První narozeniny a jedna hnací hřídel

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:

Tomáš Ouředníček a David Křípal včera oslavili narozeniny – první výročí přežití hororové nehody v první etapě Morocco Desert Challenge 2018. Bohužel, oslava nebyla tak šťastná, jak měla být. Místo narozeninového dortu se museli vyrovnat s rozbitou hnací hřídelí, ztratili důležitý čas.

„Dnes jsme ztratili spoustu času kvůli zlomené hnací hřídeli. Také jsme měli nějaký navigační problém, jako téměř všechny týmy. Den začal pro nás dobře, byli jsme rychlí, měli jsme dobré tempo, předjížděli auta a kamiony. Předjetí jednoho kamionu nám trvalo téměř hodinu, a když nastaly naše technické problémy, opět se dostal před nás.“

„Při neutralizaci jsme auto zkontrolovali a zjistili jsme, že byl rozbitý hnací hřídel. Opravili jsme to, ale trvalo to moc dlouho. Těsně před cílem se dvakrát auto zastavilo, ale po resetu se podařilo znovu ‚oživit‘. Myslím, že nás dnešní časová ztrátě připravila o naději na dobrý výsledek, ale stále jsme v závodě, a to je v tuto chvíli důležité,“ řekl Tomáš Ouředníček.

„Jsme v cíli třetí etapy, ale už jsme měli spoustu technických problémů. Dnes jsme ztratili asi 45 minut se zlomenou hnací hřídelí. Letošní závod pro nás opravdu není snadný, ale stále bojujeme,“ dodal spolujezdec David Křípal.

Čtvrtá etapa zavede v úterý účastníky Morocco Desert Challenge z Assy do Foum Zguid, měří 425 kilometrů a celá se jede jako rychlostní zkouška. Do cíle rally v Saidii na pobřeží Středozemního moře dorazí závodníci v sobotu 20. dubna.

Tisková zpráva South Racing CE (editováno)

eShop DAKARMANIA

Mohlo by vás zajímat

Al-Attiyah & Przygoński, QCCR 2019

Qatar CCR: Przygoński poprvé s novým vozem

Seznam posádek přihlášených na Qatar Cross-Country Rally 2020 odhalil, s jakou technikou bude o další úspěchy usilovat Kuba Przygoński.

Více...
Sergej Vjazovič, Dakar 2020

MAZ na Dakaru 2021 minimálně se dvěma kapotniky

Běloruský tovární tým MAZ-Sportauto chce porazit Kamaz, vyhrát Rally Dakar a má jasno, jaký další krok na své cestě musí učinit.

Více...
Miroslav Zapletal, Ha’il Rally 2020

Zapletal se Sýkorou druzí na saúdské Ha’il Rally

Miroslav Zapletal s Markem Sýkorou si dojeli do Saúdské Arábie pro další úspěch. Do nové sezony vstoupili druhým místem na Ha’il Rally.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu