Kazachstán: Reinaldo Varela krůček od titulu

Rubrika: FIA SP rally, Rally Kazakhstan, SSV  
/ Aktualizováno:

Reinardo Varela si v Kazachstánu připsal druhou výhru sezony ve skupině T3 v rámci Světového poháru FIA v cross-country rally 2019 a výrazně si upevnil vedení v průběžném hodnocení poháru ve své kategorii.

Hned po úvodní etapě Rally Kazakhstan 2019 se Reinaldo Varela a Gustavo Gugelmin usadili na první pozici ve skupině T3. O den později, po nejdelší speciálce soutěže, vedla posádka továrního týmu Monster Energy Can-Am už s téměř hodinovým náskokem před Fjodorem Vorobjovem a Kirillem Šubinem s dalším Maverickem X3.

Třetí a čtvrtý den patřily Vorobjovovi, který po dvou třetinách soutěže ztrácel necelých dvacet minut. Jenže pátou etapu nedokončil a v soutěži mohl pokračovat pouze za cenu vysoké penalizace, a tudíž bez naděje na špičkové umístění.

Fjodor Vorobjov, Rally Kazakhstan 2019
Fjodor Vorobjov/Kirill Šubin, Can-Am Maverick X3, Zavidovo Racing Team. Rally Kazakhstan 2019. © Rally Kazakhstan Media

V pátek se Varela radoval ze třetího etapového vítězství a v sobotu kontroloval situaci druhým časem na závěrečné speciálce. V celkovém součtu porazil druhého Španěla José Luise Peñu Campa (Polaris) o více než 92 minut.

Michele Cinotto (Polaris) byl po pěti etapách třetí a na stejnou příčku mohl poskočit i v tabulce šampionátu. Ovšem na přejezdu na start posledního měřeného úseku musel Ital odstoupit a v Kazachstánu vyšel bodově naprázdno. Bronz získala Ruska Marina Oparina (Can-Am), Vorobjov byl v cíli klasifikován jako čtvrtý.

Michele Cinotto, Rally Kazakhstan 2019
Michele Cinotto/Maurizio Dominella, Polaris RZR 1000, CR Racing. Rally Kazakhstan 2019. © Rally Kazakhstan Media

Na čele průběžného pořadí světového poháru ve třídě T3 má nyní Varela 23bodový náskok právě před Vorobjovem. I v případě Rusova vítězství při závěrečném podniku v Maroku stačí 60letému Brazilci k zisku titulu dva body za deváté místo.

Vítěz Dakaru 2018 v kategorii SxS navíc získal další body také za umístění v absolutní klasifikaci Rally Kazakhstan a díky tomu si v celkovém hodnocení světového poháru v kategorii jezdců upevnil třetí příčku za dvojicí Al-Attiyah, Peterhansel.

Závěrečná Rallye du Maroc se uskuteční ve dnech 3. až 9. října.

Výsledky Rally Kazakhstan 2019
skupina T3
1.Varela / GugelminCan-Am Maverick X324:21:22
2.Peña Campo / TornabellPolaris RZR 1000+1:32:10
3.Oparina / PětěnkoCan-Am Maverick X3+58:42:23
4.Vorobjov / ŠubinCan-Am Maverick X3+119:51:39
Novinka

Mohlo by vás zajímat

Martin Kolomý, test Abu Dhabi 2019

Rehabilitující Kolomý: Chci se vrátit, ale rozhodne doktor

Šest měsíců po zranění páteře, které utrpěl před Dakarem 2020, se Martin Kolomý dostává zpět do formy. Za volant závodního auta ale zatím nespěchá.

Více...
Martin Šoltys, Dakar 2020

Dakar 2021: Buggyra připravuje dva kamiony a automat

Společnosti Tatra Trucks a. s. a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou dvouletou smlouvu o spolupráci.

Více...
Karel Loprais, Dakar 1998

Dakar Classic: Výjimečný vůz pro výjimečného klienta

Ke startu Tatry Puma v premiérovém ročníku Dakar Classic se Loprais Team původně stavěl zdrženlivě. Teď však Aleš Loprais vidí situaci přeci jen jinak.

Více...

Napište komentář:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Mobile Sliding Menu