Silk Way: Kamaz jen se čtyřmi vozy a bez Nikolajeva

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:
Kamaz-Master, Silk Way Rally 2018

Přestože do startu Silk Way Rally 2019 zbývají ještě tři měsíce, Kamaz již nyní zveřejnil svou jezdeckou sestavu. Při devátém ročníku, jehož trasa v červenci povede z Ruska přes Mongolsko do Číny, bude výprava ruského továrního týmu méně početná než před rokem.

Zatímco loni Kamaz reprezentovalo šest posádek, letos se 6. července na start rally v Irkutsku postaví čtveřice vozů. Za jejich volanty usednou Andrej Karginov, Anton Šibalov, Ajrat Mardějev a Sergej Kuprijanov.

Na Silk Way Rally by se měla znovu představit také rusko-čínská posádka s dalším Kamazem. Její složení bude zveřejněno později.

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2018
Andrej Karginov vyhrál Silk Way Rally v roce 2018. © Red Bull Content Pool

Chybět ale bude Eduard Nikolajev. Pětinásobný vítěz Dakaru bude počátkem července místo závodění plnit marketingové povinnosti na populárním Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, jehož se tým Kamaz už tradičně účastní v rámci prezentace Red Bullu.

V sestavě Kamazu pro SWR 2019 nenajdeme ani Dmitrije Sotnikova. Také druhý muž konečného hodnocení kategorie kamionů na Dakaru 2019 a vítěz SWR 2017 bude v době konání rally k dispozici pro reklamní účely. V tureckých horách se bude podílet na přípravě nového ambiciózního multimediálního projektu, na kterém společně pracují opět Kamaz a Red Bull.

Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2016
Ajrat Mardějev ovládl kategorii kamionů při Silk Way Rally 2016. © Red Bull Content Pool

Příprava Kamazu na SWR už je v plném proudu. Kromě vývoje a ladění techniky zkouší tým také nové kandidáty na pozice navigátorů a mechaniků.

Prvním závodem, kterého se Kamaz-Master v nové sezoně zúčastní, bude rally Zoloto Kagana („Zlato velkého chána“). Soutěž zařazená do ruského šampionátu se jede v okolí Astrachaně od 24. do 27. dubna.

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Silk Way: MAZ se Kamazům postaví s kapotnikem [seznam přihlášených]

Do devátého ročníku Silk Way Rally odstartuje v kategorii kamionů šestnáct posádek. Největšími soupeři továrních Kamazů by měly být

Více...
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem,

Více...
Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu