Dakar 2020: 9000 kilometrů v poušti i horách

Rubrika: Dakar 2020  
/ Aktualizováno:
Yazeed Al-Rajhi, Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Organizátoři Rally Dakar představili na tiskové konferenci v saudskoarabské Al Qiddiyi první kontury tratě ročníku 2020. Na účastníky čeká více než 9000 kilometrů. Závod tak bude přibližně o 3500 km delší než při letošním peruánském loučení s Jižní Amerikou.

42. ročník Rally Dakar odstartuje 5. ledna v Džiddě, která je druhým největším městem Saúdské Arábie a leží na březích Rudého moře. Do cíle v Al Qiddiyi, která byla založena teprve v roce 2018 a v budoucnu by se měla stát největším zábavním a kulturním centrem na světě, dorazí úspěšní pokořitelé všech nástrah soutěže 17. ledna. Den odpočinku je naplánován na 11. ledna do hlavního města Rijádu.

Rally Dakar 2020
Rally Dakar 2020 © ASO

Úvodní etapy povedou spíše po kamenitých horských cestách. V úsecích poblíž hranic s Jordánskem se závodníci budou muset vypořádat doslova s bludištěm horských údolí. Podle předpokladů by mělo jít o tvrdou prověrku hlavně po stránce navigace.

V dalších dnech zamíří soutěž do regionu Ha’il. Tady by někteří z účastníků mohli mít přeci jen mírnou výhodu, neboť oblast už léta hostí Ha’il Rally, resp. Ha’il Baja.

Dějištěm klíčové části soutěže by měla být čtvrtá největší poušť světa Rub al-Chálí s impozantními dunami, jejichž výška dosahuje i více než 250 metrů.

Přinejmenším podle následujícího videa z první průzkumné cesty, kterou podnikli stavitelé trati před dvěma týdny, by mohl být Dakar 2020 skutečně pestrý, malebný a hlavně náročný…

Konkrétní přípravy tratě proběhnou v Saúdské Arábii v následujících týdnech, neboť v letních měsících panují v oblasti extrémní teploty. Navíc už na příští měsíc naplánovala pořádající ASO tři setkání s účastníky, zástupci týmů a zainteresovaných výrobců. První se uskuteční 15. května v Paříži, druhé 22. května ve Varšavě a poslední koncem května v Buenos Aires.

Mohlo by vás zajímat

Sergej Vjazovič, Morocco Desert Challenge 2019

Silk Way: MAZ se Kamazům postaví s kapotnikem [seznam přihlášených]

Do devátého ročníku Silk Way Rally odstartuje v kategorii kamionů šestnáct posádek. Největšími soupeři továrních Kamazů by měly být

Více...
Petr Hozák, Italian Baja 2019

Petr Hozák nástrahy italské soutěže nezdolal, a tak se těší do Španělska

Premiérová účast na Italian Baja, ve které Petr Hozák startoval v nových barvách a s novým spolujezdcem René Kilianem,

Více...
Henk Lategan, Kalahari Desert Race 2019

SACCS: V nejtěžším závodě sezony hvězdy Toyoty neuspěly

Giniel de Villiers ani Henk Lategan se úspěchu při rally Botswana Kalahari Desert 1000 nedočkali. Oba hlavní favorité na

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu