První narozeniny a jedna hnací hřídel

Rubrika: Tiskové zprávy  
/ Aktualizováno:
Tomáš Ouředníček, Morocco Desert Challenge 2019

Tomáš Ouředníček a David Křípal včera oslavili narozeniny – první výročí přežití hororové nehody v první etapě Morocco Desert Challenge 2018. Bohužel, oslava nebyla tak šťastná, jak měla být. Místo narozeninového dortu se museli vyrovnat s rozbitou hnací hřídelí, ztratili důležitý čas.

„Dnes jsme ztratili spoustu času kvůli zlomené hnací hřídeli. Také jsme měli nějaký navigační problém, jako téměř všechny týmy. Den začal pro nás dobře, byli jsme rychlí, měli jsme dobré tempo, předjížděli auta a kamiony. Předjetí jednoho kamionu nám trvalo téměř hodinu, a když nastaly naše technické problémy, opět se dostal před nás.“

„Při neutralizaci jsme auto zkontrolovali a zjistili jsme, že byl rozbitý hnací hřídel. Opravili jsme to, ale trvalo to moc dlouho. Těsně před cílem se dvakrát auto zastavilo, ale po resetu se podařilo znovu ‚oživit‘. Myslím, že nás dnešní časová ztrátě připravila o naději na dobrý výsledek, ale stále jsme v závodě, a to je v tuto chvíli důležité,“ řekl Tomáš Ouředníček.

„Jsme v cíli třetí etapy, ale už jsme měli spoustu technických problémů. Dnes jsme ztratili asi 45 minut se zlomenou hnací hřídelí. Letošní závod pro nás opravdu není snadný, ale stále bojujeme,“ dodal spolujezdec David Křípal.

Čtvrtá etapa zavede v úterý účastníky Morocco Desert Challenge z Assy do Foum Zguid, měří 425 kilometrů a celá se jede jako rychlostní zkouška. Do cíle rally v Saidii na pobřeží Středozemního moře dorazí závodníci v sobotu 20. dubna.

Tisková zpráva South Racing CE (editováno)

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

Fernando Alonso, Lichtenburg 2019

Alonsova divoká premiéra: Kotrmelec i slibné časy

Cross-country rally Fernanda Alonsa napoprvé vůbec nešetřila. Při rally Lichtenburg 400 se bývalý mistr světa F1 blýskl, ale dostal také nováčkovskou lekci.

Více...
Fernando Alonso & Marc Coma, Lichtenburg 2019

Fernando Alonso s Marcem Comou. A rovnou naostro

Fernando Alonso a Marc Coma vstoupili do své první společné rally velmi dobře. Při Lichtenburg 400 vybojovali třetí místo v kvalifikačním závodě.

Více...
Khalid Al Qassimi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Jordan Baja: Vítaným zpestřením Al Qassimi s Peugeotem

Trojice závodníků usilujících o titul a Khalid Al Qassimi, to jsou hlavní favorité jordánské baji, která je poprvé součástí světového poháru FIA.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu