Střípky z MDC: Ouředníček bojuje, Van den Brink stoupá

Rubrika: Morocco Desert Challenge  
/ Aktualizováno:
Tomáš Ouředníček, Morocco Desert Challenge 2019

Reprezentanti dvou českých týmů figurují před závěrečnou etapou Morocco Desert Challenge 2019 na medailových pozicích. Zatímco u Klymčiw Racingu budou doufat, že Skyler Howes dokáže odolat tlaku a udrží vedení, Martin van den Brink s kamionem z dílen židovického MKR Technology půjde do posledního dne ze druhého místa.

*** Páteční předposlední etapa Morocco Desert Challenge 2019 byla se 427 kilometry nejdelší z celé soutěže a zavedla účastníky z Merzougy do Bouarfy. Speciálku zahájil průjezd nejvyššími marockými dunami v oblasti Erg Chebbi, následovalo další dunové pole v Erg Znaigui. Závěr etapy tvořily rychlejší, ale kamenité a písčité úseky.

Moto: Napětí až do poslední etapy

*** Španěl Joan Pedrero (KTM) byl dnes o 58 sekund rychlejší než Skyler Howes (Husqvarna, Klymčiw Racing) a v celkovém hodnocení snížil svůj odstup od vedoucího Američana. Po více než dvou a půl tisících kilometrů rychlostních zkoušek dělí oba rivaly rovných 70 sekund! Zítra pojedou na čas posledních 219 km.

*** Vedoucí dvojice opět naprosto čněla nad soupeři, kterým „nadělila“ minimálně 50 minut. Nejlepším ze zbytku světa byl Brit Robbie Wallace s Husqvarnou (+50:29 min).

Joan Pedrero, Morocco Desert Challenge 2019
Joan Pedrero, KTM 450 Rally Replica, LS2 IES. Morocco Desert Challenge 2019. © MDC Media/Rallymaniacs

*** Třetí pozici drží od druhé etapy Paul Spierings (Husqvarna; +4:22:06). Naději na pódiové umístění si v pátek Nizozemec pohlídal čtvrtým časem (+55:27).

*** Zbyněk Olmer jun. (KTM) musel ze čtvrteční etapy odstoupit a přišel o umístění v první desítce celkového pořadí. Přesto jezdec Czech Beer Rally Teamu neztratil nic ze své motivace a dnes své kvality potvrdil osmým časem (+1:18:29).

*** Simon Vitse (Yamaha), který před sedmou etapou vedl v hodnocení čtyřkolkářů o 12 a půl hodiny před svým bratrem Antoinem, havaroval a ze závodu odstoupil.

Jérôme Pelichet, Morocco Desert Challenge 2019
Jérôme Pelichet / Pascal Larroque, MD Optimus, Raid Lynx. Morocco Desert Challenge 2019. © MDC Media/Photo Vision

Auto: Pelichet zvyšuje tlak

*** Také v kategorii automobilů zůstává souboj o vítězství naprosto otevřený až do posledního dne. Průběžně druhý Jérôme Pelichet (Optimus MD) porazil vedoucího Rémyho Vauthiera o 2 minuty a 7 sekund a v celkovém součtu za svým týmovým kolegou zaostává už jen o 8 minut a 24 sekund.

*** Tomáš Ouředníček, David Křípal a celý jejich tým opět ukazují, jací jsou srdcaři a bojovníci. Po čtvrtečním požáru v motorovém prostoru dokázali mechanici týmu South Racing CE bílo-modrý Ford opravit a česká posádka si dnes připsala šestý čas (+25:20). Kvůli 30hodinové penalizaci za odstoupení z předchozí etapy však už v soutěži pokračuje bez naděje na umístění na předních příčkách.

*** Havárií v dunách a transportem do nemocnice skončila její první rally pro 17letou Louise Mautret, která se MDC účastnila v kategorii SxS společně s otcem Sylvainem. Zranění mladé francouzské navigátorky by podle informací pořadatelů naštěstí neměla být vážná.

Ton van Genugten, Morocco Desert Challenge 2019
Ton van Genugten/Anton van Limpt/Ramon Peters, Iveco Powerstar, Petronas Team De Rooy Iveco. Morocco Desert Challenge 2019. © MDC Media/Rallymaniacs

Kamiony: Nový MAZ krok od senzační výhry

*** Ton van Genugten s Ivecem týmu De Rooy vyhrál sedmou etapu o 34 sekund před Alexejem Višněvským (MAZ). Nizozemec byl v průběhu letošní MDC v denní klasifikaci nejlepší už podruhé, kvůli problémům v dalších etapách však celkově zůstává šestý (+50:51). Višněvskij je čtvrtý (+31:29).

*** Sergej Vjazovič (MAZ) byl sice v předposlední etapě „až“ šestý, ale jen s nevelkým odstupem (+14:02) od nejrychlejšího Van Genugtena. S debutujícím kapotovaným 6400RR tak půjde do závěrečné etapy z prvního místa s více než 27minutovým náskok.

*** Třetí čas dne a zaváhání dosud druhého Roelanda Voermana (MAN) pomohly Martinu van den Brinkovi (+2:52), v jehož Renaultu plní roli mechanika Daniel Kozlovský. V celkovém hodnocení se Nizozemec posunul na druhou příčku (+27:13). Před třetím Versluisem (MAN) a čtvrtým Višněvským má k dobru 2:38, resp. 4:16 min. Voerman klesl ze druhého na páté místo.

*** Nizozemec Adwin Hoondert (DAF) při předjíždění kolidoval s buggy kategorie SxS pilotovanou Lorenzem Rocco di Torrepadulou. Italův Can-Am je zcela zničen, nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

*** V sobotu 20. dubna uzavře letošní ročník Morocco Desert Challenge osmá rychlostní zkouška z Bouarfy do Oujdy dlouhá 219 kilometrů. Přestože se jedná o kratší test, závodníci musí udržet stoprocentní koncentraci až do konce. Na kamenitých pláních bude záležet nejen na rychlosti, ale také na správné navigaci. Po dokončení speciálky čeká účastníky ještě přejezd z Oujdy do cíle celé soutěže v Saïdii.

Právní služby od A po Ž

Mohlo by vás zajímat

MP-Sports před Dakarem 2020

Dakar 2020: Kolomý bude krýt Prokopovi záda

Do 42. ročníku Rally Dakar nasadí MP-Sports opět dva vozy Ford Raptor RS Cross-Country. Do Saúdské Arábie však v lednu zamíří ve výrazně obměněné sestavě.

Více...
Laia Sanz, GasGas

Dakar 2020: Laia Sanz se vrací ke značce GasGas

Laia Sanz po čtyřech letech nepojede Rally Dakar s motocyklem KTM. Španělská závodnice se představí v barvách továrního týmu GasGas.

Více...
Praga V4S DKR

Loprais testuje Pragu V4S DKR pro Dakar 2020

Instaforex Loprais Team se na start 42. ročníku Rally Dakar postaví s novým soutěžním speciálem Praga V4S DKR.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu