Silk Way: Kamaz jen se čtyřmi vozy a bez Nikolajeva

Rubrika: Kamiony, Silk Way Rally  
/ Aktualizováno:

Přestože do startu Silk Way Rally 2019 zbývají ještě tři měsíce, Kamaz již nyní zveřejnil svou jezdeckou sestavu. Při devátém ročníku, jehož trasa v červenci povede z Ruska přes Mongolsko do Číny, bude výprava ruského továrního týmu méně početná než před rokem.

Zatímco loni Kamaz reprezentovalo šest posádek, letos se 6. července na start rally v Irkutsku postaví čtveřice vozů. Za jejich volanty usednou Andrej Karginov, Anton Šibalov, Ajrat Mardějev a Sergej Kuprijanov.

Na Silk Way Rally by se měla znovu představit také rusko-čínská posádka s dalším Kamazem. Její složení bude zveřejněno později.

Andrej Karginov, Silk Way Rally 2018
Andrej Karginov vyhrál Silk Way Rally v roce 2018. © Red Bull Content Pool

Chybět ale bude Eduard Nikolajev. Pětinásobný vítěz Dakaru bude počátkem července místo závodění plnit marketingové povinnosti na populárním Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu, jehož se tým Kamaz už tradičně účastní v rámci prezentace Red Bullu.

V sestavě Kamazu pro SWR 2019 nenajdeme ani Dmitrije Sotnikova. Také druhý muž konečného hodnocení kategorie kamionů na Dakaru 2019 a vítěz SWR 2017 bude v době konání rally k dispozici pro reklamní účely. V tureckých horách se bude podílet na přípravě nového ambiciózního multimediálního projektu, na kterém společně pracují opět Kamaz a Red Bull.

Ajrat Mardějev, Silk Way Rally 2016
Ajrat Mardějev ovládl kategorii kamionů při Silk Way Rally 2016. © Red Bull Content Pool

Příprava Kamazu na SWR už je v plném proudu. Kromě vývoje a ladění techniky zkouší tým také nové kandidáty na pozice navigátorů a mechaniků.

Prvním závodem, kterého se Kamaz-Master v nové sezoně zúčastní, bude rally Zoloto Kagana („Zlato velkého chána“). Soutěž zařazená do ruského šampionátu se jede v okolí Astrachaně od 24. do 27. dubna.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Tůma, Dakar 2018

Zdeněk Tůma: Dakar v Saúdské Arábii bude bolet

Trajekt napěchovaný vozidly pro Rally Dakar zamířil z Marseille do Džiddy. Svůj stroj na loď naložil i český čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Více...
Nasser Al-Attiyah, Maroko 2019

Dakar 2020: Red Bull rozjíždí juniorský program

Na okruzích pomohli do hvězdných výšin Vettelovi, Verstappenovi a řadě dalších. Teď se u Red Bullu rozhodli vychovat také budoucí vítěze Rally Dakar.

Více...
Aleš Loprais, testování 2019

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Za necelé čtyři týdny odstartuje Aleš Loprais už počtrnácté do Rally Dakar. Navzdory bohatým zkušenostem však míří do velkého neznáma.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu